Jump to content
Sign in to follow this  
ismail0100

Altyazı Çokluğu

Recommended Posts

ismail0100    286
ismail0100

Öncelikle merhabalar.

Aslında bu konuyu açmayı daha önceden de düşündüm ama şimdi nasip oldu.

Özellikle eski filmlerde birsürü sürüm var ve bu sürümlerin her birine uygun altyazı her çevirmen için yapıldığından aşırı fazla altyazı var. Mesela Esaretin Bedeli filminde 60 belki daha fazla Türkçe altyazı var. Bu altyazılardan birçoğu birbirinin içerik olarak aynısı sadece başlangıç zamanı farklı. Yani ortasından bir yerden filmde senkron yapılmamış. Sadece başlangıç zamanında senkron yapılmış. Böyle altyazılardan en çok kullanılanı dursa, diğerleri için yorumlara ne kadar delay değeri gerektiği yazsa güzel olmaz mı acaba.

Tabi bunu yazarken herkesin bunu yapamayacağını biliyorum, o yüzden bununla ilgili bilgi yeri olabilir altyazı yerinde. Aslında düşüncelerimde daha güzel bir sistem var ama o biraz daha emek gerektiren birşey :D

• Like 1

Hüseyin Yılmaz    497
Hüseyin Yılmaz

Bilgisayardan açıp izleyen birisi için o aradaki süre farkını kapatmak zor olmaz ama mesela bir media playerdan oynatırken epey uğraş gerektirebiliyor. Bence onun yerine aynı çevirmenin altyazıları tek bir arşivde toplansa daha iyi olabilir. Örneğin Esaretin Bedeli için DVDRip altyazılar bir arşive, ESCAPE'in altyazıları da başka bir arşive toplansa uygun altyazıyı bulmak çok daha kolay olur.

• Like 1

ismail0100    286
ismail0100

Onuda siteye konacak küçük bir convert eklentisi yapabilir diye düşünüyorum. Önceden çevirmene göre, tarihe göre sıralama gibi seçenekler vardı. En olmadı buda geri gelebilir. Site çok yeni çalışması vardır belkide. Yeni çıkan filmlerde DVD, bluray, webdl oluyor o yüzden rahat. Çok nadir farklı blurayler çıkıyor.

• Like 1

capitano    172
capitano
33 minutes ago, ismail0100 said:

Onuda siteye konacak küçük bir convert eklentisi yapabilir diye düşünüyorum. Önceden çevirmene göre, tarihe göre sıralama gibi seçenekler vardı. En olmadı buda geri gelebilir. Site çok yeni çalışması vardır belkide. Yeni çıkan filmlerde DVD, bluray, webdl oluyor o yüzden rahat. Çok nadir farklı blurayler çıkıyor.

Güzel bir iyileştirme ve de oldukça gerekli. Ayrıca birden fazla çeviriye de puanlama getirilmeli diye de düşünüyorum.

Sitenin yazılımında ise

özellikle altyazı tarafında küçük eklemeler yerine ana değişikliklere gidilmeli. Gittikçe ağırlaşıyor ve pratiklikten uzaklaşıyor.

Pratik, daha da pratik olmalı..

ismail0100    286
ismail0100
capitano, 21 sa önce tarihinde yazdı:

Güzel bir iyileştirme ve de oldukça gerekli. Ayrıca birden fazla çeviriye de puanlama getirilmeli diye de düşünüyorum.

Sitenin yazılımında ise

özellikle altyazı tarafında küçük eklemeler yerine ana değişikliklere gidilmeli. Gittikçe ağırlaşıyor ve pratiklikten uzaklaşıyor.

Pratik, daha da pratik olmalı..

Puanlama iyi olabilir. Bu alemi bilmeyip film izlemek isteyenler için iyi olabilir ama bazı sorunları da beraberinde getirir.

Sitenin yazılımına gelirsek çok ağır. Yavaş internette girerken çok zorluk yaşıyorum. Bu siteye açılana kadar 2 kere TA'ya girip altyazıyı indirebiliyorum.

• Like 1

mnfc    717
mnfc

@ismail0100 Sitenin anasayfası 1.8 iç sayfalar 1.2 saniyede açılıyor.  Sizde de bu değerler nasıl. Nasıl bir ağırlıktan bahsediyorsunuz, çözebileceğimiz bir konu varsa yardımcı olayım. 

ismail0100    286
ismail0100
[mention=313]ismail0100[/mention] Sitenin anasayfası 1.8 iç sayfalar 1.2 saniyede açılıyor.  Sizde de bu değerler nasıl. Nasıl bir ağırlıktan bahsediyorsunuz, çözebileceğimiz bir konu varsa yardımcı olayım. 
Şu anda evdeyim hız normal ama yurttayken(kyk yurdu) interner hızımız düşük orada sıkıntı oluyor. Yurda geçince yazacağım size unutmazsam.
Teşekkürler ilginize :)

ismail0100    286
ismail0100

mnfc    717
mnfc

24 saniye beklemesi hiç mantıklı değil. Bulunduğunuz kurumda bir sıkıntı var gibi.

Page Insight testleri bu şekilde. 

image.png

ismail0100    286
ismail0100
24 saniye beklemesi hiç mantıklı değil. Bulunduğunuz kurumda bir sıkıntı var gibi.

Page Insight testleri bu şekilde. 

image.png.55e2689de56e319eef9dc8ee9640e97c.png
İşte KYKnetinde girmek çok zor oluyor. Şimdi denedim 17sn dedi.