Jump to content
Laravel Framework 5.7.6 güncellemesi tıklayın lütfen Devamını oku... ×
kizancik

Adını Hatırlayamadığım Bir Film

Tavsiye Edilen İletiler

JaguaR    76
JaguaR
gönderildi (düzenlendi)

@DeanJames

Evet tanırım kendisini. Burada sarı çipil görünce hatırlayamadım.

En bilinen hali Scream serisi. Gerçi ben Scream 1 haricinde diğerlerini izlemedim ama seriden haberdarım.  Güzel ama vasat bir oyuncudur nazarımda.

Kendisini ayrıca bildiğim film ve diziler şunlar:

When Will I Be Loved (2004)

The Craft (1996)
House of Cards

Welcome to Sweden
Mad Men

Grey's Anatomy

tarihinde JaguaR tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Robinson_Crusoe    0
Robinson_Crusoe

Yaklaşık 25 yıl filan olmuştur izliyeli hatırladığım kısımlar iki arkadaş vardı gariban işsiz güçsüz sonra bir şekilde bunların beyinlerine çip takılıyordu adamlar döğüş bir sürü yabancı dil filan öğreniyordu, hatta yanlarına iki tane kız geliyordu bunlar kızlara hangi dilleri biliyorsunuz diye soruyordu onlarda iki üç tane dil söylüyordu sonra bunların anlamadı bir dille konuşuyorlardı filan, hatırladıklarım bunlar adını nedir acaba bu filmin,

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
BenfeatUyku    12
BenfeatUyku

Dublex bir evde geçen garip bir olay; bir çift o evde yaşama suretiyle istikamet ediyorlar. Renk paleti/ışıklandırma ağırlıklı olarak turuncu. Yavaş yavaş tıkırtılar duyuyorlar daha sonra yemek masasında bir adam masaya vurarak, bağırarak kızından yemek istiyor. Aslında onlar yıllar önce o evde yaşamış ve ölmüş insanlar. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rubens9999    0
rubens9999

1. Filmin baş karakteri seri katil bir kadın (seri katil gibi birşey, filmden kadın önüne geleni öldürüyor gibi birşeyler hatırlıyorum) , yalnız filmde kadın çok güzel olmasına rağmen çok tehlikeli ve korkutucu bir karakterdi. 

Filmden anlatabileceğim kadarını hatırladığım tek şey; filmin başlangıcı, o da şöyle; film kadın seri katil kadın karakterimin gözünden görünüşle başlar, kadın yataktan kalkar banyoda tartıya çıkıp tartılır ve ağzından şu söz çıkar; "çörekler!" 

2. Bu filmi geçen sene Digiturk Bein`te seyretmiştim, film günümüzde çekilmiş bir Yunanistan filmiydi, filmi vakit darlığından dolayı yarısına kadar seyrettiğimden filmin konusunun ne olduğunu hiç anlamamıştım. 
Bu filmden tek anlatabileceğim: 4-5 erkek bir yatta birlikte yolculuk yapıyor, birlikte vakit geçiriyorlardı (filmde hiç kadın yoktu). 

3. Bu filmi 80`lerde TRT`de seyretmiştim, filmin tek bir sahnesini hatırlıyorum, o sahnesini hatırlamamın sebebi çok enteresan bir sahne oluşuydu. 

o sahne şöyle: filmde sokak koşusunda yarışan  bir koşucu var, o koşularda belli yerlerde molla yerleri var, her koşucu o mola yerlerinde dinlenip suyunu içip enerjisini toplarken, bizimki herkesin önüne geçmek için bu mola yerlerini geçip dinlenmeden aynen koşmaya devam ediyor, 1-2-3 derken bitiş çizgisine geliyor ve tabi ki herkesten en önde, ama tamda bitiş  çizgisine santimetre kala bütün gücü bitiyor, oracıkta yığılıp kalıyor ve diğer koşucularda koşuyu tamamlıyor. 

4. TRT`de mi özel kanalda mı seyretmiştim tam hatırlamıyorum, 

eski bir Avrupa filmiyi (Hollywood filmi olmadığına eminim diyebilirim) 

Filmden tek bir sahneyi hatırlıyorum, Filmde; Formula 1 yarışı yapılıyor ama Monaco pistinde olduğu gibi caddede ve Formula 1 aracı caddede giderken araç önüne çocuk fırlıyor, Formula 1 pilotu dehşete kapılsa da soğukkanlılıkla ani manevra ile çocuğa çarpmaktan kurtarıyordu. 

5. Bu filmi CNBC-e kanalında seyretmiştim ama başka tv kanaları da bu filmi göstermişti çünkü film çok ünlü bir film. 

Film Avrupa filmi ve filmde hiç ama konuşma geçmiyor (vakit darlığından filmin tamamını izleyemedim ama enim izlediğim kısmında konuşma geçmiyordu). 
Film birbirinden farklı çok kısa sahnelerden oluşuyordu: Nehir üzerinde yere çok yakın uçan savaş uçağını anımsıyorum birde kocasını zehirli yemekle öldüren bir yaşlı kadını anımsıyorum. 

6. Bu filme tv kanalı zaplarken CİNE 5 kanalında rastlamıştım, kumanda kardeşimde olmasından ötürü (kardeşim çok asabidir) filmin sadece birkaç saniyesine tanık olabildim. 

Filmde Amerikan bir komutan var ancak üzerinde çok enteresan bir üniforma vardı, üniformanın tamamı Amerikan bayrağından oluşuyor ve diğer askerler bu komutana gülüp alay ediyor, komutanda alay ettiğini gizleyemeyen askerin yanına gidip; "ne gülüyorsun asker? bu üniforma Amerikan bayrağından oluşur, Amerkan bayrağının anlamı; kırmızı rengi şu anlamı beyaz rengi şu anlamı mavi rengi şu anlama gelir" gibisinden bir konuşma yapıyordu. 

7. Bu filmi 80`lerde TRT`de seyretmiştim, 

filmden sadece tek bir sahne hatırlıyorum; filmin konusu sanırım 1800`lü yıllar Avrupa`sında geçiyordu. 
Bir hapsihane hücresi var ve buradaki mahkumlar idamlarını bekliyorlar, pencereden de diğer mahkumların asılarak idam edilmelerini izliyorlardı, filmde anımsadığım 2 karakter var, içinden bir tanesinin  idamdan kurtulacağına inacı tam, çünkü idam sırasında bir hile yapmayı planlıyordu, hilede şu; boğazına metal boru tutmak ve bu metal boru sayesinde idam sırasında bile nefes alabilmek. 
Hatta hatırladığım kadarıyla; sık sık bu metal boruyla deneme çalışması yapıyordu ve çalışma olumlu sonuç alsa da idamı sırasında bu yöntem işe yaramıyor, bu mahkum can veriyordu. 

8. Bu filmi 15 sene önce Digitürk film kanallarından birinde seyretmiştim. 
Filmde malikanede yaşayan zengin aile var haliyle hizmetçileri ahçıları da var. 

Filmin sonuna doğru yaşlı ve sakallı hizmetçi (ahçıda olabilir) evin hanımına mutfakta tecavüz ediyor ve evin hanımı kendine gelmeye çalışırken, hizmetçi; "evin beyefendisi artık ben oldum" gibisinden birşey söylüyordu. 

9. Bu filmi 2011 yılı civanda CNBC-e kanalında seyretmiştim, film günümüzde çekilmiş bir Avrupa filmiydi, filmin ana teması filmin yönetmenin kendi hayatıydı, filmin içinde bizzat yönetmenin kendi vardı ayrıca yönetmen filmde anlatıcıydı.

filmden hatırladığım birkaç sahne var:

A. Filmin bir sahnesinde yönetmen bisikletle  şehir  turu yapıyor, eski binaları göstererek eski binaları çok sevdiğini söylüyordu.

B. Yönetmen  doktorların hastayı dinleme huyu olmadığı eleştirmek için  başından geçen bir sağlık probleminden bahsediyordu, çünkü yönetmen anlattığına göre; vücudun su eksikliği gibi basit birşeye rağmen doktorların hatası sonucu kemoterapiye girmenin  eşiğinden döndüğünü öğreniyorduk.

C. Yönetmen film eleştirmenlerini berbat filmleri övmelerini eleştiriyordu, "acaba hiç mi vicdanları sızlamıyor, geceleri nasıl rahat uyku uyuyabiliyorlar?" diye soruyordu, ardından yatakta yatan temsili bir film eleştirmenine kendi övgü yazısını okuyor bu sırada film eleştirmeni vicdan azabından ağlıyordu.

10. Bu filmi sanırım özel bir kanalda seyretmiştim, kadın koşucu ve bu kadın koşucuya destek olan genç erkek var. 

Filmden çok az şey hatırlıyorum, kadın olimpiyat gibi koşulara hazırlanıyordu ve yalın ayak koşuyordu, ona yardımcı olan adam kendisine spor ayakkabı veriyordu ve "bu ayakkabılar sayesinde %1 daha hızlı olacaksın" diyordu. 

Filmden diğer hatırladığım: sanırım filmin sonuna doğru, kadın koşucu ile kadına destek olan erkek bir başarısızlık sonucu yol ayrımına geliyor, kadın koşucu telefon klübesinden adamı arıyor konuşurken ağlıyordu, elinde de sporcu resimlerinin olduğu dergi gibi bir şey vardı, ve kadın koşucu ağlarken şunu söylüyordu; "elimdeki dergideki fotoğraftaki kadın koşucunun parmakları ojeli, şuna bak o aşırı süslü ve o bu yüzden bu işe ait değil, bu işe ben aittim"

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
svebo    0
svebo
gönderildi (düzenlendi)

Sanırım bu film bir Uzakdoğu (G.Kore-Çin) ülkelerinin birlikte karma bir proje filmiydi. 

Konusu kısaca şöyle;

Bir çete dağlık alanlarda geçerken bir çeşmenin başına gelir. Burada bir Cin çete reisine aşık olur ve çeşmenin başındaki kadınlardan birinin içine girer.

Kadın Çete reisini baştan çıkarır ve birbirlerine aşık olurlar. O bölgede ne kadar ermiş-budist veya yüce ruh varsa birlikte onların enerjilerini çalarlar.

Bu cini takip eden bir nevi Ruh avcısı dedektif onların izini sürer. Sonunda Dedektif Cini kadın bedenin çıkarır ve avlar. Film bundan sonra uzak gelecekte devam eder. Çete reisi

uzun yıllar yaşar ve ölmek isteyen insanları son yolculuğuna uğurlayan bir nevi Rahip olur. Cin başka bir bedende tekrar reenkarne olur ve oğlanı bulur ancak dedektif peşlerini bırakmaz...

Filmin ismini hatırlarsanız ve bana bildirirseniz çok memnun olurum...

tarihinde svebo tarafından düzenlendi
imla kuralı

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
19Tufan03    105
19Tufan03
gönderildi (düzenlendi)

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

90'lı yıllarda siyah kasetli dönemlerde izlemiştik, filmle ilgili hatırladığım tek şey 6-7 çocuk vardı karate gibi bir dövüş sporu öğreniyordu bunlar. Çocuklar çekik gözlü, Japon veya Çinli olabilir

Bu tarz filmlerde hatırlıyor musunuz böyle bir film? Çocuk sayısı en az 6'ydı. Ninja Kids falan değil.

tarihinde 19Tufan03 tarafından düzenlendi
Yazım hatası

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kryeck    0
kryeck

90'lar ve 2000 arası bir müzik klibi izlemiştim adam yarı çıplak, uzun saçlı ve dev hoparlörün üstünden atlıyordu anımsıyorum, müzik elektronik rock ile alakalıydı 3-4 kere izlemiştim ama nedense adını anımsayamıyorum. Youtube'de dönemin kliplerine baktım ama bulamadım. Uzun saçlı, slim beden ve beyaz erkek. Kusura bakmayın.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
tufan1986    2
tufan1986
gönderildi (düzenlendi)

Geçen gün denizle ilgili bir film gördüm adam tek başına denize açılıyor muhtemelen 2018 filmi bunu nasıl bulurum acaba? Bir de içinde deniz geçen filmleri kolayca bulabileceğim bir yöntem var mı?

tarihinde tufan1986 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
timoti    198
timoti
tufan1986, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Geçen gün denizle ilgili bir film gördüm adam tek başına denize açılıyor muhtemelen 2018 filmi bunu nasıl bulurum acaba? Bir de içinde deniz geçen filmleri kolayca bulabileceğim bir yöntem var mı?

Denize açılan yaşlı bir adamsa belki bahsettiğiniz film bu olabilir: 

IMDb
6.9/69K

All Is Lost (2013)

1. PG-13
  2. 1 saat 46 dakika
  3. Film

1. Puan
    5,6/15
  2. Yönetmen
  3. Yazar
  4. Vizyon Tarihi
    16 Oca, 2014
  5. Ülke
      • Amerika
  6. Dil
      • English
  7. Türler
  1. Oyuncu
    1. Robert Redford
        (
      • Our Man
      • )

Hint Okyanusu'nda tek başına gezinti yapan bir adam, yatının bir gemi konteynırına çarpması üzerine bilincini kaybeder. Uyandığında bilinci yerinde değildir ve kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Telsiz, radyo ve navigasyon ekipmanını kaybetmiştir ve vahşi bir fırtınanın tam ortasında kalmıştır. Teknik donanımları olmadan bir hiç olan adam direnişi ve tecrübeli denizcilik geçmişi sayesinde hayatta kalacağına inanmaktadır. Okyanusun ve dalgalarının sesine kulak verir ve planlarını bu dalgalara göre yaparak yakınlarından bir geminin geçmesini dilemeye başlar. Ancak bu direniş hali zannettiği kadar kolay olmayacaktır. Zira okyanus son derece tehlikeli köpekbalıklarıyla doluyken doğal kaynakları da tükenmek üzeredir. kaynak: www.planetdp.org

1. tt2017038
  2. USD 9M bütçe
  3. USD 14M brüt
  4. 1 oskar adaylığı
  5. 3 ödül
  6. 48 adaylık
güncellendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hashus    385
hashus
tufan1986, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Bir de içinde deniz geçen filmleri kolayca bulabileceğim bir yöntem var mı?

https://www.imdb.com/search/keyword?keywords=sea

IMDb'de 'plot keywords'den istediğiniz kelimeyi aratabilirsiniz. Bazen saçma şeyler de çıkıyor ama işinizi görür.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
tufan1986    2
tufan1986
gönderildi (düzenlendi)

@hashus sayende filmi buldum teşekkürler. Film https://www.imdb.com/title/tt3319730/?ref_=kw_li_tt miş.

tarihinde tufan1986 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ahmet9062    8
ahmet9062

İki tane film var aradığım

1- oVlaO7.png

2- lZR8OE.gif

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hopeless1    10
Hopeless1

Benim de aklıma takılan bir film var. Eski sitede de sormuştum da yanıt alıp alamadığımı bilemiyorum.

1980 ler yapımı film. amerikalı jet plotları görev için üstte beklerken rus mig leri geliyor. uçakları seslerinden tanıyıp panik yapan pilotlar koşturuyor falan. Sonrasında ortak operasyon yapılacağını öğreniyorlar. Rus pilotlardan birisi kadındı ve yanlışım yoksa amerikalılardan birinin yakınının arkadaşının uçağını düşüren de oydu.

imdb de uçaklı falan aradım ama bi türlü bulamadım. Heelpp!!..

Help yazınca bu videoyu koyasım geldi.. :))

da

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
x@nder    139
x@nder

@Hopeless1 

IMDb
3.6/4K

Iron Eagle II (1988)

1. PG
  2. Bilinmiyor
  3. Film

1. Puan
    0/0
  2. Yönetmen
  3. Yazar
  4. Vizyon Tarihi
    11 Kas, 1988
  5. Ülke
      • Kanada
      • Israel
  6. Dil
      • English
      • Russian
  7. Türler
  1. Oyuncu
    1. Louis Gossett Jr.
        (
      • Charles 'Chappy' Sinclair
      • )
    2. Mark Humphrey
        (
      • Capt. Matt Cooper
      • )
    3. Stuart Margolin
        (
      • Gen. Stillmore
      • )
    4. Alan Scarfe
        (
      • Col. Vardovsky
      • )
    5. Sharon Brandon
        (
      • Valeri Zuyeniko
      • )
    6. Maury Chaykin
        (
      • Sgt. Downs
      • )
    7. Colm Feore
        (
      • Yuri Lebanov
      • )

kaynak: www.planetdp.org

1. tt0095382
  2. 3 adaylık
güncellendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Hopeless1    10
Hopeless1

Teşekkürler @x@nder sağolasın üstat.:fl::fl::fl:  

Aslında aramalarımda bu da çıkmıştı da sonundaki 2 ibarasini görünce "du bi en başından bakayım" diyerek  1986 yapımı ilk filmin fragmanını izledim ve "haaa. bu değilll" diyerek tüm seriyi arama dışına atmıştım. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    214
mnth

Nerede seyrettiğimi hatırlamıyorum ama sadece aklımda kalan bir sahnesi var. Sanırım Rusya'da bir yerde bir adam kaçıyor. Kaçarken bir nehire atlıyor. Nehir bir şehirin içinde ve etrafında karlar var. Daha sonra bir kadın nehire düşen adamı vucud ısısı ile hayatta tutuyor. Hatırladığım tek sahne bu filmden... Ne olduğunu çıkaramadım deli olacağım :kafa:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    856
DeanJames
gönderildi (düzenlendi)
mnth, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Nerede seyrettiğimi hatırlamıyorum ama sadece aklımda kalan bir sahnesi var. Sanırım Rusya'da bir yerde bir adam kaçıyor. Kaçarken bir nehire atlıyor. Nehir bir şehirin içinde ve etrafında karlar var. Daha sonra bir kadın nehire düşen adamı vucud ısısı ile hayatta tutuyor. Hatırladığım tek sahne bu filmden... Ne olduğunu çıkaramadım deli olacağım :kafa:

IMDb
6.2/57K

The Saint (1997)

1. PG-13
  2. 1 saat 56 dakika
  3. Film

1. Puan
    5,3/6
  2. Yönetmen
  3. Yazar
  4. Vizyon Tarihi
    4 Nis, 1997
  5. Ülke
      • Amerika
  6. Dil
      • English
      • Russian
  7. Türler
  1. Oyuncu
    1. Val Kilmer
        (
      • Simon Templar
      • )
    2. Elisabeth Shue
        (
      • Dr. Emma Russell
      • )
    3. Rade Serbedzija
        (
      • Ivan Tretiak
      • )
    4. Valeriy Nikolaev
        (
      • Ilya Tretiak
      • )
    5. Henry Goodman
        (
      • Dr. Lev Botvin
      • )
    6. Alun Armstrong
        (
      • Inspector Teal
      • )
    7. Michael Byrne
        (
      • Vereshagin, Tretiak's Aide
      • )

Simon Templar, en sıkı korunan hazineleri çalmakta usta, zeki bir hırsızdır. Alaycı ve sofistike tavrı ile yeryüzünde çalamayacağı şey yoktur. Günün birinde hayatı tehlikede olan genç bilimci Emma ile karşılaşır. Emma'yı korumak için mücadeleye girer.
kaynak: www.planetdp.org

1. tt0120053
  2. USD 68M bütçe
  3. USD 108M brüt
  4. 1 ödül
  5. 2 adaylık
güncellendi

Bu olması lazım. 

Ben de izlediğimi unutmuşum hatırlattığın iyi oldu.

tarihinde DeanJames tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
mnth    214
mnth

@DeanJames

Bu filmi seyrettiğimi hatırlıyorum. Teşekkür ederim. Hemen indirip yeniden seyredeceğim. Bakalım hatırladığım film bumuymuş...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Trust No 1    406
Trust No 1
gönderildi (düzenlendi)
ahmet9062, 26.08.2018 - 01:42 tarihinde yazdı:

İki tane film var aradığım

1- oVlaO7.png

2- lZR8OE.gif

Birinci film şu olması lazım. (Emin değilim)

IMDb
8.1/201K

Amores perros (2000)

1. R
  2. 2 saat 34 dakika
  3. Film

1. Puan
    6,8/28
  2. Yönetmen
  3. Yazar
  4. Vizyon Tarihi
    13 Nis, 2001
  5. Ülke
      • Mexico
  6. Dil
      • Spanish
  7. Türler
  1. Oyuncu
    1. Emilio Echevarría
        (
      • El Chivo
      • )
    2. Gael García Bernal
        (
      • Octavio
      • )
    3. Goya Toledo
        (
      • Valeria
      • )
    4. Álvaro Guerrero
        (
      • Daniel
      • )
    5. Vanessa Bauche
        (
      • Susana
      • )
    6. Jorge Salinas
        (
      • Luis
      • )
    7. Marco Pérez
        (
      • Ramiro
      • )

Octavio, genç bir delikanlıdır, kardeşinin karısı Susana ile kaçmaya karar verir. Köpeği Cofi, beraber kaçmalarına yardımcı olan paranın elde edilmesinde rol oynayan zalim bir aracı olur. Bu dokunaklı ihtiras üçgeni, yasak aşkın geri dönüşü olmayan bir yol haline gelmesiyle daha karmaşık bir hal alır.
Bu arada Daniel, 42 yaşında bir adamdır, güzel model Valeria ile beraber yaşamak için karısını ve kızlarını terk eder. Yeni hayatlarını kutladıkları gün, kader Valeria’yı trajik bir kazaya iter. Bir adam her şeye sahip olduğunu düşündüğü anda, tüm hayatı birdenbire değişirse ne yapar?
Daniel ve Valeria’nın küçük köpeği Richi, oturdukları dairenin ahşap zeminindeki boşluğa düşer. Bu olay onların kötü kaderlerinin de başlangıcı olur. Richi’nin kaybolması karşısında takındıkları tutum, her türlü zorluğa ve umutsuzluğa cesurca göğüs gerebilen aşk hikayelerine mükemmel bir örnek teşkil eder... kaynak: www.planetdp.org

1. tt0245712
  2. USD 2M bütçe
  3. 1 oskar adaylığı
  4. 54 ödül
  5. 22 adaylık
güncellendi

İkincisi bu

Hata: İletide fazla Dp._tag var

tarihinde Trust No 1 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.