Jump to content
kizancik

Adını Hatırlayamadığım Bir Film

Recommended Posts

byesiler    456
byesiler

Cüneyt Arkın ve Erol Taş'lı bir film vardı. Bir para var ortada bu parayı tabelanın içine saklamışlardı. Osmaniye'de geçiyor filimde. Adını anımsayamadım gitti.

blackshark    24
blackshark

Posterini hatırlıyorum, hizmetçi bir anne ve üniversite okuyan kızı onun yanına geliyordu.Fim latin amerika olabilir, birkaç yıllık bir yapım.Bir türlü adı aklıma gelmedi ?

hayhan44    512
hayhan44
IMDb
7.8/11K

Que Horas Ela Volta? (2015)

1. R
  2. 1 hour 52 minutes
  3. Movie

1. Rating
    4.5/6
  2. Director
  3. Writer
  4. Release Date
    Aug 28, 2015
  5. Country
      • Brazil
  6. Language
      • Portuguese
  7. Genres
  8. Cast

Val spends 13 years working as nanny to Fabinho in São Paulo. She is financially stable but has to live with the guilt of having left her daughter Jéssica, in Pernambuco, in the northeast of Brazil, raised by relatives. As college entrance exams roll around, Jéssica wants to come to São Paulo to take her college entrance exams too. When Jéssica arrives, cohabitation is not easy. Everyone will be affected by the personality and candor of the girl and Val finds herself right in the middle of it. written by Unknown

1. tt3742378
  2. BRL 4M budget
  3. USD 3M gross
  4. 28 awards
  5. 24 nominations
Updated

??

Edited by hasangdr
  • Like 2

Blueva    0
Blueva

Merhabalar, hatırlamaya çalıştığım bir zombi filmi. Sanırım İzleyeli bi 13 14 sene oluyor. Bir çok zombi filmi var hepsi ölülerin şafağı olarak geçtiği için bulamadım. Tarih tarih aratmama rağmen. Filmin başlangıcında abi kardeş bir yere gidiyordu. Yolda bir mezarlıkta durdular birisini ziyaret etmek için. Abisi kız kardeşini korkutuyor ve aynen şunu söylüyor. '' Seni almaya geldim Barbara'' bu repliği asla unutmam.Yolda zombileri fark edip bir eve sığınıyorlar.. Evin İçinde bir siyahi adam daha var bunları bulan. Ve evin bodrumunda (sonradan orada oldukları anlaşılan) bir aile.  Film o kadar aham şaham bir film deil. Bilindik bir zombi filmi. Ancak benim çocukken izlediğim ilk zombi filmi olduğu için bende etkisi büyük ve ben o filmi bir daha izlemek istiyorum.. Umarım aranızda izlemiş olanınız vardır..:(

Cru    4
Cru
Blueva, 03.06.2017 - 20:49 tarihinde yazdı:

Merhabalar, hatırlamaya çalıştığım bir zombi filmi. Sanırım İzleyeli bi 13 14 sene oluyor. Bir çok zombi filmi var hepsi ölülerin şafağı olarak geçtiği için bulamadım. Tarih tarih aratmama rağmen. Filmin başlangıcında abi kardeş bir yere gidiyordu. Yolda bir mezarlıkta durdular birisini ziyaret etmek için. Abisi kız kardeşini korkutuyor ve aynen şunu söylüyor. '' Seni almaya geldim Barbara'' bu repliği asla unutmam.Yolda zombileri fark edip bir eve sığınıyorlar.. Evin İçinde bir siyahi adam daha var bunları bulan. Ve evin bodrumunda (sonradan orada oldukları anlaşılan) bir aile.  Film o kadar aham şaham bir film deil. Bilindik bir zombi filmi. Ancak benim çocukken izlediğim ilk zombi filmi olduğu için bende etkisi büyük ve ben o filmi bir daha izlemek istiyorum.. Umarım aranızda izlemiş olanınız vardır..:(

IMDb
7.9/107K

Night of the Living Dead (1968)

1. 1 hour 36 minutes
  2. Movie

1. Rating
    6.9/10
  2. Director
  3. Writer
  4. Release Date
    Oct 4, 1968
  5. Country
      • United States
  6. Language
      • English
  7. Genres
  8. Cast
    1. Duane Jones
        (
      • Ben
      • )
    2. Judith O'Dea
        (
      • Barbra
      • )
    3. Karl Hardman
        (
      • Harry Cooper
      • )
    4. Marilyn Eastman
        (
      • Helen Cooper
      • )
    5. Keith Wayne
        (
      • Tom
      • )
    6. Judith Ridley
        (
      • Judy
      • )
    7. Kyra Schon
        (
      • Karen Cooper
      • Corpse in House
      • )

Barbra and Johnny visit their father's grave in a remote cemetery when they are suddenly set upon by zombies. Barbra manages to get away and takes refuge in what seems to be an abandoned farm house. She is soon joined by Ben who stopped at the house in need of gas. Beset by the walking dead all around them Ben does his best to secure the doors and windows. The news reports are grim however with creatures returning to life everywhere. Barbra and Ben are surprised when they realize there are 5 people hiding out in the basement: Harry, Helen and Karen Cooper; and a young couple, Tom and Judy. Dissensions sets in almost immediately with Harry Cooper wanting to be in charge. As their situation deteriorates, their chances of surviving the night lessen minute by minute. written by garykmcd

1. tt0063350
  2. USD 114K budget
  3. USD 236K gross
  4. 6 awards
Updated

Bu film olabilir mi? İzlemedim ama google aramasında bu çıkıyor. Birde alttaki 1990 yılında yeniden çekilmişi var. Büyük ihtimalle onu izlemişsindir, eğer film buysa tabi.

IMDb Error: Too much imdb bbcode was used in this post.
Edited by hasangdr

Blueva    0
Blueva
Cru, 03.06.2017 - 22:11 tarihinde yazdı:
IMDb
7.9/107K

Night of the Living Dead (1968)

1. 1 hour 36 minutes
  2. Movie

1. Rating
    6.9/10
  2. Director
  3. Writer
  4. Release Date
    Oct 4, 1968
  5. Country
      • United States
  6. Language
      • English
  7. Genres
  8. Cast
    1. Duane Jones
        (
      • Ben
      • )
    2. Judith O'Dea
        (
      • Barbra
      • )
    3. Karl Hardman
        (
      • Harry Cooper
      • )
    4. Marilyn Eastman
        (
      • Helen Cooper
      • )
    5. Keith Wayne
        (
      • Tom
      • )
    6. Judith Ridley
        (
      • Judy
      • )
    7. Kyra Schon
        (
      • Karen Cooper
      • Corpse in House
      • )

Barbra and Johnny visit their father's grave in a remote cemetery when they are suddenly set upon by zombies. Barbra manages to get away and takes refuge in what seems to be an abandoned farm house. She is soon joined by Ben who stopped at the house in need of gas. Beset by the walking dead all around them Ben does his best to secure the doors and windows. The news reports are grim however with creatures returning to life everywhere. Barbra and Ben are surprised when they realize there are 5 people hiding out in the basement: Harry, Helen and Karen Cooper; and a young couple, Tom and Judy. Dissensions sets in almost immediately with Harry Cooper wanting to be in charge. As their situation deteriorates, their chances of surviving the night lessen minute by minute. written by garykmcd

1. tt0063350
  2. USD 114K budget
  3. USD 236K gross
  4. 6 awards
Updated

Bu film olabilir mi? İzlemedim ama google aramasında bu çıkıyor. Birde alttaki 1990 yılında yeniden çekilmişi var. Büyük ihtimalle onu izlemişsindir, eğer film buysa tabi.

IMDb Error: Too much imdb bbcode was used in this post.

Çoookk Teşekkür ederim. İkinci attığınız aradığım film. 90 yılında çekilen . :) Ne kadar mutlu oldum anlatamam. İzlemediğiniz halde bulmanızda biraz beni incitti. 

Edited by hasangdr

Nikoteen    262
Nikoteen

Kaç zamandır aklımda bir film vardı konuyu görmüşken sorayım belki bir bilen vardır; 30-35 yaşına kadar anne- baba parasıyla yaşamış bir karakter var. Karakterimiz majör depresyon belirtilerinin hepsine sahip bir erkek, hatta "izleyicileri" olduğunu, hayatının bir show olduğunu düşünüyor. Sonra ailesi bunu bi şekilde psikologla görüştürüyor. Kadın psikolog gel zaman git zaman adamdan ve dünyayı algılayış şeklinden etkileniyor bir yanı kadının kendisinin de mutsuz olduğu için bunu aşk sandığını söylerken diğer yanı sırılsıklam aşık. Cnbc-e'de ustalara saygı kuşağında yayınlanmıştı hatta o zaman baktığımda çevirisi de yoktu filmin sitemizde. Eğer hatırlayan varsa filmin adını ve hâlen çevirisi yoksa çevireceğim.

Düzenleme: Adını hatırlayamadığımız filmleri nerede soruyoruz bir kaç kriter kelime arattım forumda ama sonuçsuz kaldım O.o

Edited by Nikoteen

luke38    6
luke38
byesiler, 13.05.2017 - 13:47 tarihinde yazdı:

Cüneyt Arkın ve Erol Taş'lı bir film vardı. Bir para var ortada bu parayı tabelanın içine saklamışlardı. Osmaniye'de geçiyor filimde. Adını anımsayamadım gitti.

IMDb
5.7/95

Iki canbaz (1979)

1. 1 hour 23 minutes
  2. Movie

1. Rating
    0/0
  2. Director
  3. Writer
  4. Release Date
    Unknown
  5. Country
      • Turkey
  6. Language
      • Turkish
  7. Genres
  8. Cast
    1. Cüneyt Arkin
        (
      • Tayfun
      • Cemil
      • )
    2. Erol Tas
        (
      • Boga Kamil
      • )
    3. Merih Ergürbüz
        (
      • Matmazel Tina
      • )
    4. Nejat Özbek
        (
      • Serdar
      • )
    5. Ali Sen
        (
      • Abbas
      • )
    6. Turgut Özatay
        (
      • Tahir
      • )
    7. Seref Çokseker
        (
      • Tayfun'un Esi
      • )

Two master thieves try to outdo each other to be the sole owner of the loot. written by Unknown

1. tt1874388
Updated

bu olabilirmi acaba, bunda da bir para mevzusu var. izlemedim ama bahsettiğiniz kadarıyla bu filmin konusuna benziyor.

Edited by hasangdr
  • Like 1

byesiler    456
byesiler

@luke38 Teşekkürler ama bu değil.

Filmde Adana'ya şu kadar var KM tabelası falanda gözüküyor. Yine arazide bir reklam tabelasına para saklıyorlar.

Ararken buldum. :)

http://www.sinematurk.com/film/3049-dort-hergele/

OP_MvvQwQ1mI61kdij06Nw.png

Edited by byesiler

alpalp84    978
alpalp84

Arkadaşlar sanırım kore filmi seyrettim. Filmi komple biliyorum ama ismini bilmiyorum. Çocuğu lunaparkta kaçırılan adam 3 sene sonra rüyada yaşadıklarını tekrar görmeye yarayan bir cihaz sayesinde tekrar olaylarda gözünden kaçan detayları hatırlamaya başlar. Film böyle başlıyor. İsmi neydi ??

Nikoteen    262
Nikoteen

İletimi tekrarlayayım belki bilen birinin gözüne çarpar 

30-35 yaşına kadar anne- baba parasıyla yaşamış bir karakter var. Karakterimiz majör depresyon belirtilerinin hepsine sahip bir erkek, hatta "izleyicileri" olduğunu, hayatının bir show olduğunu düşünüyor. Sonra ailesi bunu bi şekilde psikologla görüştürüyor. Kadın psikolog gel zaman git zaman adamdan ve dünyayı algılayış şeklinden etkileniyor bir yanı kadının kendisinin de mutsuz olduğu için bunu aşk sandığını söylerken diğer yanı sırılsıklam aşık. Cnbc-e'de ustalara saygı kuşağında yayınlanmıştı hatta o zaman baktığımda çevirisi de yoktu filmin sitemizde. Eğer hatırlayan varsa filmin adını ve hâlen çevirisi yoksa çevireceğim.

volcano    66
volcano

@Nikoteen şu film olabilir mi?

IMDb
6.7/15K

The Prince of Tides (1991)

1. R
  2. 2 hours 12 minutes
  3. Movie

1. Rating
    0/0
  2. Director
  3. Writer
  4. Release Date
    Dec 25, 1991
  5. Country
      • United States
  6. Language
      • English
  7. Genres
  8. Cast
    1. Nick Nolte
        (
      • Tom Wingo
      • )
    2. Barbra Streisand
        (
      • Susan Lowenstein
      • )
    3. Blythe Danner
        (
      • Sally Wingo
      • )
    4. Kate Nelligan
        (
      • Lila Wingo Newbury
      • )
    5. Jeroen Krabbé
        (
      • Herbert Woodruff
      • )
    6. Melinda Dillon
        (
      • Savannah Wingo
      • )
    7. George Carlin
        (
      • Eddie Detreville
      • )

The Wingo family is from South Carolina, they growing up in a house on a tidal plain. The oldest offspring, Lucas, largely acted as the protector for his younger twins siblings, Tom and Savannah, in light of their dysfunctional growing up, with their shrimper father, Henry, distant and abusive if/when he did pay them any attention, and their mother, Lila, while not doting on them most concerned about appearances and striving for social standing. Now in middle age, Savannah is a New York based poet, Tom, still living on the South Carolina coast outside of Charleston with his wife Sally and their own three doting daughters, taking a break from his high school teaching/football coaching job, while Lucas has long since died while still standing up for himself and his beliefs. Lila, divorced and now remarried with that wealth and social standing she so long desired, receives news that Savannah is in the hospital following her most recent suicide attempt. Not wanting to face the blame ... written by Huggo

1. tt0102713
  2. USD 30M budget
  3. USD 75M gross
  4. 7 oscar nominations
  5. 3 awards
  6. 11 nominations
Updated
Edited by hasangdr

Nikoteen    262
Nikoteen

@volcano teşekkürler uğraşınız için ama maalesef bu değil,

hadi biraz gayret arkadaşlar bulalım şu filmi sonradan çevrisi eklenmişse bile siteye, o filmi tekrar izlemeye çok ihtiyacım var. 

DeanJames    1,388
DeanJames
Nikoteen, 29.06.2017 - 23:14 tarihinde yazdı:

İletimi tekrarlayayım belki bilen birinin gözüne çarpar 

30-35 yaşına kadar anne- baba parasıyla yaşamış bir karakter var. Karakterimiz majör depresyon belirtilerinin hepsine sahip bir erkek, hatta "izleyicileri" olduğunu, hayatının bir show olduğunu düşünüyor. Sonra ailesi bunu bi şekilde psikologla görüştürüyor. Kadın psikolog gel zaman git zaman adamdan ve dünyayı algılayış şeklinden etkileniyor bir yanı kadının kendisinin de mutsuz olduğu için bunu aşk sandığını söylerken diğer yanı sırılsıklam aşık. Cnbc-e'de ustalara saygı kuşağında yayınlanmıştı hatta o zaman baktığımda çevirisi de yoktu filmin sitemizde. Eğer hatırlayan varsa filmin adını ve hâlen çevirisi yoksa çevireceğim.

IMDb
5.6/68K

Failure to Launch (2006)

1. PG-13
  2. 1 hour 37 minutes
  3. Movie

1. Rating
    5.8/5
  2. Director
  3. Writer
  4. Release Date
    Mar 10, 2006
  5. Country
      • United States
  6. Language
      • English
  7. Genres
  8. Cast

At 35, Tripp has an interesting job, a hip car, a passion for sailing, and a great house - trouble is, he lives with his parents. They want him out, so they hire Paula, an "interventionist," who has a formula in these cases: chance encounter, get him to ask her out, involve him in a trauma, meet his friends and get their nod, delay sex, have him teach her something, then launch him. It's worked up to now, but this gets complicated when Tripp thinks she's getting too serious and one of his pals is attracted to Paula's deadpan, semi-alcoholic roommate, who's plagued by a mockingbird. Too many secrets may scrub the launch, and what if Paula really likes him? Who can intervene then? written by Unknown

1. tt0427229
  2. USD 50M budget
  3. USD 128M gross
  4. 5 nominations
Updated
Edited by hasangdr

Nikoteen    262
Nikoteen

Maalesef bu da değil @DeanJames konusu belli bir yere kadar anlattıklarımla örtüşüyor fakat o değil

DeanJames    1,388
DeanJames
Nikoteen, 30.06.2017 - 10:31 tarihinde yazdı:

Maalesef bu da değil @DeanJames konusu belli bir yere kadar anlattıklarımla örtüşüyor fakat o değil

IMDb
6.4/7K

Tanguy (2001)

1. 1 hour 48 minutes
  2. Movie

1. Rating
    0/0
  2. Director
  3. Writer
  4. Release Date
    Nov 21, 2001
  5. Country
      • France
  6. Language
      • French
      • Japanese
      • Mandarin
  7. Genres
  8. Cast
    1. Sabine Azéma
        (
      • Edith Guetz
      • )
    2. André Dussollier
        (
      • Paul Guetz
      • )
    3. Éric Berger
        (
      • Tanguy Guetz
      • )
    4. Hélène Duc
        (
      • Odile Guetz
      • )
    5. Aurore Clément
        (
      • Carole
      • )
    6. Jean-Paul Rouve
        (
      • Bruno Lemoine
      • )
    7. André Wilms
        (
      • Le psychiatre
      • )

Tanguy is 28 years old and still living with his parents. They think it's time he moves out. He doesn't, so they hatch a plan... written by Unknown

1. tt0274155
  2. FRF 110M budget
  3. USD 24M gross
  4. 2 nominations
Updated

Olabilir mi?

Edited by hasangdr

Nikoteen    262
Nikoteen

Hayır @DeanJames çok teşekkürler fakat bu da değil. Film dili ingilizce ve oyuncular hakkında pek bilgim yok, en sevdiğim oyuncunun bile adını görünce hatırlarım fakat Kevin Bacon'ı anımsatan biriydi hatta benim aklımda o diye kalmıştı ama sayfasında baktığımda Kevin'in hiçbir filminin o olmadığını gördüm :/

Nikoteen    262
Nikoteen

Nerede sinefiller, yok mu bu filmi hatırlayan o.O

Camur    2
Camur

@Nikoteen Bu filmlerden biri olma şansı var mı? 

eP1JO.png

Edited by Camur

Nikoteen    262
Nikoteen

@Camur maalesef bunların hiç biri değil, ayrıca yapım yılını tam bilmemekle birlikte eski bir film olduğunu söyleyebilirim; rahatlıkla 2005 öncesi olduğuna kesin gözüyle baktığım bir film. Yaklaşık tahmin isterseniz de 90' lı yıllar ya da 80 sonları diyebilirim