Jump to content
Jarndyce

Kobo Kullanıcıları Topluluğu

Recommended Posts

lmkcn    2
lmkcn

@Kobalamin İlginize teşekkürler. e-kitap okumaya da alışmıştım, artık başka bir tane daha satın alacağım herhalde :). Bu Kobo macerasından sonra başka marka mı yoksa yine Kobo mu (H2O dikkatimi çekiyor) olur bilmiyorum.

Taner    26
Taner
lmkcn, 18.09.2017 - 18:20 tarihinde yazdı:

Merhaba,

Yaklaşık 1,5 yıldan beri Kobo Glo HD kullanıcısıyım. Kitap okurken aniden cihaz kapandı ve tekrar açmaya çalışırken "Yeniden yükleniyor" mesajı ile başladı ama bu işlem hiç tamamlanmadı. Cihaz bu şekilde kaldı. Cihaz hediye geldiği için faturası da yok. Ben Bursa'dayım cihaz İstanbul'dan satın alınmış. D&R müşteri hizmetleri cihazın satın alındığı mağazaya gitmesi gerekir diyor. Satın alan kişi (oğlum) yurtdısında yani D&R tarafında ümit yok gibi görünüyor. Bu konuda yardımcı olabilecek fikri olan var mı acaba.

Şimdiden teşekkürler.

Faturanız olmasa bile cihazın seri numarasından faturasını sistemlerinde çok rahat bir şekilde bulabiliyorlar. Oğlunuzu arayın makinenin seri numarasını verin ve D&R'den fatura örneğini istesin. Fatura ile birlikte herhangi bir D&R mağzasına bırakabilirsiniz tamir için.

• Like 1

lmkcn    2
lmkcn

@Taner İlginize teşekkürler. sizin öneriniz ile bugün bir D&R mağazasına gittim cihazı hiç fatura filan sorgulamadan direk aldılar ve servise gönderdiler. Cihazın kutusu duruyordu ve üzerinde de "Doğan Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş" tarafından ithal edilmiştir etiketi vardı. Bakalım artık. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

• Like 1

Nayi    215
Nayi

Geçmiş olsun @lmkcn, inşallah olumlu sonuçlanır.

Bu arada hatırlatayım, 18 Temmuz tarihli son sürüm olan 4.5.9587'de bir çeviri sorunu var. Güncellemeden sonra bütün menüler biraz Türkçe biraz İngilizce karışık bir hale geliyor. Kobo tarafından da olumlu bir çözüm önerilmemiş ve yeni yama ya da güncelleme sunulmamış durumda. Kullanım açısından bir sorun oluşturmuyor ama yeni düzgün bir sürüm gelene kadar cihazları güncellemeye gerek yok. Zaten güncellemiş iseniz biraz karışık bir düzeltme metodu var ama hiç uğraşmaya değmez, yeni sürüme kadar böyle kullanılabilir. 

• Like 2

Nayi    215
Nayi

Biraz önce 4.6.9960'ı kurdum, yamaları da yükledim. Dediğiniz gibi Türkçe sorunu düzelmiş durumda. :good:

Bu sürümle gözüme çarpan ufak bir değişiklik var. Okuma ekranındaki alt menüyü biraz değiştirmişler. Bu haliyle okuma esnasındaki menü kullanımı daha pratik olmuş.

screen_001.thumb.png.d8441af455fd9c690c8f99f20c80d048.png

Ayrıca Beta Özellikleri kısmına Geniş Baskı Modu isimli bir seçenek daha eklenmiş. Gözü bozuk okuyucular düşünerek yapılmış sanırım. Menülerdeki resimler, yazılar iki üç kat kadar büyüyor.

Taner    26
Taner
Nayi, 10 sa önce tarihinde yazdı:

Biraz önce 4.6.9960'ı kurdum, yamaları da yükledim. Dediğiniz gibi Türkçe sorunu düzelmiş durumda. :good:

Bu sürümle gözüme çarpan ufak bir değişiklik var. Okuma ekranındaki alt menüyü biraz değiştirmişler. Bu haliyle okuma esnasındaki menü kullanımı daha pratik olmuş.

screen_001.thumb.png.d8441af455fd9c690c8f99f20c80d048.png

Ayrıca Beta Özellikleri kısmına Geniş Baskı Modu isimli bir seçenek daha eklenmiş. Gözü bozuk okuyucular düşünerek yapılmış sanırım. Menülerdeki resimler, yazılar iki üç kat kadar büyüyor.

Aslında şu offline wikipedia desteğini geri getirmediler ona yanıyorum asıl. Adam akıllı sözlüğümüz yok (TDK neden veritabanını paylaşmaz ki!!) çevrimdışı wikipedia çok işimize yarayacak. Aura One kullandığım içinde çevrimdışı wikipedia destekleyen sürümlere geri dönemiyorum.:|

• Like 1

Nayi    215
Nayi

İki sorun olduğu tespit edilmiş.

1. Kitaplarım menüsünde sıralama seçeneği olarak "son" seçilirse sayfa geç yükleniyormuş. Yükleme süresi kitap listesinin çokluğuna göre artabiliyormuş.

2. Cihazın ilk başlatma süresi ve anasayfanın yüklenmesi önceki sürümlere göre daha yavaşmış.

Yukarıda da bahsettiğim gibi ben 4.6.9960'ı kurmuştum. Açıkçası bahsedildiği kadar sorun edilecek bir şey göremedim. Benim cihaz Glo HD. Diğer cihazlarda daha büyük bir sorun oluyor mu bilmiyorum.

nukleer    24
nukleer

Bende de ilk nesil Aura var. Herhangi bir performans sorunu gözlemlemedim.

• Like 1

lmkcn    2
lmkcn
lmkcn, 9/26/2017 - 22:49 tarihinde yazdı:

@Taner İlginize teşekkürler. sizin öneriniz ile bugün bir D&R mağazasına gittim cihazı hiç fatura filan sorgulamadan direk aldılar ve servise gönderdiler. Cihazın kutusu duruyordu ve üzerinde de "Doğan Müzik Kitap Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş" tarafından ithal edilmiştir etiketi vardı. Bakalım artık. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

Bugün Bursa D&R mağazasından cihazın onarılamadığını, Glo HD de üretilmediği için para iadesi yapılacağını bildirdiler. Ben de üzerine fark ödeyerek bir tane H2O 1. edition satın aldım. Bence D&R müşteri memnuniyeti konusunda sınıfı geçti.:)

• Like 1

Taner    26
Taner
lmkcn, 12.10.2017 - 23:48 tarihinde yazdı:

Bugün Bursa D&R mağazasından cihazın onarılamadığını, Glo HD de üretilmediği için para iadesi yapılacağını bildirdiler. Ben de üzerine fark ödeyerek bir tane H2O 1. edition satın aldım. Bence D&R müşteri memnuniyeti konusunda sınıfı geçti.:)

İnanılmaz şanslısın. Kullanıcı hatası olduğunu söyleyerek bozuk cihazı geri vermemişler. Güle güle kullan :)

• Like 1

Irmak    480
Irmak

Herkese selam :)

Biz de @Nehirin~ ile aranıza katıldık. Şimdilik epey acemiyiz e okuyucularımızla :D 

2uqeh5c.jpg 

Edited by Irmak
  • Like 7

Nehirin~    1,000
Nehirin~
Irmak, 5 sa önce tarihinde yazdı:

Herkese selam :)

Biz de @Nehirin~ ile aranıza katıldık. Şimdilik epey acemiyiz e okuyucularımızla :D 

2uqeh5c.jpg 

Evet, biz de geldik bu güzide topluluğa :)

• Like 5

Putte    1,572
Putte

Her kitap bulunabiliyor mu? Ya da çoğu?

• Like 1

Nehirin~    1,000
Nehirin~
Putte, 13 dk önce tarihinde yazdı:

Hemen hemen her kitabın e-kitap versiyonu da var abi :)

Putte    1,572
Putte

Türkçe olarakta mı? Benim gibi yaşlı ve yorgun adamların daha da yorgun gözlerini zorlamıyor mu bunalr? Kamaştırmıyor mu?

• Like 1

aap    69
aap
Putte, 9 dk önce tarihinde yazdı:

Artık hemen hemen her kitap, e-kitap versiyonu ile birlikte satışa sunuluyor. Eski basım kitapların ise bazılarının taranmış halleri nette mevcut. E-kitap oluşturma ve düzenleme için çeşitli gruplar var. P2P ağı üzerinden paylaşım yapıyorlar.

Putte    1,572
Putte

Ne kadar bu alet? En iyisi hangisidir?

• Like 1

Nehirin~    1,000
Nehirin~
Putte, 21 dk önce tarihinde yazdı:

Türkçe olarakta mı? Benim gibi yaşlı ve yorgun adamların daha da yorgun gözlerini zorlamıyor mu bunalr? Kamaştırmıyor mu?

Hiç zorlamıyor abi :) E-ink sistemi var ve daha rahat okumak için ışık vs ayarlanabiliyor. Biz de yeni aldık daha, epey araştırdık bunda karar kıldık.

Alet şu an 919 lira :)