Jump to content
Polestar

Amazon Türkiye

Tavsiye Edilen İletiler

Polestar    166
Polestar

Amazon Türkiye Mart ayı sonlarında faliyete geçeceği söykeniyor.

Alıntı

Dünyanın en büyük e-Ticaret portallarından biri olan Amazon, Mart ayında düzenleyeceği görkemli bir lansman ile Türkiye pazarına resmen giriş yapacak.

Geçtiğimiz haftalarda Brand Finance tarafından hazırlanan raporda dünyanın en değerli markası olarak seçilen Amazon, Türkiye'deki 20 milyar dolara yaklaşan e-Ticaret sektörünü baştan aşağı değiştirmeye geliyor.

ABD merkezli şirket, geçtiğimiz yılın sonlarında Türkiye pazarında boy göstermek için resmen girişimlere başlamış, ancak nasıl bir politika izleyeceği ve Türkiye macerasına ne zaman başlayacağı gibi konular netlik kazanmamıştı.

Toptancı ve satıcılara "Hazır olun" çağrısı yapan Amazon'un, Mart ayının sonunda Türkiye'de test satışlarına başlayacağı ifade edildi. Dev şirketin, yüzde 10 gibi Türkiye piyasasının altında bir komisyon oranıyla sektöre girmesi bekleniyor. 

Eylül 2017'de  "Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi" adıyla Beşiktaş'ta bir şirket kuran e-Ticaret devinin, Türkiye'deki faaliyetlerini Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari'ye bağlı olarak yürüteceği öğrenildi.

Amazon Türkiye

Türkiye'deki e-Ticaret sektörü hakkında çok kapsamlı bir araştırma yürüten Amazon, büyük tedarikçilerle de bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Tedarikçilerin ödediği ortalama yüzde 15'lik komisyonun altında bir oranla sektöre gireceği ifade edilen şirket, bu politikasıyla rakiplerini geride bırakmak istiyor.

Mart ayında Türkiye'ye girmeyi planlayan küresel ticaret sitesi, beklenenin aksine satın alma yapmayarak, "amazon.com.tr" adıyla faaliyet gösterecek. Yakın zamanda ürün kategorisinde test satışlarına başlaması beklenen Amazon,  sıfırdan bir yapılanma ile kadro çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Öte yandan, Lüksemburg ekibinin önümüdeki hafta Türkiye'ye gelerek, büyük tedarikçilerle görüşmeler gerçekleştireceği öğrenildi.

"Shipping with Amazon" ismiyle kendi kargo şirketini de kurmayı planlayan ABD'li şirket, müşterilerine daha avantajlı fiyatlarla kargo seçeneği sunacak. Amazon, kargo şirketlerine büyük bir darbe vuracak bu hamle ile bir alışverişte hem alışveriş komisyonundan hem de kargo ücretinden kazanç sağlamış olacak. 

Kaynak

Aynı haber için değişik kaynaklarlarıda ekliyorum.

Kaynak 2

Kaynak 3

Kaynak 4

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    30
eyoruk

Sıkıldık artık, Amazon Prime gelsin Hulu gelsin Amazon Türkiye gelsin..Ama adam gibi gelecekse...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    64
eros

Here and Now ( hbo dizisi ) ilk bölümünün Amazon Web-DL dual TR-Eng sürümünü torrentten indirdim. Türkçe dublaj yapmışlar.  Netflix resmî olarak Türkiye ye hizmet verdiği için dizilerine Türkçe dublaj ekliyor ama Amazon bunu niye yapmış anlamadım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
feyy    15
feyy

Amazon'un video servisi de Türkiye'den kullanılabiliyor. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
JaguaR    89
JaguaR
On 2/27/2018 at 11:33 AM, eros said:

Here and Now ( hbo dizisi ) ilk bölümünün Amazon Web-DL dual TR-Eng sürümünü torrentten indirdim. Türkçe dublaj yapmışlar.  Netflix resmî olarak Türkiye ye hizmet verdiği için dizilerine Türkçe dublaj ekliyor ama Amazon bunu niye yapmış anlamadım.

Merhaba

Yerli trackerlardan mı indirdiniz? Nereden indirdiniz acaba?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    64
eros

Hdturk ten indirdim ama diğer bölümleri artık yüklemiyorlar.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Uzunserdar    560
Uzunserdar

@JaguaR İlgineyorsan Britannia diziside aynı şekilde. Britannia.S01.720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb.DuaL olarak mevcut altyazı yasaklı ve hiçbir yerde düzgün çeviri yok. Türkçe ve İngilizce dublaj olarak mevcut yukarda yazdığım sürüm olarak 7 bölüm var bilgin olsun.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
JaguaR    89
JaguaR

Teşekkürler @eros  ve @Uzunserdar

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eros    64
eros
gönderildi (düzenlendi)

Ben bugün Amazon prime video ya üye olup Here and Now dizisini izlemeyi denedim. Zaten 7 günlük deneme üyelik hakkı tanıyorlar, onu kullanarak kredi kartımla üye oldum. Ama Here and Now dizisi içeriklerde bulunmuyordu. Sonra vpn ile başka ülkelerden bağlanmayı denedim ama içerik yine değişmedi. Üye olurken adresimi turkey girmiştim onu luxembug yaptım, belki dizi Avrupa’ya açıktır diye ama yine olmadı. Üstelik bu dizi pek çok online dizi sitesinde yok, tek bir yerde var, o da son bölümü eklememiş. Altyazısı zaten çevrilmiyor. Bakalım dizinin geri kalanını izlemek kısmet olacak mı?

not: bu arada merak edenler için, dizi roketdizi diye bir sitede var türkçe dublajlı olarak, mecburen oradan izliyorum ama online dizi izlemek seyir zevkimi çok düşürüyor, ancak mecbur kalınca yapıyorum...

tarihinde eros tarafından düzenlendi
ekleme
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
JaguaR    89
JaguaR

Sadece film dizi sunumu şeklinde internetten mi yayın yapacaklar yoksa standart amazon sayfası gibi mi? 

Türkiye'de bulamadığım albümler var, CD olarak onları alabileceksek muhteşem olur doğrusu. Normalde avrupa'dan da getirtebiliyoruz ama shipping canımıza okuyor malum, bu sorun çözülmüş olur şahane olur. Keza kitap, LP vs...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    967
DeanJames

Amazon'un d&r' satın alacağına dair bir dedikodu vardı. Ne oldu o iş , bilen var mı ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
busillis    193
busillis
Alıntı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Alibaba ve Amazon ile Türkiye'ye yatırım yapmaları için görüştüklerini söyledi.

Tüfenkci şöyle devam etti: "Alibaba, Amazon dahil olmak üzere birkaç uluslararası firma Türkiye'de faaliyet göstermek istiyorlar. Bakanlığımızla görüşmeler yapılıyor. İki firmayla ben de bizzat görüştüm. Bir takım yasal düzenlemeler veya iyileştirmeler istiyorlar. Arkadaşlarımız bunları teknik anlamda çalışıyorlar."

Kaynak

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
busillis    193
busillis
gönderildi (düzenlendi)

primevideo.com sitesinde üyelik bilgilerinizi düzenlemek istediğinizde sizi artık amazon.com.tr sayfasına yönlendiriyor. Yönlendirilen sayfa açılmıyor ama böyle bir yönlendirme yaptıklarına göre artık açılması çok yakın olabilir.

tarihinde busillis tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
busillis    193
busillis

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    30
eyoruk

Hayırlı olsun..

Zamanla daha da çeşitlenecektir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Polestar    166
Polestar

Hayırlısı olur inşallah. Dolar fırlamadan önce açsalardı daha iyi olurdu ama bunada şükür :D Benim beklentim blackfriday zamanına kadar piyasa oturursa güzel indirimler yakalaya biliriz belki.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
eyoruk    30
eyoruk

Sabah bulamadığım 2 kitabı şimdi bulabiliyorum.Yavaş yavaş eklemelere başlamışlar.Ayrıca her ne eklediysem sepete 1 stok görünüyor.Yakında bunu da düzeltirler.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.