Jump to content
Laravel Framework 5.7.6 güncellemesi tıklayın lütfen Devamını oku... ×
benteksizhepin

37. İstanbul Film Festivali

Tavsiye Edilen İletiler

benteksizhepin    164
benteksizhepin

Tam Program Festival İKSV

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 37.'si düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin programı açıklandı.

Bu yıl 37. yaşını kutlayan İstanbul Film Festivali için geri sayım sürüyor. 6-17 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan festival kapsamında 18 bölümde 43 ülkeden 218 yönetmenin toplam 210 filmi gösterilecek. Biletleri 24 Mart'tan itiabren satışa sunulacak olan festivalin yarışma bölümlerinde yer alan filmlere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Altın Lale Uluslararası Yarışma bölümünde yer alan filmler:

 

  • Köpek / Chien / Dog / Samuel Benchétrit
  • Tuzdan Kaide / The Pillar of Salt / Burak Çevik
  • Cocote / Nelson Carlo de los Santos Arias
  • Görgü Kuralları / As Boas Maneiras / Good Manners / Marco Dutra & Juliana Rojas
  • Western / Valeska Grisebach
  • Bir Zamanlar Kasım’da / Pewnego razu w listopadzie / Once Upon a Time in November / Andrzej Jakimowski
  • Bir Mahalle Hikâyesi / Soldatii. Poveste din Ferentari / Soldiers. Story from Ferentari / Ivana Mladenovic
  • Kış Kardeşleri / Vinterbrødre / Winter Brothers / Hlynur Palmason
  • Katil Marlina / Marlina Si Pembunuh Dalam Empat Babak / Marlina the Murderer in Four Acts / Mouly Surya
  • Ev / The Home / Asghar Yousefinejad
  • The Rider / Chloe Zhao

 

Altın Lale Ulusal Yarışma Bölümünde yer alan filmler:

 

  • Tuzdan Kaide / The Pillar of Salt / Burak Çevik
  • Halef / Murat Düzgünoğlu
  • Buğday / Grain / Semih Kaplanoğlu
  • Kelebekler / Butterflies / Tolga Karaçelik
  • Kaçış / The Escape / Kenan Kavut
  • Renksiz Rüya / Hewno Bêreng / Colorless Dream / Mehmet Ali Konar
  • Aydede / Road to the Moon / Abdurrahman Öner
  • Yol Kenarı / Sideway / Tayfun Pirselimoğlu
  • Borç / Debt / Vuslat Saraçoğlu
  • Güvercin / The Pigeon / Banu Sıvacı
  • Sofra Sırları / Serial Cook / Ümit Ünal
  • Put Şeylere / Put to the Things / Onur Ünlü
  • Körfez / The Gulf / Emre Yeksan

 

Ulusal Belgesel yarışmasında yer alan filmler:

 

  • Parçalar / Fragments / Rojda Akbayır
  • Onun Filmi / Her First / Su Baloğlu, Merve Bozcu
  • Saraybosna Yürüyüşü / Sarajevo March / Ersan Bayraktar
  • Güzel Adam Süreyya / Süreyya the Kitman / Gökçe Kaan Demirkıran
  • Turtle Shells / Schildkröten Panzer / Tuna Kaptan
  • Zavar, Çocuk ve Keklik / Zavar, The Kid and Partridges / Zeynep Gülru Keçeciler
  • Fındıktan Sonra / Gone with the Hazelnuts / Ercan Kesal
  • Yerel TV / Local TV / Özgür Fırat Kınay
  • Araf / Didem Pekün
  • Başka Tren Gıdı Gıdı / Another Train Gıdı Gıdı / Yasin Ali Türker

 

boxofficetürkiye

  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
benteksizhepin    164
benteksizhepin

fd7dafc613779a6e0762418f9dd51dba.png

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
DeanJames    856
DeanJames
gönderildi (düzenlendi)

Kazananlar:

 

Alıntı

 

Altın Lale Uluslararası Yarışma

  •  Altın Lale: Western (Valeska Grisebach)
  •  Jüri Özel Ödülü: Cocote (Nelson Carlo de los Santos Arias)

Sinemada İnsan Hakları Yarışması

  •  Ayaz / Frost (Sharunas Bartas)

“Jüri olarak Sinemada İnsan Hakları bölümünde yer alan filmleri izlemek müthiş bir yolculuk oldu bizim için. Bu bölümden tek bir filmi ödüllendirmek çok zorlu olsa da seçtiğimiz filmin savaş şartları altında insan ruhunun karmaşıklığını büyük bir derinlikle yakaladığını düşünüyoruz.”

Ulusal Yarışma

  •  Altın Lale En İyi Film: Borç (Vuslat Saraçoğlu)
  •  En İyi Yönetmen: Yol Kenarı filmiyle Tayfun Pirselimoğlu
  •  Jüri Özel Ödülü - Onat Kutlar anısına: Kelebekler (Tolga Karaçelik)
  •  Mansiyon Ödülü: Hewno Bêreng / Renksiz Rüya (Mehmet Ali Konar)
  •  En İyi Senaryo Ödülü: Sofra Sırları filmiyle Ümit Ünal
  •  En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Sofra Sırları filmindeki rolüyle Demet Evgar
  •  En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Kelebekler filmindeki rolüyle Tolga Tekin

Yol Kenarı filmindeki rolüyle Tansu Biçer

  •  En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Kaçış filmiyle Florent Herry
  •  En İyi Kurgu Ödülü: Sofra Sırları filmiyle Osman Bayraktaroğlu
     
  •  En İyi Özgün Müzik Ödülü: Güvercin filmiyle Canset Özge Can

Ulusal Kısa Film Yarışması

  •  En İyi Kısa Film: Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var (Umut Subaşı)

“Günlük yaşamın tuhaflıklarını ve saçmalıklarını (çok zorlu bir yoldan) birçok anlatı katmanından kesitlerle sunabildiği için...”

  •  Mansiyon: Doğu Yakası (Harun Durmuş)

“Aşina olduğumuz mülteci krizini özgün ve enerjik bir yönetmenlik hüneriyle dönüştürebildiği için...”

Ulusal Belgesel Yarışması

  •  En İyi Belgesel: Parçalar (Rojda Akbayır)

“Kişisel ve fazlasıyla kırılgan bir öyküyü yinelenen toplumsal trajedilerin yaşandığı bir coğrafya sahnesinde, evrensel ve dengeli bir anlatıma dökmeyi başardığı için…”

Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü

  •  Güvercin (Banu Sıvacı)

FIPRESCI Ödülleri

  •  Uluslararası Yarışma’da The Rider (Chloé Zhao)

“Erkekliğin kırılganlığını betimlerken kullandığı, gerçekçi anlatımı incelikli bir görsel şiirsellikle birleştiren estetik tarzı nedeniyle…”

  •  Ulusal Yarışma’da Körfez (Emre Yeksan)

“Günümüz Türkiye’sinin rahatsızlıklarına sarsıcı bir anlatımla yaklaşması ve özgün yönetmenlik becerisi nedeniyle…”

  •  Ulusal Kısa Film Yarışması’nda Kötü Kız (Ayce Kartal)

“Çocukluğa dair peşini bırakmayan huzursuzlukları, güzel, sofistike ve moral yükseltici bir şekilde, özgün ve güçlü sinemasal sesinin esin kaynağına dönüştürmesi nedeniyle…”

 

 

tarihinde DeanJames tarafından düzenlendi
  • Beğeni 3

İletiyi paylaş


Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×