Jump to content
Putte

Film Özetleri

Recommended Posts

Putte    1,578
Putte

Değerli Arkadaşlar,

 

Bu başlıkta özeti olmayan filmleri koyalım.

 

Yapılacaklar ise şunlar:

 

Filmin portal linkini verelim. 

 

Altına bulduğumuz Türkçe özeti 

Bulamadıysak ingilizce özeti

 

Özetlerin hiç olmazsa 100 kelime civarı olmalarına dikkat edelim. Kısa olmasınlar. 

 

İngilizce olanları çevirenler. Lütfen başlığa eklesinler. Portala da eklesinler. Yetkileri varsa eğer onaylasınlarda. 

 

Ben ilk örneği işleyeceğim.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Putte    1,578
Putte

 

https://www.planetdp.org/title/de-maangodin-dp15755

 

İng Özet: 

 

Alıntı

"Thirty years ago, at a scientific conference, Prof. Manfeldt presented his theory on the existence of gold on the Moon. It was greeted with laughter by the assembled academics. Today, Herr Helius has ambitious plans to build a spaceship... and take it to the Moon! Windegger, his chief engineer, will be going, and so will Prof. Manfeldt, now living in a cramped garret alone with his theory. But there are disagreements with the financiers who insist that their man Turner also accompany the flight... The unmanned Rocket H 32 brings back valuable information from the dark side of the Moon. Helius is upset by the news of Windegger's engagement to the pretty Friede. And the financiers have a secret agenda: to control the world's gold supply... Finally, the Spaceship "Friede" is ready as it rolls out on its gantry for takeoff. The staged rocket works as planned, but the acceleration is fierce. As they approach the Moon, they discover a stowaway on board, Gustav, a little boy..."

 

Türkçe çeviri

 

Alıntı

Prof. Manfeldt otuz yıl önce gerçekleşen bir bilimsel konferansta Ay'da altının varoluşu üzerine bir teori sunmuştur. Teorisi akademisyenlerden oluşan kitle tarafından kahkahalarla karşılanır. Günümüzde ise Herr Helius'un bir uzay gemisi inşa edip onu Ay'a götürmek gibi hırslı planları vardır. Başmühendisi Windegger ve artık sıkış tıkış tavan arasında teorisiyle baş başa yaşayan Prof. Manfeldt de gelecektir. Fakat adamların Turner'ın da uçuşa katılmasında ısrar eden yatırımcılarla anlaşmazlıkları vardır. İnsansız Roket H 32 ayın karanlık yüzünden kıymetli bilgiler getirir. Helius'un, Windegger ile güzel Friede'nin nişan haberiyle keyfi kaçmıştır. Yatırımcıların ise gizli bir gündemi vardır; Dünya'nın altın kaynaklarına hakim olmak. Uzay gemisi "Friede" sonunda, kalkış için piste girmeye hazırdır. Aşamalı roket tıpkı planlandığı gibi çalışmaktadır ama ivme beklenenden şiddetlidir. Ay'a yaklaştıkları sırada gemide kaçak bir yolcu fark ederler; Gustav isimli küçük bir çocuk...

 

Filmin kartına eklendi. (Putte)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ssniper    613
ssniper

Daha önce portal sayfasından özet ekliyorduk. O uygulama iptal mi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
DeanJames    1,379
DeanJames
ssniper, 14 dk önce tarihinde yazdı:

Daha önce portal sayfasından özet ekliyorduk. O uygulama iptal mi?

 

Ekleyebilirsiniz yine. Bunu daha çok konusu ve özeti yazmayan filmler için bir aktivite olarak düşünebilirsiniz.

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kavaphes    69
Kavaphes

https://www.planetdp.org/title/a-taste-of-honey-dp1645

Alıntı

1950'ler ve 60'larda Britanya popüler kültürüne hakim olmuş "Kitchen Sink Realism" akımının nadide örneklerinden 1961 yapımı, Tony Richardson filmi; Shelagh Delaney'nin meşhur oyunundan uyarlama. Jo karakteriyle harikalar yaratan Rita Tushingham, "En İyi Genç Oyuncu" dalında Bafta ve Golden Globe sahibi olmuş ve gene bu rolüyle Cannes'da "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü de almıştır.

Film, kendisini hamile bırakan zenci denizci tarafından terk edilmiş işçi sınıfından genç bir kız ile, eşcinsel bir erkek arasındaki dostluğu anlatmaktadır. İki karakter de toplumun istenmeyen kişileridir, ancak birbirleriyle mutludurlar.

 

Filmin özetini ekşide bulduğum iki ileti (1, 2) üzerinden çıkardım. Başlığın amacı çevirdiğimiz ingilizce özetleri paylaşmak veya çevrilmesi için ingilizce özet eklemek gibi birşey değil herhalde. Ben o şekilde olmadığını düşündüğüm için özeti buraya da ekledim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kavaphes    69
Kavaphes

https://www.planetdp.org/title/cztery-noce-z-anna-dp10080

Alıntı

Jerzy Skolimowski'nin on yedi yıl aradan sonra çektiği bu film, Polonya'nın küçük bir taşra kasabasında, bir hastanenin krematoryumunda çalışan eski mahkûm Leon'un "röntgencilik" tutkusunu anlatıyor. Leon, hemşire Anna'yı gündüz hastanede gece ise evin penceresinden dikizlemektedir. Bir gece penceresinden içeri girer ve sabaha kadar Anna'nın yatağında oturur. Alışkanlık çok geçmeden saplantıya dönüşür ve Leon Anna'nın hayatına müdahale etmeye başlar: Önce sökük bir düğmeyi diker, ardından saatini tamir eder ve bunların ardı arkası kesilmez.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/white-material-dp52459

Alıntı

Özellikle “Çikolata” adlı filminden tanıdığımız, 14 yaşına kadar Afrika’da yaşamış Fransız kadın yönetmen Claire Denis’nin 2009 yapımı bu filmi Afrika’da geçer. Çıkan bir ayaklanma sonucu ‘beyaz insan’ Maria’nın, himayesindeki kahve tarlalarını bırakması gerekir ancak güçlü ve erkeksi karakteriyle Maria, tarlalarını bırakmamak ve Fransa’ya dönmemek adına direnmeye kararlıdır. Isabelle Huppert’ın öne çıkan oyunculuğuyla daha da dikkat çeken filmin müzikleri, daha önce Denis’nin yine birçok filminin müziklerini yapan Tindersticks’e ait.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/poseidon-dp38115

Alıntı

Bukowski uyarlaması olarak karşımıza gelen film, bir gözlem üzerine dayalı. Filmde yaşlı bir kişi olan Isak’ın evine konuk oluyoruz. Burada amaç bir tür araştırmaya katkıda bulunmaktır. Bir araştırma şirketi, Norveç’in kırsal bölgelerine araştırmacılar göndererek bekar erkeklerin mutfak alışkanlıklarını gözlemlemek ister. Folke de, çiftliğinde tek başına yaşayan yaşlı Isak’ı gözlemlemek üzere onun mutfağına yerleşir. Kurallara göre gözlemci ile denek arasında hiç bir diyalog olmamalıdır. Zamanla sürekli kendini gözetleyen birinin varlığından sıkılan Isak, sıkıntısını belli etmekten çekinmez. Fakat sessiz bir rutinin içinde aynı çatıyı paylaşan bu iki insanın arasında, zamanla hoş bir diyalog gelişmeye başlar.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/vaniglia-e-cioccolato-dp51207

Alıntı

Oyuncu kadrosunda Türk oyuncu Serra Yılmaz'ın da bulunduğu Vaniglia e Cioccolato, İtalyan senarist ve yönetmen Ciro Ippolito'nun imzasını taşıyor. Kocası Andrea'nın sadakatsizliğini fark eden Penelope, onu terk etmeye karar verir. Üç çocuğunu babalarıyla bırakıp, bir zamanlar anneannesinin yaşadığı, sahil kasabasındaki eve taşınan Penelope yalnız kalınca çocukluk anılarına döner ve geçmişi sorgulamaya başlar. Bu arada çocuklarına bakmak zorunda kalan Andrea da baba olmanın ne anlama geldiğini öğrenecektir.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/interview-dp21206

Alıntı

2007 Sundance Film Festivali’nde gösterilen film fanatikleri tarafından öldürülen Hollandalı yönetmen Theo Van Gogh’un 2003 yapımı filminin yeniden çekimidir.  Film aslında bir dizi ilginç, sürükleyici, şaşırtıcı ve akla gelmez diyalogdan ibaret. Bu diyaloglar, yıldızı sönmekte olan alkolik siyaset muhabiri Pierre ve yeteneğinden çok dış görünüşüyle tanınan televizyon ve korku filmi yıldızı Katya arasında geçiyor. Pierre, dergisinin zorlamasıyla Katya ile röportaj yapmaya zorlanır, fakat görüşme Pierre’in hakaretleriyle sonlanır. Yeni bir kedi-fare oyununda bir araya geldiklerinde ise bu kez sırları koparan Katya olur.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/lun-reste-lautre-part-dp28194

Alıntı

Eski dostlar Daniel ve Alain on beş yıldır evlidir ama ikisi de aşkla yeni tanışacaktır. Daniel, tekerlekli sandalyeye mahkûm on üç yaşındaki oğlundan ayrılmak anlamına gelse de karısı Isabelle'i terk eder. Alain ise karısı Fanny'yle kalmak için güzel Feride'den vazgeçer. Daniel ve Alain, tereddütlerden kurtulamaz, aşklarını ve tutkularını körükleyecek kimi yanılsamalar yaşarlar ama hayatlarını değiştirmeleri gereken noktaya vardıklarında da suçluluk hissiyle karşı karşıya kalırlar. Aynı insanın iki farklı yüzüdür söz konusu olan: Biri gider, biri kalır?

Kaynak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Putte    1,578
Putte

Bu özetleri portalda eklediniz mi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kavaphes    69
Kavaphes

Sadece buraya ekledim. Portala da eklerim şimdi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Putte    1,578
Putte

Bence uygunlar ekleyin. ben onaylar kapatırım. Hiç Türkçesi olmayanların İngilizcelerini eklemenizde de var. Biri çevirebilir.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Putte    1,578
Putte

Onaylandılar. Teşekkürler :fl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Putte    1,578
Putte
IMDb
7.8/416

Secrets of the Dead (2000–)

 1. 17 seasons
 2. 79 episodes
 3. 56 minutes
 4. TV Series

 1. Rating
  0/0
 2. Creator
  Unknown
 3. Release Date
  May 15, 2000
 4. Country
   • United Kingdom
   • United States
 5. Language
   • English
 6. Genres
 7. Cast
  1. Liev Schreiber
    (
   • Himself - Narrator
   • )
   48
  2. Jay O. Sanders
    (
   • Narrator
   • )
   23

Mysteries involving notable historical events, people and locations are scientifically examined. written by Unknown

 1. tt0354333
 2. 6 nominations
Updated

 

Bu yapımın özeti yok. Bulabilen Türkçe sini portala eklesin. Bulunamıyorsa İngilizcesini buraya eklesin. Biri çevirir oraya ekelriz sonra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kavaphes    69
Kavaphes

https://www.planetdp.org/title/pescuit-sportiv-dp34707

Alıntı

Bazen beklenmeyen bir kaza harika bir tatil projesini berbat edebilir. Genç bir çift, farklı bir hafta sonu planı yapar ve şehir hayatından uzak bir bölgede piknik yapmaya karar verir. Fakat beklenmeyen bir kaza ve ardından hayatlarına giren bir kadın, sessiz sakin tatil projesini berbat eder. Baştan sona gizemini koruyan film, Romanya Sineması'nın yakın tarihli örneklerinden. Sallanan kamera ve öznel bakış açıları da filmi ayrı bir yere koyuyor.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/come-dio-comanda-dp9330

Alıntı

Filmde bir Neo-Nazi ve alkolik olan Rino Zena ve onun 11 yaşındaki oğlu Cristiano arasındaki ilişki anlatılmaktadır. İtalya’nın kuzeyinde yaşayan bu baba oğlun tek arkadaşları bir tür akıl hastası olan Quattro Formaggi’dir. Ancak bu grubun hayatı karanlık, yağmurlu ve uzun bir gecede yaşayacakları aydınlanma ve umutsuzluk sayesinde sonsuza kadar değişecektir.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/the-knack-and-how-to-get-it-dp45874

Alıntı

Film, şehir dışından Nancy isimli bir genç kızın Londra"daki hayatlarına girmesiyle üç oda arkadaşı arasındaki cinsel rekabeti anlatmaktadır - agresif, çapkın baterist Tolen, utangaç, paranoyak öğretmen Colin ve sanatçı Tom.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/qui-a-tue-bambi-dp36203

Alıntı

Güzel ve başarılı hemşire adayı Isabelle, stajyer olarak geldiği prestijli bir hastanede birtakım gizemli olaylar yaşandığını farkeder. Hastaların odalarından kaybolması üzerine Dr. Philipp ile birlikte muhtemel katili bulmak adına paranoyakça bir kedi fare oyununun içine dalarlar.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/norteado-dp32625

Alıntı

Meksikalı yasadışı göçmenleri yepyeni bir bakış açısıyla anlatan güçlü ve bol ödüllü bir film. Andrés, Meksika'dan ABD'ye geçmek üzere sınıra ulaşır. Öbür tarafa geçmeyi her denediğinde sınır şehri Tijuana'nın bela dolu olduğunu daha da fazla hisseder. Bekleyişi sürerken sadece kendi duygularıyla değil, Tijuana'da tanıştığı Cata, Ela ve Asensio'yla da yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/iluzija-dp20729

Alıntı

Makedonya'nın yakın tarihine ve siyasi olayların yarattığı toplum bazındaki yansımalara değinen filmde, gelişim çağındaki Marko, her gün kör kütük sarhoş gezen ilgisiz bir baba, hayata dair tüm melekelerini yitirmiş nötr bir anne, fahişelik kariyerine adım atmasına çeyrek kalmış mendebur bir abla ile baş etmeye çalışan bir gençtir. Okulda da buna benzer sorunlar genç adamın üstüne üstüne gelmektedir.

Kaynak

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Putte    1,578
Putte

https://www.planetdp.org/title/charles-and-lucie-dp70428

Özeti olmayan bu filme sadece fransızca özet bulabildim:

 

Alıntı

Charles et Lucie, vieux couple sans trop d'argent, lui plus ou moins brocanteur, elle gardienne d'immeuble et femme de ménage, voient débarquer un notaire qui leur annonce qu'ils viennent d'hériter d'une luxueuse maison dans le Sud de la France, d'une voiture et de la rente de l'argent placé en Suisse par une parente éloignée et inconnue récemment décédée. Pour toucher l'héritage ils doivent au préalable payer les frais avancés du notaire. Pour ce faire ils sont amenés à vendre tous leurs biens, avant de partir vers le Sud et de s'apercevoir, devant une maison qui n'existe pas, qu'il viennent d'être escroqués. Mais cette mésaventure va être le début d'une nouvelle vie.

 Türkçeye çevirebilecek bir arkadaşımız çıkarsa çok memnumn oluruz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ssniper    613
ssniper
Putte, 9 saat önce tarihinde yazdı:

https://www.planetdp.org/title/charles-and-lucie-dp70428

Özeti olmayan bu filme sadece fransızca özet bulabildim:

 

 Türkçeye çevirebilecek bir arkadaşımız çıkarsa çok memnumn oluruz.

Alıntı

Charles and Lucie, old couple without much money, him more or less second-hand, she guardian of building and cleaning lady, see land a notary who announces that they come to inherit a luxurious house in the South of France, a car and the money rent placed in Switzerland by a recently deceased distant and unknown relative. To touch the inheritance they must first pay the advanced fees of the notary. To do this they are forced to sell all their belongings, before leaving to the South and to notice, in front of a house that does not exist, that they have just been scammed. But this misadventure is going to be the beginning of a new life.

 

 

Google Translate ile İngilizce'ye çeviride böyle bir şey çıktı. Cümleler biraz bozuk olsa da çat pat bir anlam çıkarılabilir. Ya böyle bir çözüm üretilebilir, ya da filmi izlemek lazım.

:planetdpok:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
ssniper    613
ssniper

Bir de filmin imdb sayfasında izleyici yorumlarında şöyle bir şey buldum. Belki işe yarayabilir:

 

Alıntı

Charles and Lucie are a married couple well past their prime, apparently childless and scraping a living as concierge and spectacularly untalented antique dealer respectively. Much to their surprise their rather dreary daily routine is interrupted by the announcement that they struck it rich. This leads to their re-evaluating their existence and their relationship in rather unexpected ways.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kavaphes    69
Kavaphes

https://www.planetdp.org/title/o-horten-dp32902

Alıntı

Emekliliğine ramak kalmış, 67 yaşındaki tren makinisti Horten, son seferini yapacakken işe gecikir. Bu talihsiz durum Horten için tren istasyonunu bir kabusa çevirecektir. Çünkü 40 yıl boyunca işini sürdürdüğü çalışma alanları artık tanınmaz olmuştur. Her zaman geçtiği yollar ilk kez korkutucu ve yabancı bir yer halini alır. Ölümü mecazi bir şekilde ele alan film, kendini tuhaf durumlarda bulan yaşlı Horten’ın melankolik ve mizahi bir portresini çiziyor. Film Cannes’da Belirli Bir Bakış bölümünde ilk kez gösterilmiştir. Ülkemizde de 2008 Film Ekimi programında yer almıştır. Yönetmen Bent Hamer, geçtiğimiz İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale jürisindeydi.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/irma-la-douce-dp21342

Alıntı

Yönetmenliğini sinemanın başarılı yönetmenlerinden Billy Wilder’ın yaptığı Irma La Douce, 1963 yapımı bir romantik-komedi. Polis memuru Nestor’un dingin yaşantısı, hayat kadını Irma ve arkadaşlarının çalıştıkları sokağa baskın yapmasından sonra tamamıyla değişir. Polisin, kadın tüccarları ile yaptığı iş anlaşmasından haberdar olmayan Nestor, görevden atılır ve sokakta kalır. Şans eseri, yardımına yetişecek bir iyilik meleği vardır: Kucağından indirmediği şirin köpeği ve Irma. Başrollerini Jack Lemmon ve Shirley MacLaine’ın paylaştığı filmin müzikleri Marguerite Monnot’a ait. Film aynı zamanda, öyküsü Alexandre Breffort’a ait aynı adlı müzikalden sinemaya uyarlanmıştır.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/mina-olin-siin-dp30033

Alıntı

Para sıkıntısı ve yaşadığı çevre nedeni ile işlediği küçük suçlardan gittikçe daha tehlikeli işlere kayan bir tıp öğrencisinin hikâyesi.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/the-naked-city-dp46679

Alıntı

Genç manken Jan Dexter Manhattan'da yaşadığı apartman dairesinde önce bayıltılır sonra da banyo küvetinde boğulmaya terk edilir. Ona ait olduğu sanılan çok miktarda mücevher de kaybolmuştur. Cinayeti çözme görevi verilen iki detektifin New York emniyeti ile birlikte cinayeti çözme yolunda yaptıkları çalışmalar araya serpiştirilmiş şehir hayatı görüntüleri ile iç içe geçer. Filmin her anında kamerayla birlikte seyirciler de yaşayan bir şehri adım adım gezerler.

"The Naked City" en iyi kurgu ve en iyi görüntü yönetimi dallarında 2 Oscar ödülü aldı. En iyi senaryo dalında da bu ödüle aday gösterildi. En iyi film BAFTA ödülüne de aday gösterilen film 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak kayda değer ve önemli bir film" olduğu ilan edilerek "Ulusal Film Arşivi"nde koruma altına alındı.

Kaynak 1, Kaynak 2

 

https://www.planetdp.org/title/um-filme-falado-dp50426

Alıntı

Portekizli genç tarih öğretmeni Rosa Maria, boyuna sorular soran küçük kızı Maria Joana’yla birlikte, Hindistan - Bombay’daki kocasıyla buluşmak üzere bir deniz yolculuğuna çıkar. Tıpkı yüzyıllar önce büyük Portekizli kaşiflerin yaptığı gibi, Lizbon limanından yola çıkar ve Marsilya’ya, Pompei’ye, Atina’ya, İstanbul’a, Port Said’e ve Aden’e uğrarlar. Rosa Maria, meraklı kızına uğradıkları yerler hakkında bilgi verir ve onu Akdeniz medeniyetleri ile Batı kültürünün kısmi bir tarihinde gezintiye çıkarır.İkili ayrıca, yol boyunca uzmanlıklarını cömertçe sunan yabancılara da rastlarlar. Bu arada, uğranan her limanda, ilgi çekici bir kadın yolcu - Fransız bir işkadını, İtalyan bir eski model ve Yunan bir oyuncu ve öğretmen - gemilerine binerek, dünyanın hali ve kendi hayatları hakkında konuşmaya katılır. Basra Körfezi’ne doğru giderlerken, garip bir tehdit yolculuğu altüst ederek gemiyi ve yolcuların hayatını riske atar.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/conte-dete-dp9523

Alıntı

Yönetmen Eric Rohmer’in “Dört Mevsim Hikâyeleri”nin yaz bölümünü işleyen Conte d’été (Bir Yaz Hikâyesi) Fransız Yeni Dalga Sineması’nın başyapıtlarından birisi olabilir. Umut vadeden bir müzisyen olan Gaspard (Melvil Poupaud) üniversitenin matematik bölümünden mezun olup iş hayatına atılmadan hemen önce, bir arkadaşının yazlık evinde antisosyal kişiliği ve eşlik ettiği tek “kişi” akustik gitarı ile yaz tatilini geçirmeye karar verir. Daha sonra ise kız arkadaşı Lena’nın (Aurélia Nolin) ona katılmasını ummaktadır. Lena ile ilişkileri ise Gaspard’a göre oturmuş bir ilişki değildir. Bu beraberlik tamamen tesadüflerden ve karşılaşmalardan oluşur. Biraz da bu nedenden dolayı genç adam bu bekleyiş sırasında kendisini iki kadın arasında bulur. Margot (Amanda Langlet) arkadaşlık ve iletişimi bulduğu, Solène (Gwenaëlle Simon) ise rahatlık ve heyecanı bulduğu kadın olur.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/le-signe-du-lion-dp26360

Alıntı

Eric Rohmer’in yönettiği, Claude Chabrol ve Roland Nonin’in yapımcılığını üstlendiği film, işsiz ve parasız Amerikalı Pierre’in teyzesinden kalacak mirasla zengin olmayı umarken, bir evsize dönüşmesini konu alıyor.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/vivement-dimanche-dp51635

Alıntı

Claude Massoulier’ün av yaptığı mekanda öldürülmüş olduğunun ortaya çıkmasıyla gizemli olaylar serisi başlayacaktır. Julien Vercel’in parmak izlerinin Claude’un arabasında bulunması ve Julien’in karısı Marie-Christine Vercel’in Claude’un metresi olduğunun ortaya çıkması, bütün şüphelerin Julien’in üzerinde toplanmasına neden olacaktır. 

Ama hiç hesaba katılmayan bir kişi vardır. Julien’in sekreteri Barbara Becker, suçsuzluğundan çok emin olmasa da, patronunu aklamak için büyük bir beceriyle elinden geleni yapmaya çalışacaktır.

Kaynak

 

https://www.planetdp.org/title/la-femme-infidele-dp24907

Alıntı

La Femme Infidéle, sadakatsiz eşini kaybetmemek için farklı yollar deneyen bir adamın ve ahlaki yozlaşmada etiklerden sıyrılmış bir Fransız ailesinin hikayesi. Yıllarca kocasına ve çocuklarına fark ettirmeden şehirdeki aşığıyla buluşan Helene, aslında eşinin yoğun gayreti sayesinde oynadığı oyunun farkına varılmadığını zanneder. Ancak eşi Charles, kısa bir süre içinde bu sadakatsizliğin farkına varıp kendi oyununu başlatır.

Kaynak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kavaphes    69
Kavaphes

https://www.planetdp.org/title/mona-lisa-dp30440

Alıntı

Küçük işlerden sabıkalı George, suç dünyasının patronlarından Mortwell’in yanında işe girer. Gizemli, elit bir telekız olan Simone’un şoförlüğünü yapacaktır. Zaman içinde arkadaş olurlar ve Simone onu küçük yaşta fuhuş yapan Cathy’yi bulup kurtarmaya ikna eder; ama Londra yeraltı dünyasındaki bu arayışın, göründüğünden daha tehlikeli olduğu ortaya çıkar.

Kaynak

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Putte    1,578
Putte

Gerçekten oldukça sağlam bir katkıda bulunuyorsunuz veri yapımıza. Artık gönderdiğiniz içerikleri onaylamaya gerek görmüyorum. Size bunların onay yetkisini verdik. Portalda sağ üstte isminizin yanındaki küçük oku tıklayarak açılan menüden onay bekleyen özet ya da videolara ulaşıp onay verebilirsiniz. Akabinde yayınlanmaya başlarlar. Hayırlı olsun. 

 

Paylaşımlarınıza buradan devam edersiniz yine. Herkesin görmesi okuması iyi bir şeydir. Olur gözden kaçan bir şey olursa not ederler zaten. Özeti hiç bulunmayan yapımlarda ise ingilizcesini bulmak ve buraya koymakta faydalıdır. Birimiz çevirebiliriz. 

 

Tekrar teşekkürler :fl:

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
DeanJames    1,379
DeanJames
Putte, 21.04.2018 - 19:47 tarihinde yazdı:

https://www.planetdp.org/title/charles-and-lucie-dp70428

Özeti olmayan bu filme sadece fransızca özet bulabildim:

 

 Türkçeye çevirebilecek bir arkadaşımız çıkarsa çok memnumn oluruz.

 

Ben şöyle İngilizce bir şey buldum. Şu an müsait değilim ama bugün içinde ya da yarın çevirir eklerim.Ya da çevirmek isteyen çevirsin bana kadar.

@ssniper yazdıklarıyla aşağı yukarı uyuşuyor.

 

Alıntı

Charles is a middle-aged junk dealer, beset by several imagined illnesses. Lucie is his lady friend, a washed-up singer. Vulnerable and easily led, Charles and Lucie fall victim to a confidence scheme. Left penniless in the south of France, our hero and heroine find themselves the targets of pursuit, not only from the authorities but from the underworld. The curious result is that they regain their join in living. Charles and Lucie is one of a handful of amiable character studies (and the last one to date) directed by Abel Gance protegee Nelly Kaplan.
 

kaynak

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...