Jump to content
rubens9999

Üniversite Sınavı Başvurusu Ne Zaman?

Tavsiye Edilen İletiler

rubens9999    0
rubens9999

Arkadaşlar merhaba

Üniversite sınavı başvuru ne zaman?

Bu sıralar çok yoğunum, acaba benim mi gözümden kaçtı? Nisan oldu hâlâ sınav başvuru haberine rastlamadım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
aap    69
aap

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rubens9999    0
rubens9999
gönderildi (düzenlendi)
7 hours ago, aap said:

Sevgili app arama motorundan aratmasını bende biliyordum :) ancak bu yönlendirmeniz beni yanılttı, çünkü sizin yönlendirdiğiniz arama sonuçlarındaki sitelere göre sınav başvurusu çoktan bitmiş, ancak başka forum sitesinde de sormuştum ve bu sormam sayesinde; 4 Nisan yani yarın başvuru için 2. şans verilmiş olduğunu öğrendim.

http://www.milliyet.com.tr/2018-universiteye-giris-sinavina-basvuruyu-cankiri-yerelhaber-2703111/

Eğer cevap için size bel bağlasaydım, bana verilen bu 2. şanstan habersiz hakkımı kullanamayacaktım.

sizden ricam bilmediğiniz konularda müdahalede bulunmak yerine sadece bildiğiniz konulardan cevap vermeniz, yoksa sizinde gördüğünüz gibi sonuç oldukça nahoş olabiliyor.

Ben bunu burada soruyorsam; bir bilene veya bu konuda tecrübesi olana soruyorum demektir, yoksa bende biliyorum arama motorunu kullanmasını 

Birde Google kaynaklı sorundan dolayı zor durumda kalan müşterilerine; "Google sadece 20 Dolar üstü ödeme yapan müşterilere yardımcı olur" diyebilip, müşterilerini böyle yüz üstü bırakacak kadar müthiş bir karaktere sahip olduğundan kullanmadığım Google`ı da bana kullandırttınız.

Saygılarımla

Çok önemli 2 sorum daha var, bilen arkadaşlara soruyorum:

Acaba üniversite sınav başvurusunu nasıl yapacağız? (bunu soruyorum çünkü herşey sürekli değişiyor) önceki senelerde olduğu gibi liselerden birine gidip mi başvuru yapacağız? 

Birde sınav ücreti ödemesi nasıl yapılacak? 

İnterneti altüst ettim bir haber sitesinde; "sınav ücreti sadece web sitesi üzerinden kredi kartıyla yatacak" deniyor ama diğer haber sitesinde "sınav ücreti hem bankalardan hemde web sitesi üzerinden kredi kartıyla ödenebilecek" deniyor.

tarihinde rubens9999 tarafından düzenlendi
yazım düzeltimi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Farfan    3
Farfan

Merhabalar, öncelikle sınavda başarılar. En son ne zaman üniversite sınavına girdiniz acaba? AİS şifreniz var mı? Eğer geçerli bir fotoğrafınız varsa ve lise mezuniyet bilgilerinizde sorun yoksa, ais.osym.gov.tr adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Sonra da odeme.osym.gov.tr adresinden sınav ücretini yatırabilirsiniz. AİS'ten yapamayacak durumdaysanız, https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSSORTON/BMListesi08082016.pdf kendinize uygun bir başvuru merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bir de sanırım sınav ücretleri ATM'lerden de yatırılabiliyor.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rubens9999    0
rubens9999
9 hours ago, Farfan said:

Merhabalar, öncelikle sınavda başarılar. En son ne zaman üniversite sınavına girdiniz acaba? AİS şifreniz var mı? Eğer geçerli bir fotoğrafınız varsa ve lise mezuniyet bilgilerinizde sorun yoksa, ais.osym.gov.tr adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Sonra da odeme.osym.gov.tr adresinden sınav ücretini yatırabilirsiniz. AİS'ten yapamayacak durumdaysanız, https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSSORTON/BMListesi08082016.pdf kendinize uygun bir başvuru merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bir de sanırım sınav ücretleri ATM'lerden de yatırılabiliyor.

Sevgili Farfan yardımınız ve iyi niyet dileğiniz için çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.