Jump to content
  • 1
DeanJames

Hangi Yönetmenin Filmleri Daha Cazip?

Son Dönemlerde Popüler Olan Yönetmenlerden Hangisinin Bir Sonraki Filmini Daha Çok Merak Ediyorsunuz ?  

37 oy

Ankete oy verme veya sonuçları görme yetkiniz yok. Please sign in or register to vote in this poll.

Soru

DeanJames    923
DeanJames

Son dönemde popüler olan bu yönetmenlerden hangisinin filmlerini daha iyi buluyorsunuz ? Hepsinin filmleri aynı anda vizyona girse ve birini tercih etmek zorunda olsanız. Bu isimlere göre hangisini tercih edersiniz ?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Bu soruya 18 cevap geldi

Tavsiye Edilen İletiler

• 0
Enes_Biga    159
Enes_Biga

Benim için Tarantino vardır, ondan sonra diğerleri gelir. Sinema dili olarak kendi tarzını yaratan ender yönetmenlerden birisi.

Son dönemde ise Villeneuve çok hoşuma gidiyor. Umarım böyle devam eder. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Paradigma    149
Paradigma

Hepsi :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
DeanJames    923
DeanJames
Paradigma, 20 dk önce tarihinde yazdı:

Hepsi :)

Sizin için şöyle soralım o zaman. Hepsinin aynı anda gösterimde filmi var ve sizin bir biletiniz var. :)  Tercihiniz hangisi olurdu ? 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Paradigma    149
Paradigma

Coen biraderler sanırım ama o da zor. Hiçbirine gitmeyip torrenti beklerim günün sonunda...

• Haha 4

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
timoti    200
timoti

Coen'lerle Scorsese arasında kaldım. Aslında yaşayan en büyük yönetmen kim deseniz Scorsese derdim tartışmasız ama bu ikisi arasından yakın zamanda beni en tatmin eden işe sahip kişiler Coen kardeşler oldu. Bu iki yönetmenin çok az falsosu var, neredeyse hiç yanıltmıyorlar ve ne zaman yeni filmleri çıksa "yeni bir başyapıt mı geliyor" hissi uyandırıyor bende. Hatta David Fincher da derdim normalde ama uzun süredir çerezlik filmlerle uğaşıyor. Ve gelecek filmi de World War Z 2 :|

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Kill Master    1.122
Kill Master
timoti, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Coen'lerle Scorsese arasında kaldım. Aslında yaşayan en büyük yönetmen kim deseniz Scorsese derdim tartışmasız ama bu ikisi arasından yakın zamanda beni en tatmin eden işe sahip kişiler Coen kardeşler oldu. Bu iki yönetmenin çok az falsosu var, neredeyse hiç yanıltmıyorlar ve ne zaman yeni filmleri çıksa "yeni bir başyapıt mı geliyor" hissi uyandırıyor bende. Hatta David Fincher da derdim normalde ama uzun süredir çerezlik filmlerle uğaşıyor. Ve gelecek filmi de World War Z 2 :|

Fincher'ı eski filmlerinin hatırına seviyoruz zaten. :D Zodiac ve Benjamin Button'dan sonrası pek ilgimi çekmeyen yapımlar. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
zarat    1.081
zarat
Christopher Nolan ile Quentin Tarantino arasında kaldım.Tercihimi Christopher Nolan lehine kullandım. Listeye devam edersem sıralama   Martin Scorsese ,  Guillermo del Toro , Coen Kardeşler şeklinde olur.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
mangdasire    85
mangdasire

Christopher Nolan. İkinci sıraya ise David Fincher ismini koyabilirim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
ehl-i karye    27
ehl-i karye

Öyle yok sadece biri seçilecek :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
DeanJames    923
DeanJames

Bu anket de yine Nolan mı Tarantino mu noktasına evrilmiş. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
19Tufan03    120
19Tufan03

Aranofsky işaretledim, kendi akranları içerisinde kafası en farklı yönetmen. Ama Jodorowsky'nin kendi hayattığını anlattığı üçlemenin, 3. filmini de merakla bekliyorum. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Putte    1.467
Putte
IMDb

Quentin Tarantino (27 Mar, 1963)

1. USA
  2. 55 yaşında
  3. 1.85 m
  4. Yazar

Bilinen

• Yazar
  1. Pulp Fiction (1994)
    • Yazar
    • Yazar

Filmografi

1. Kill Bill: Vol. 3 Pek Yakında
    • Yazar
    • Yazar
    • Yazar

kaynak: www.planetdp.org
  1. 2 oskar
  2. 136 ödül
  3. 177 adaylık
güncellendi

Bu ankette adamım budur. Ancak eksikliğini hissettiğim Yönetmenlerde var.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Putte    1.467
Putte
IMDb

Luc Besson (18 Mar, 1959)

1. France
  2. 59 yaşında
  3. 1.72 m
  4. Yazar

Bilinen

• Yazar
    • Yazar
    • Yazar

Filmografi

1. Colombiana 2 Pek Yakında
    • Yazar
  2. Lucy 2 Pek Yakında
    • Yazar
  3. Twice Pek Yakında
    • Yazar

kaynak: www.planetdp.org
  1. 27 ödül
  2. 25 adaylık
güncellendi

Bence bu anketde olmalıydı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
DeanJames    923
DeanJames
Putte, 20 saat önce tarihinde yazdı:
Luc Besson
  • Doğum Günü
  • Birthplace
    Paris, France

IMDb ID nm0000108

Luc Besson

Tamamını oku
Son güncelleme:

Bence bu anketde olmalıydı.

90'larda önemi ve popüler filmlere imza attı ama son dönemlerdeki popüler yönetmenlerden biri olduğunu düşünmüyorum, o yüzden eklenmedi.

Liste sınırlı olduğu için en popüler olanlar seçildi.Zaten kimi koysak Nolan - Tarantino arasında gidiyor yarış.

İlerleyen zamanlarda yönetmenlerle ilgili daha farklı anketler gelecek. :) Yaz bitsin ama :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Putte    1.467
Putte
IMDb
6.4/388K

Lucy (2014)

1. R
  2. 1 saat 29 dakika
  3. Film

1. Puan
    5,4/52
  2. Yönetmen
  3. Yazar
  4. Vizyon Tarihi
    25 Tem, 2014
  5. Ülke
      • Fransa
      • Tayvan
      • Almanya
  6. Dil
      • English
      • Mandarin
      • French
      • Italian
      • German
      • Spanish
      • Korean
  7. Türler
  1. Oyuncu
    1. Scarlett Johansson
        (
      • Lucy
      • )
    2. Morgan Freeman
        (
      • Professor Norman
      • )
    3. Min-sik Choi
        (
      • Mr. Jang
      • )
    4. Amr Waked
        (
      • Pierre Del Rio
      • )
    5. Julian Rhind-Tutt
        (
      • The Limey
      • )
    6. Pilou Asbæk
        (
      • Richard
      • )
    7. Analeigh Tipton
        (
      • Caroline
      • )

Tayvan'ın başkenti Taipei'nin suça batmış yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken en aktif ticaret uyuşturucu ağı üzerinden yürütülür. Lucy, bu tehlikeli uyuşturucu şebekesinde, belalı bir çete için kurye olarak çalışmak zorunda kalan genç bir kadındır. Bir gün bir teslimat öncesinde taşıması için vücudunun içine yerleştirilen uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy'nin vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlayınca mucizevi bir durumla yüzleşir. Lucy'in damarlarında dolaşan kimyasallar, ona insanüstü yetenekler kazandırmıştır! Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahip olan genç kadın acımasız bir savaşçıya dönüşecektir. Ünlü Fransız sinemacı Luc Besson'un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Scarlett Johansson bulunuyor. kaynak: www.planetdp.org

1. tt2872732
  2. USD 40M bütçe
  3. USD 459M brüt
  4. 1 ödül
  5. 11 adaylık
güncellendi

Mesela bu fena mıydı ? Ben çok beğenerek izledim. Yeni filmlerden.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Putte    1.467
Putte
IMDb
6.5/129K

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

1. PG-13
  2. Bilinmiyor
  3. Film

1. Puan
    5,4/30
  2. Yönetmen
  3. Yazar
  4. Vizyon Tarihi
    21 Tem, 2017
  5. Ülke
      • Fransa
      • Çin
      • Belçika
      • Almanya
      • United Arab Emirates
      • Amerika
  6. Dil
      • English
      • French
  7. Türler
  1. Oyuncu
    1. Dane DeHaan
        (
      • Major Valerian
      • )
    2. Cara Delevingne
        (
      • Sergeant Laureline
      • )
    3. Clive Owen
        (
      • Commander Arun Filitt
      • )
    4. Rihanna
        (
      • Bubble
      • )
    5. Ethan Hawke
        (
      • Jolly the Pimp
      • )
    6. Herbie Hancock
        (
      • Defence Minister
      • )
    7. Kris Wu
        (
      • Sergeant Neza
      • )

28. yüzyılda Valerian ve Laureline, insanların yerleşim alanlarına uygulanacak emirleri taşıyan bir operasyon biriminde görevlidirler. Savunma Bakanlığı'nın emriyle ikili, etkileyici bir şehir olan Alpha'ya görevlendirilirler. Alpha, evrendeki pek çok farklı türün bilgi, deneyim ve kültürlerini paylaşmak için yüz yıllardır bir araya geldiği bir şehirdir. Fakat şehrin merkezinde bir gizem vardır; karanlık bir güç bu şehrin huzur dolu ortamını tehdit etmektedir. Valerian ve Laureline'nin görevi bu güç aktif olup Alpha'yı ele geçirmeden önce hem şehri hem de tüm evrenin geleceğini kurtarmaktır.
Filmin başrollerini Life filmindeki performansıyla göz dolduran Dane DeHaan ve Suicide Squad: Gerçek Kötüler'in cadı tanrıça Enchantress'ı Cara Delevingne üstlenirken kendilerine Clive Owen, Ethan Hawke, Herbie Hancock ve pop ikonu Rihanna eşlik ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise ünlü yönetmen Luc Besson oturuyor. kaynak: www.planetdp.org

1. tt2239822
  2. USD 177M bütçe
  3. USD 226M brüt
  4. 10 adaylık
güncellendi

Ya bu? Taken serielri? Bu Hollywood Amerikalı ya da İngiliz değilsen daima 2.sınıf muamelesi yapar. Seni parlatmaz. Luc Besson candır. Listede olsa seçerdim sırf taxi serisi Fifth element hatırına.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
Thracian82    145
Thracian82

Christopher Nolan. Günümüz sinemasının en başarılı zanaatkârı bence. Hiçbir filmi hayal kırıklığına uğratmadı beni. Millet Dunkirk'ü bayağı gömdü ama bence o da gayet sağlam filmdi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
  • 0
DeanJames    923
DeanJames

@Putte Luc Besson'un 90'larda yaptığı Nikita, The fifth element, Leon gibi unutulmaz filmleri var . Benim içinde önemli filmler bunlar.

Ama 2000'lerden sonra listedeki yönetmenlerin popülerliğinin gerisinde kaldı. Yapımcı ve senarist olarak biraz öne çıksa da Lucy hariç pek tutmadı filmleri hatırladığım kadarıyla.

Amerikalı ya da İngiliz olmasıyla alakası yok yani. Mesela David Lynch benim en sevdiğim yönetmenlerden ve Amerikalı ama listede yok. İnan yeni nesil Luc Besson'un adını bile duymamıştır. :) Lucy desen bilirler belki. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.