Jump to content
Dantes

Anime Tavsiyeleri

Tavsiye Edilen İletiler

Dantes    202
Dantes

Beğendiğimiz ve diğer fanilerin de haberdar olmasını istediğimiz animeleri burada paylaşıyoruz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate    268
Mr.Hate

Çok güzel tavsiyeler almıştım ama hepsini "izleyeceklerim" listesine almadığım için (üşendiğimden) gitti hepsi. Neyse, en azından 2 tane güzel öneriye başlamıştım biri bitti, diğerine başlayacağım artık internetim olursa. :oleyo: 

Artık kaldığımız yerden devam edeceğiz, şuan tavsiye veremem ama internetim geldiğinde güzel bir liste hazırlamayı düşünüyorum kısmetse. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
kym    54
kym

Böyle bir liste olursa, en az 2.500 tane anime yazmak lazım =D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    170
Kusotaku

Herkes biliyordur da, yine bilmeyen vardır falan diye söylüyorum. Code Geass. İzleyin, izlettirin. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mazel Tov    3
Mazel Tov

Eski konuya selam olması amacıyla yeni sezon animelerinden neleri önerirsiniz? Her sezon genelde bir tane her zaman izlemeye değer anime olur. Bu sezon ki anime hangisi?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CloudT    64
CloudT
Mazel Tov, 49 dakika önce tarihinde yazdı:

Eski konuya selam olması amacıyla yeni sezon animelerinden neleri önerirsiniz? Her sezon genelde bir tane her zaman izlemeye değer anime olur. Bu sezon ki anime hangisi?

Ne tarz sevdiğinize göre değişir. Her telden var sayılır. Ayrıca "devam eden seriler de var, onları da hesaba katmalı mıyız?!" gibi.

Devam sezonları:

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2

Yowamushi Pedal: New Generation

Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen

Tales of Zestiria the X

Rewrite

Devam sezonları olduğundan izleyip izlemediğini de bilmediğimden punlama yapmıyorum.

Yeni başlayanlar:

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon - 7.5

Youjo Senki - 7 

Demi-chan wa Kataritai - 7

Masamune-kun no Revenge - 6.5

ACCA: 13-ku Kansatsu-ka - 8

Onihei - 8

Puanlamalar değişebilir ya da neden böyle olduğuna dair açıklamalar da yapabilirim ama zor geldi.

Devam edenleri izlemiyorsan eğer ilk sezonlarına bakman gerecek. Yok eğer vaktim yok diyorsan yeni başlayanlara bakman lazım. Yazdıklarımın hepsini denemelisin, bence keyifliler. Zaten lafını etmeye değmez başka seri de kalmadı gibi ya da listeyi kontrol ederken denk gelmedi.

tarihinde CloudT tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
better    180
better

Uzun yıllardır hiç anime izlemedim fakat bu aralar denemeye karar verdim, tür olarak doğaüstü olaylar ve bilim kurgu seviyorum, bu türlerde anime tavsiyesi alabilirim.

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    82
Baryshx
better, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Uzun yıllardır hiç anime izlemedim fakat bu aralar denemeye karar verdim, tür olarak doğaüstü olaylar ve bilim kurgu seviyorum, bu türlerde anime tavsiyesi alabilirim.

Steins;Gate ve Psycho-Pass öneririm.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
C[a]N    19
C[a]N
better, 6/22/2017 - 21:09 tarihinde yazdı:

Bilim-kurgu için: Ghost in the shell stand alone complex serileri ve Zegapain.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ataguL    0
ataguL

Merhaba arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var. İlk olarak;

Shingeki no Bahamut: Genesis izledim gayet güzeldi ama Virgin Soul'da Amira yokmuş sanırım. İlk sezon Amira sayesinde güzeldi bence. İkinci sezonu izlemesem bir şey kaybeder miyim?

İkincisi;

İzlerken vaktin nasıl geçtiğini anlamadım dedirtecek anime tavsiyelerinizi  bekliyorum. Bana bu şekilde hissettiren anime ve dizilerden aklıma gelenler Hunter x Hunter, Shingeki no Kyojin, Breaking Bad, Lost'un 3. ve 4. sezonları, One Piece'in Enies Lobby arc'ı.

Genel olarak mecha ve korku sevmiyorum. Onun dışında hemen her türden izleyebilirim. Bu aralar komedi iyi gider aslında. Teşekkürler şimdiden.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
samet_419    410
samet_419

Gakkougurashi!

1. 2015 Yaz
  2. 24 dakika
  3. 12 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. Puan
    7.68 ( 112K )
  2. Kaynak Manga
  3. Yaş Sınırı R-17+
  4. İlk Bölüm 9 Tem, 2015
  5. Son Bölüm 24 Eyl, 2015
  6. Durum Tamamlandı
  7. Stüdyo
    • Lerche
  8. Tür

Seslendirme

1. Kurumi Ebisuzawa
  2. Yuki Takeya
  3. Miki Naoki

Yapım

• Yönetmen
    • Yazar
    • Yazar
    • Senaryo Amiri
    • Özgün Eser

Takeya Yuki okulunu çok sevmektedir. Onun için okul harika bir yerdir ve kendi kulübü olan Okul Hayatı Kulübü'nün aktiviteleri başı çekmek üzere okul aktivitelerinden çok zevk almaktadır. Rii-chan başkanlığındaki kulüpte Kurumi-chan bir diğer üyedir ve öğretmenleri Megu-nee de onlar için her zaman orada bulunmaktadır. Evet, okulunu kalpten seviyordur. 3 arkadaşıyla beraber okulda yatmaya karar kıldıkları günse gizemli birkaç olay olur ve kendilerini zombi saldırısından son hayatta kalan kişiler olarak bulurlar. Bunun üzerinde de hayatlarını okulda yaşayarak devam ettirirler. (ARE-YOU-SURE)

1. #1151 sıra
  2. #341 popülerlik
  3. 232K üye
  4. 3K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce School-Live!
  • Orijinal がっこうぐらし!
  • Diğer İsimler Gakkou Gurashi!

Bunun zombisiz olanından var mıdır? Yatılı okul da olur. Doğa üstü şeyler olmasın yeter.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan
gönderildi (düzenlendi)
samet_419, 19.03.2018 - 15:29 tarihinde yazdı:

https://myanimelist.net/anime/24765

Bunun zombisiz olanından var mıdır? Yatılı okul da olur. Doğa üstü şeyler olmasın yeter.

Myanimelist'te school ve slice of life türüne bakarsanız baya fazla öneri bulabilirsiniz.

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
Mal tagı alıntılayınca bozuluyor. O silindi.
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nht.ctn    433
nht.ctn

@samet_419 Seriyi izlemedim ama Myanimelist'teki tavsiyeler arasındaki Shoujo Shuumatsu Ryokou'yu izliyorum. Bahsettiğin seride fantastik öğeleri atınca geriye kalan gizem tarafını mı yoksa kızların yaşantısını mı sevdin? Yaşantıysa Shoujo Shuumatsu Ryokou'yu öneririm. Slice of Life'ın dibine vuruyor. Eğer yok gizem tarafı dersen şu var.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan
gönderildi (düzenlendi)
samet_419, 19.03.2018 - 15:29 tarihinde yazdı:

https://myanimelist.net/anime/24765

Bende yeni başladım, tavsiye ederim. 

Toradora!

1. 2008 Sonbahar
  2. 24 dakika
  3. 25 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. Puan
    8.38 ( 593K )
  2. Kaynak Hafif Roman
  3. Yaş Sınırı PG-13
  4. İlk Bölüm 2 Eki, 2008
  5. Son Bölüm 26 Mar, 2009
  6. Durum Tamamlandı
  7. Stüdyo
    • J.C.Staff
  8. Tür

Seslendirme

1. Taiga Aisaka
  2. Ryuuji Takasu
  3. Minori Kushieda

Yapım

• Yapımcı
    • Resimli Senaryo Taslağı
    • Yapımcı
    • Yönetmen

Lise ikinci sınıfa başlayan Ryuuji Takasu sevimli ve sıradan bir çocuk olmasına rağmen, belalı biriymiş gibi görünen bir yüzü olduğu için çevresindekiler ondan kaçınmaktadır. Ryuuji okulun ilk günü en yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve uzun süredir hoşlandığı kız Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu görünce çok sevinir. Ancak beklenmedik bir anda okulun en tehlikeli ve risk seviyesi yüksek yaratığı; denen ve aynı sınıfta olduklarını kısa süre sonra öğreneceği Taiga Aisakaya çarpar. Ufak yapılı ama oldukça vahşi bir kız olan Taiga da kendisi gibi arkadaşları, hatta ailesi tarafından bile dışlanan biridir. Başta kavgayla başlayan ilişkileri, toplumdan dışlanmanın ortak derdiyle zamanla dostluğa ve sevgiye dönüşecektir.

1. #181 sıra
  2. #13 popülerlik
  3. 974K üye
  4. 37K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Toradora!
  • Orijinal とらドラ!
  • Diğer İsimler Tiger X Dragon

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Robinson_Crusoe    0
Robinson_Crusoe
gönderildi (düzenlendi)

Arkadaşlar anime izlemeye yeni başladım hoşuma giden animeler, berserk, death note, mümkünse,

Japon felsefesini onların hayatını anlatan aşiret sistemleri üzerine aile boyları kavgalarını (kılıçlı olması tercihimdir, :) ) içeren felsefesi olan sağlam anime tavsiyeleriniz nelerdir,

tarihinde Robinson_Crusoe tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan
Robinson_Crusoe, 42 dk önce tarihinde yazdı:

Arkadaşlar anime izlemeye yeni başladım hoşuma giden animeler, berserk, death note, mümkünse,

Japon felsefesini onların hayatını anlatan aşiret sistemleri üzerine aile boyları kavgalarını (kılıçlı olması tercihimdir, ) içeren felsefesi olan sağlam anime tavsiyeleriniz nelerdir,

GİNTAMA: Edo döneminden komedi-aksiyon. 

JOJO NO BOUKEN: Aile kavgası ve fantastik olaylarla hızlı ve tatmin edici bir seri.

GYAKKYOU ULTIMATE SURVİVOR (Kaiji) :  Death Note seviyorsan en az onun kadar heyecanlı ve gerilimli bir kumar animesi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nht.ctn    433
nht.ctn

Anime tavsiyeleri için genel bir konu vardı. Oraya taşıdım.

Tavsiyelerime gelecek olursam:

Yakın zamanda yayınlanan (ama pek rağbet görmeyen) Onihei bahsettiğin özelleklerin bazılarını taşıyor gibi. Edo döneminde geçen bir polisiye. Ama Death Note tarzı bir şey bekleme kesinlikle. Tek bölüm tek olay, sessiz sakin bir animeydi.

https://www.planetdp.org/title/onihei-dp57456

Henüz ben de izlememiş olsam da bahsettiğin kıriterlere feci halde uyduğunu düşündüğüm Basilisk'e bak muhakkak.
https://www.planetdp.org/title/basilisk-koga-ninpo-cho-dp5081

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Robinson_Crusoe    0
Robinson_Crusoe

Arkadaşlar dediklerinize bakacağım daha böyle kanlı psikopatca yapımlar tavsiye edin, bu arada Basilisk izledim tam benim sevdiğim tarzdı,

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jubal    2
jubal
Robinson_Crusoe, 13.04.2018 - 18:50 tarihinde yazdı:

Japon felsefesini onların hayatını anlatan aşiret sistemleri üzerine aile boyları kavgalarını (kılıçlı olması tercihimdir, ) içeren felsefesi olan sağlam anime tavsiyeleriniz nelerdir,

Direk Shigurui izle.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Robinson_Crusoe    0
Robinson_Crusoe
zapp brannigan, 13.04.2018 - 19:35 tarihinde yazdı:

GİNTAMA: Edo döneminden komedi-aksiyon. 

JOJO NO BOUKEN: Aile kavgası ve fantastik olaylarla hızlı ve tatmin edici bir seri.

GYAKKYOU ULTIMATE SURVİVOR (Kaiji) :  Death Note seviyorsan en az onun kadar heyecanlı ve gerilimli bir kumar animesi.

jubal, 14.04.2018 - 21:42 tarihinde yazdı:

Direk Shigurui izle.

jubal izlemiştim harkulade bir yapım dı işte böyle yapımları seviyorum varsa daha fazla öneri alabilirim,

zapp brannigaGYAKKYOU ULTIMATE SURVİVOR (Kaiji) nasıl bir yapımdır üstat, 1 günde 9 bölüm izledim oda çok kaliteli lütfen bu tarzda varsa yaz, diğer yazdıklarını da izleyeceğim önce bunu bitirim,

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.