Jump to content
Nautilus

Forum Kullanım Kılavuzu

Tavsiye Edilen İletiler

Nautilus    290
Nautilus

İLETİ HAZIRLAMA

İletiye fotoğraf ekleme ve boyutlandırma:
Fotoğraf eklemek için fotoğrafa ait linki ileti kurusuna yapıştırın. Bağlantısı verilen fotoğraf doğrudan açılacaktır.
Aşırı büyük fotoğraflar forumun okunmasını zorlaştıracağı için fotoğrafları ekledikten sonra daha az yer kaplayacak şekilde yeniden boyutlandırmanız önerilir.
İletide ufaltılmış olarak bulunan fotoğraflar, okuyucu üzerine tıkladığında pencere boyutuna uygun olarak büyüyecektir.
Fotoğrafı yeniden boyutlandırmak için ileti düzenleme esnasında fotoğrafın üzerine tıklayın. Daha sonra bir kenar veya köşeden tutup istediğiniz boyuta getirin.
İpucu: Eğer iletide birden fazla fotoğraf bulunacaksa boyutlandırma esnasında görünen ölçülere dikkat ederek tüm fotoğrafları aynı ebatta saklayabilirsiniz.
VPojJB.png
Fotoğrafın açılmasını istemiyor, onun yerine sadece link olarak vermek istiyorsanız altta görülen gri banttaki linke tıklayabilirsiniz.

Youtube Videosu Ekleme
Videonun bağlantısını browserın adres çubuğundan alıp ileti içine yapıştırmanız yeterlidir.
Şu an için videolar ileti içinde ortalanamıyor.

Gizli İçerik (Spoyler) ekleme:
İleti düzenleme araç çubuğundan ilgili simgeye tıklayp içeriği açılan kutuya yerleştirebilirsiniz.
3vrQM5.png

Satır Atlama:
Shift + Enter tuşuyla yeni bir satıra geçebilirsiniz.

Yeni paragraf oluşturma:
Paragraf oluşturmak için Enter tuşunu kullanabilirsiniz.

İleti ön izleme:
İleti düzenleme araç çubuğundan ön izleme butonuna tıklayp ön zileme yapabilirsiniz. Çıkmak için siyah çarpıya tıklayın.
MoNmb2.png

İleti gönderme:
Ctrl + Enter tuşlarıyla yazmış olduğunuz iletiyi gönderebilirsiniz.

Önceden yazılmış iletinin bir bölümünü alıntılama:
İletiyi tamamen alıntılayıp gereksiz cümleleri silmek yerine sadece cevaplamak istediğiniz kısmı seçtikten sonra ortaya çıkan balona tıklayabilirsiniz.o0GJy2.png

Not: Yeni içerikler eklnecektir.

tarihinde Nautilus tarafından düzenlendi
İçerik eklendi.
  • Beğeni 19

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus    290
Nautilus

Ufak bir başlangıç yaptım. Kılavuza eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz özellikleri konu altında paylaşabilirsiniz.

tarihinde Nautilus tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CnBkrtl    83
CnBkrtl

Benim fotoğraf büyütme ile ilgili bir sorunum var.Seçtiğim fotoğrafın üstüne tıkladığım zaman köşelerde imleçler çıkmıyor.Sadece çift tıklama ile ayarlara girip yapabiliyorum boyut işlemini.Opera ve Chrome tarayıcılarda denedim, farklı linkler üzerinden denedim yine de çıkmadı o imleçler. Farklı bir ayarı mı var acaba ? 

tarihinde CnBkrtl tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Jarndyce    25
Jarndyce
5 minutes ago, CnBkrtl said:

Benim fotoğraf büyütme ile ilgili bir sorunum var.Seçtiğim fotoğrafın üstüne tıkladığım zaman köşelerde imleçler çıkmıyor.Sadece çift tıklama ile ayarlara girip yapabiliyorum boyut işlemini.Opera ve Chrome tarayıcılarda denedim, farklı linkler üzerinden denedim yine de çıkmadı o imleçler. Farklı bir ayarı mı var acaba ? 

Firefox da herhangi bir sorun yok. Başka bir yerde Chrome de sorun olduğu yazılmıştı.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Nautilus    290
Nautilus

O kötü oldu. :) Firefox'ta anlattığım şekilde oluyor. Genelde sıkıntıyı FF çıkarırdı, bu kez tersi olmuş. Senin kullandığın seçeneği de kılavuza koymaktann başka çare yok şimdilik. @CnBkrtl

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
NeC    174
NeC
8 minutes ago, CnBkrtl said:

O imleçler sadece Firefox'ta çalışıyor. Diğer tarayıcılarda olmuyor ilginç bir şekilde.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CnBkrtl    83
CnBkrtl

Tarayıcı arşivime FF'de eklenecek o zaman desenize.Sağlık olsun. :)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kill Master    1.124
Kill Master
1 minute ago, CnBkrtl said:

Tarayıcı arşivime FF'de eklenecek o zaman desenize.Sağlık olsun. :)

Firefox sıkıntılı diye Opera'ya geçtim. Çok kullanışlı diye de devam ettim. :/

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
ozgun14    410
ozgun14

satır atlama, parça alıntılama ve gönder kısayolundan habersizdim. çok iyi oldu yazı. ileride daha nelerini öğreneceğiz bakalım. :fl:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
omerih    0
omerih

çevirileri nereden görebiliriz teşekkürler

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Splash    65
Splash
3 minutes ago, omerih said:

çevirileri nereden görebiliriz teşekkürler

Altyazı modülü hazırlanmaktadır. Bittiğinde duyurusu yapılcaktır. O yüzden şuan sitede sadece forum kısmı aktiftir.

tarihinde Splash tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
omerih    0
omerih

teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hayhan44    382
hayhan44

Aşagıdaki durum için alıntıyı nasıl alıyoruz.Önceden beğendiğim alıntıyı aynı şekilde taşımak istiyorumErGazZ.png

tarihinde Nedural tarafından düzenlendi
resize

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Joseph Oceans    18
Joseph Oceans
7 minutes ago, hayhan44 said:

Aşagıdaki durum için alıntıyı nasıl alıyoruz.Önceden beğendiğim alıntıyı aynı şekilde taşımak istiyorum

vXk1LA.png

Mouse ile tıklı halde almak istediğiniz yazının üstünden geçiyorsunuz, "Quote this" çıkıyor. Ona basınca istediğiniz alıntıyı almış oluyorsunuz.

tarihinde Joseph Oceans tarafından düzenlendi
Ekleme
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CnBkrtl    83
CnBkrtl

Alıntılama galiba sadece son 2 yorumu kapsıyor.Son yorum ve iki postluk alıntı yerine son yorumu ve alıntılanan son mesaj alınabiliyor.Oncesini dahil etmiyor diye biliyorum. Çoklu alıntı şeklinde şimdilik iş görür.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    128
The Black

Farklı başlıklar içerisinden alıntılama yapılıyor süre ve yorum kısıtlamasına takılmadım ben. (Mozilla) @CnBkrtl

2 hours ago, couper said:

i gibi emule link paylaşımları devam edec

34 minutes ago, CnBkrtl said:

bir karar vermese de emule ve torrent linklerinin

On 12.02.2017 at 17:18, SunGod said:

ltyazı kütüphanesinde mevcut

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hayhan44    382
hayhan44

Onu biliyorum. editordeki alıntıdan nasıl alıntılama yapacağım ? Yada alintiyi aynen kopyalayip taşımak8Pq41A.png

tarihinde Nedural tarafından düzenlendi
resize

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
CnBkrtl    83
CnBkrtl

Cumle alintilama direkt posttan yapılabiliyor galiba.Editor uzerinde olmuyor diye biliyor.Post uzerinden cumle alıntılama yapıp, kopyalayarak boska konuya postlayabilirsiniz ama.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    128
The Black

Bu sayfa içerisinden bir alıntı yaptığımda yeni sayfaya geçtiğimde her iki alıntıda son yaptığım alıntıyla birlikte geldi. Tekrar bu sayfaya taşımak için kopyalayıp buraya taşıdım.

Galia editör hafızada tutuyor farklı sayfalara geçiş olsada.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Splash    65
Splash
43 minutes ago, CnBkrtl said:

Cumle alintilama direkt posttan yapılabiliyor galiba.Editor uzerinde olmuyor diye biliyor.Post uzerinden cumle alıntılama yapıp, kopyalayarak boska konuya postlayabilirsiniz ama.

20 minutes ago, The Black said:

Bu sayfa içerisinden bir alıntı yaptığımda yeni sayfaya geçtiğimde her iki alıntıda son yaptığım alıntıyla birlikte geldi. Tekrar bu sayfaya taşımak için kopyalayıp buraya taşıdım.

Galia editör hafızada tutuyor farklı sayfalara geçiş olsada.

Şu şekilde iç içe olmasından bahsediyorsunuz sanırım. :) Bu editörde bir çok farklı tip alıntılama yapılıyor alışmak zaman alacak biraz.

tarihinde Splash tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.