Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

Forum Kullanım Kılavuzu

Nautilus

Recommended Posts

superlative
CnBkrtl, 2/14/2017 - 12:06 tarihinde yazdı:

Benim fotoğraf büyütme ile ilgili bir sorunum var.Seçtiğim fotoğrafın üstüne tıkladığım zaman köşelerde imleçler çıkmıyor.Sadece çift tıklama ile ayarlara girip yapabiliyorum boyut işlemini.Opera ve Chrome tarayıcılarda denedim, farklı linkler üzerinden denedim yine de çıkmadı o imleçler. Farklı bir ayarı mı var acaba ?

Şu @CnBkrtl'ın postunu görene kadar tek tek Chrome'da kullandığım extention'ları kaldırıp denedim sorun bende değilmiş. Keşke önce şuraya baksaydım yahu. :cry: Bu arada sitenin ana bölümünde Altyazıları bekleme listesine eklemek isterseniz ve AdBlocker çalışıyorsa bunu yapamıyorsunuz. Ben en iyi http://*.planetdb.org/* olarak Adblocker'da bu domaini exclude yaptım. Benzer sorunlarla karşılaşmayayım diye.

• 1 month later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• hayhan44

4

• CnBkrtl

4

• elbais

3

• Nautilus

3

Top Posters In This Topic

Popular Posts

İLETİ HAZIRLAMA İletiye fotoğraf ekleme ve boyutlandırma: Fotoğraf eklemek için fotoğrafa ait linki ileti kurusuna yapıştırın. Bağlantısı verilen fotoğraf doğrudan açılacaktır. Aşırı büyük fo

Ne kadar kişi kullanıyor bilmiyorum ama gözden kaçabilecek güzel bir özellik olduğu için forum akışlarına dair bir açıklama ekleyeyim.   Bu özellik ya da forumun başka herhangi bir özelliğ

Kapak fotoğrafı konusuna değinmek istedim. Biraz karışık bir durum.   Uğraşıldı, bulundu. En uygun yükseklik 220px. Ama ben bir de pay bırakayım dedim. Kendime 800x230 px bir görsel koydum.

forumu mobilde Tapatalk programı üzerinden kullanabiliyor muyuz?

awalanche
neptun, 6 dakika önce tarihinde yazdı:

forumu mobilde Tapatalk programı üzerinden kullanabiliyor muyuz?

Kullanabilirsiniz. 

• Like 1

Bir sorum daha olacak. Önceki forumda emule linklerinin paylaşıldığı bir bölümümüz vardı. Orada gerek release linkleri gerekse de o filme ait foruma yüklenmiş olan altyazı dosyalarının link paylaşımı yapılırdır. Forumun en canlı en çok takip alan bölümüydü. Üstelik oradan yeni çıkan release'leri takip edip emule veya torrent'ten DL yapıyorduk. Böylece başka yerde sunum arama altyazı arama senkron sorunu yaşama gibi sıkıntılarımız olmuyordu.

awalanche
neptun, 30 dakika önce tarihinde yazdı:

Bir sorum daha olacak. Önceki forumda emule linklerinin paylaşıldığı bir bölümümüz vardı. Orada gerek release linkleri gerekse de o filme ait foruma yüklenmiş olan altyazı dosyalarının link paylaşımı yapılırdır. Forumun en canlı en çok takip alan bölümüydü. Üstelik oradan yeni çıkan release'leri takip edip emule veya torrent'ten DL yapıyorduk. Böylece başka yerde sunum arama altyazı arama senkron sorunu yaşama gibi sıkıntılarımız olmuyordu.

Ed2k bölümümüz olmayacak. Yeni sunumları buradan takip edebilirsiniz. 

• Like 1
  • 3 months later...
Kingslayerr

Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. Çeviri istek bölümündeki konulara yorum yazamıyorum. Bunun sebebi nedir? Ben de sahipsiz kalmış dizi veya filmlere altyazı yaparak siteye katkıda bulunmak istiyorum. Çevirmenlik tecrübem var ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.

Edited by Kingslayerr

Etkin üye, kıdemli üye, uzman vs gibi kullanıcı türleri var. Bu üye sıfatlarına gelmek için ne yapmak gerekiyor? Mesela sn. Putte geçenlerde imdb puanı işlenmesi ile ilgili info note ekledi; fakat ben cevap veremedim. Saydığım üye sınıflarından olamadığım için.

Bu konuyla ilgili bir aydınlatma olursa çok iyi olur, diye düşünüyorum. 

hasangdr
Kingslayerr, 17 sa önce tarihinde yazdı:

Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. Çeviri istek bölümündeki konulara yorum yazamıyorum. Bunun sebebi nedir? Ben de sahipsiz kalmış dizi veya filmlere altyazı yaparak siteye katkıda bulunmak istiyorum. Çevirmenlik tecrübem var ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.

Çevirmek istediğiniz yapıma "afiş+IMDb etiketi+kısa bilgi" şablonuna uygun şekilde uygun bölüme başlık açarak çevirdiğiniz yapımı duyurabilirsiniz.

gant, 4 dk önce tarihinde yazdı:

Etkin üye, kıdemli üye, uzman vs gibi kullanıcı türleri var. Bu üye sıfatlarına gelmek için ne yapmak gerekiyor? Mesela sn. Putte geçenlerde imdb puanı işlenmesi ile ilgili info note ekledi; fakat ben cevap veremedim. Saydığım üye sınıflarından olamadığım için.

Bu konuyla ilgili bir aydınlatma olursa çok iyi olur, diye düşünüyorum. 

Azimli kullanıcılara site yönetimi tarafından verilen masklardır.

• 4 weeks later...

youtube 'dan müzik paylaştım ama görüntü olarak değil de link olarak ekledi foruma. youtube 'dan nasıl paylaşım yapılıyor?

javier, 24 dk önce tarihinde yazdı:

youtube 'dan müzik paylaştım ama görüntü olarak değil de link olarak ekledi foruma. youtube 'dan nasıl paylaşım yapılıyor?

Hallettim, link'in tamamını yapıştırın ve görüntünün gelmesini bekleyin daha sonra gönderin postu ;) 

• Like 1
  • 2 years later...
KenmaKozume

Bir filme ait altyazıyı aratırken en iyi sonuç imdb id si. Ancak imdb cep aplikasyonundan girince bu id nasıl bulunabiliyor acaba. Yardımcı olabilirseniz teşekkürler. 

KenmaKozume, şöyle yazmıştı: (56 dk önce)

Bir filme ait altyazıyı aratırken en iyi sonuç imdb id si. Ancak imdb cep aplikasyonundan girince bu id nasıl bulunabiliyor acaba. Yardımcı olabilirseniz teşekkürler. 

Şurada nasıl bulunabileceğine dair bir açıklama ekledim:

• Thanks 1
KenmaKozume
nht.ctn, şöyle yazmıştı: (11 dk önce)

Şurada nasıl bulunabileceğine dair bir açıklama ekledim:

Çok teşekkürler becerdim.   @nht.ctn

• 3 months later...

Ne kadar kişi kullanıyor bilmiyorum ama gözden kaçabilecek güzel bir özellik olduğu için forum akışlarına dair bir açıklama ekleyeyim.

Spoiler

Forum akışları, akış oluşturma, varsayılan akış seçme:

Forumu takip etmek için kullanabileceğiniz akışlar mevcut. Dilerseniz bu akışları istediğiniz şekilde filtreleyebilir ve özel bir akış kaydedebilirsiniz. Yer imlerinize bu oluşturduğunuz özel akışı eklerseniz forumdaki yeni iletilere bakmaya bu akışla başlayabilirsiniz. Şahsen ben öyle yapıyorum.

Forumda işinize yarayabilecek çeşitli hazır akışlar var. Örneğin bunlardan "Takip Ettiğim İçerikler" size sadece takip ettiğiniz konulardan içerik getiriyor:

large.1802925805_ForumAklar1.png.c71edee8c36d298f29a9aec7a398342f.png

Eğer herhangi bir akışa bakarken filtrelerle oynarsanız yeni akış olarak kaydetme seçeneği çıkar:

large.1368404072_ForumAklar2.png.075f9797df284c155664b0070c7fcd89.png

İstediğiniz ismi girip kaydettiğinizde o filtrelere göre içerik gösteren özel bir akış oluşturmuş olursunuz. Bu akışı düzenleyebilir, silebilir ya da varsayılan akış yapabilirsiniz. Varsayılan akış yaptığınızda tüm forum sayfalarınızda ulaşabileceğiniz bir seçenek olarak şuraya eklenir:

large.926809475_ForumAklar3.png.a64d7e606ffbb8a2abf3f26637d71081.png

Oluşturulan akış başka üyeler tarafından da kullanılabilir. Örneğin benim yukarıda oluşturduğum akış şu: https://forum.planetdp.org/index.php?/discover/291/
Bunu kendi özel akışlarınıza ekleyebilir, menüden tıklayarak veya varsayılan akış seçerek ulaşabilirsiniz:
large.707402635_ForumAklar4.png.6c29708d4cfadf197518d5cd4bcdbf1e.png

Bu özellik ya da forumun başka herhangi bir özelliği konusunda sorunuz olursa bu konudan yazın. Ben ya da başka bir üye tarafından cevaplanır muhakkak. Tabii kendiniz kurcalayıp öğrendikten sonra gelip burada anlatmak daha makbuldür :D

Edited by nht.ctn
  • Like 2
  • Thanks 1
  • 2 weeks later...

Başkasının mesajının altına not nasıl ekleniyor?

By DeanJames,

Forumda belli bir kıdem ve yetkiye sahip olunduktan sonra eklenebiliyor. Kıdem ve yetki için de sitede varlığını belli etmek ve katkı sağlamak yetiyor.

Herkese açık bir özellik sanıyordum forumda çok fazla aktif değilim cevap için teşekkürler.

• 3 months later...
Alcatraz827

Çeviri istek bölümüne konu açamıyorum. Sebebi nedir?

By DeanJames,

Forumda belli bir mesaj sayısını geçmeniz gerekiyor. Forumda biraz dolaşırsanız kolaylıkla bu sayıyı geçersiniz.

• 6 months later...