Jump to content
Madebodom

Megui ile Logo Ekleme İşlemi İçin Kodlar + 720p Profiller ?

Tavsiye Edilen İletiler

Madebodom    0
Madebodom

Merhabalar, hardsub olarak logomu videolara gömmek istiyorum bunun için belirli 8/9 satırlık kodlar vardı hatırladığım kadarıyla. Bir de 720p için Profil dosyaları lazım elinde olan / link atabilecek olan varsa sevinirim :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Magnum357    19
Magnum357

@Madebodom, hala işine yarar mı bilmem ama görmüşken boş geçmeyeyim. Hardsub olarak videoya logo gömmenin benim bildiğim kadarıyla iki yolu var.

1. Yol: Avisynth

Bir anime fansubçusunun (encoder) yazdığı logo.avsi betiği. Dosya eki olarak ekledim. Oradan indirebilirsin. İçinde kullanımına dair açıklamaları var. Ben genelde 2. yolu kullandığımdan 1. yol ile hiç işim olmadı.

2. Yol: Aegisub

Bu yol biraz uzun bir yol. Tecrübeli değilsen ve 1. yol işini görüyorsa hiç denememeni öneririm:

• Aegisub programı kurulacak.
  • Şu adresten indirilen Aegisub bit'ine göre VSFilterMod indirilecek.
  • Aegisub programı kapalıyken o programın csri klasörüne VSFilterMOD.dll dosyası atılacak.
  • Bu dosya aynı zamanda avisynth / plugins klasörüne atılacak.
  • Aegisub'u açarak menüden View / Option / Advanced / Video / Export / Subtitle Provider kısmına gidilecek ve vsfiltermod içeren seçenek seçilecek.

Bu işlemlerden sonra bir altyazı satırına aşağıdaki içeriği yerleştirmenle istediğin resmi altyazı dosyası üzerinden gömebilirsin (206 = resim genişliği, 60 = resim yüksekliği) :

{\bord0\shad0\1img(C:\Users\Magnum357\Desktop\logo.png)\p1}m 0 0 l 206 0 l 206 60 l 0 60 l 0 0

Uyarılar:

• Bu altyazıyı gömerken textsub yerine textsubmod kullanmalısın. Yani sadece textsub'ın sonuna mod takısı eklemen gerek.
  • Ekleyeceğin resim, .png uzantılı olmak zorunda.

logo.avsi

Profil konusuna gelirsek önceden hazırlanmış profilleri şu konudan indirebilirsin: https://forum.doom9.org/showthread.php?t=139765 720p için HD kelimesini içeren profilleri seçersin.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.