Jump to content
kizancik

En Son Hangi Animeyi İzlediniz?

hasangdr

---U Y A R I---

Arkadaşlar, iletilerimize birden fazla MAL tag eklemeyelim lütfen.
Her iletide sadece bir etiket çalışacaktır,  fazla tag kullanılan iletiler düzenlenecektir.

Ekleyen: hasangdr

Tavsiye Edilen İletiler

The Black    127
The Black

Ookami Kodomo no Ame to Yuki

1. 2012
  2. 1 saat 57 dakika
  3. Film

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    8.76 ( 218K )
  2. PlanetDP
    5,6 ( 8 )
  3. Kaynak Orijinal
  4. Yaş Sınırı PG - Çocuklar İçin
  5. Yayın Tarihi 21 Tem, 2012
  6. Durum Tamamlandı
  7. Stüdyo
    • Studio Chizu
  8. Tür

Seslendirme

1. Hana
  2. Ame
  3. Yuki

Yapım

• Yapımcı
    • Yönetmen
    • Özgün Eser
    • Senaryo
    • Yazar

Hana üniversitede sessiz sakin kendi halinde bir gence aşık olur. Aşkları ilerlerken bir gün evlenme kararı alırlar ve ardından Hana büyük bir gerçeği öğrenir. Eşi "Ookami" bir kurt adamdır ve türünün sonuncusudur. Ardından bir zaman geçer ve iki çocukları olur. Birine "Yuki" birine "Ame" derler. Yuki oldukça inatçı ve yaramaz bir kızdır. Ame ise tam tersi, oldukça sessiz ve ürkek. Ve bir gün babaları ortadan kaybolur. Aradan geçen bir zaman sonra babalarını ölü bulurlar. Bunun üzerine hayatları git gide daha da zorlaşır. Ardından bir karar alan Hana şehirden uzak, ıssız bir dağ evine taşınır. Taşındıkları yeri benimserler ve güzel bir hayat sürerler. Fakat ortada büyük bir sorun vardır. Çocukları kim olduklarıyla ilgili sorular sorarlar, ve ne olacaklarına dair endişeleri vardır. Kurt mu, yoksa insan mı? * Böyle animasyonları izledikten sonra insanın içi huzurla doluyor. Bittiğinde yüzünüzde hoş bir gülümseme kalıyor aynı Hana gibi

1. #35 sıra
  2. #148 popülerlik
  3. 383K üye
  4. 7K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Wolf Children
  • Orijinal おおかみこどもの雨と雪
  • Diğer İsimler The Wolf Children Ame and Yuki

uzun süredir izlemeyi planlıyordum ancak bir türlü fırsat bulamamıştım bugüneymiş demekki. Uzun süredir anime filmi izlemiyordum çok iyi geldi. Farklı konusu ve havası vardı sizi 2 saat boyunca sizi içine çekiyor film, izlerken sıkmıyor; acaba şimdi ne olacak, nasıl ilerliyecek, bir şey olacak mı ? sorunlarıyla karşı karşıya bıraktığı gibi bol bol kahkahalarla 2saatlik zaman dilimini sizi düşündürerek ve eğlendirerek izlettiriyor. Çizimleri ve sakin geçen temposu bir an olsun bile sıkmadı.

10/9.5

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    199
Dantes

Juuni Kokuki

1. 2002 Bahar
  2. 25 dakika
  3. 45 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    8.12 ( 30K )
  2. PlanetDP
    5 ( 1 )
  3. Kaynak Roman
  4. Yaş Sınırı PG-13
  5. İlk Bölüm 9 Nis, 2002
  6. Son Bölüm 30 Ağu, 2003
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • Studio Pierrot
  9. Tür

Seslendirme

1. Youko Nakajima
  2. Keiki
  3. Rakushun

Yapım

• Yönetmen
    • Bölüm Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni

Sakin ve uyumlu kişilikli Yoko Nakajima, sınıfının en iyi öğrencilerinden biri ve ayrıca sınıf başkanıdır. Diğerlerinin, onun için ne düşündüğü çok önemlidir. Çoğu zaman bu, kendi kararlarını almakta Yoko’yu etkiliyordur. Sakin ama bir şekilde ona uymayan hayatını sürdürürken okula gelen, tanınmayan birinin önünde diz çöküp onun emrine gireceğini söylemesiyle hayatı değişir. Bu esrarengiz kişi Keiki’dir ve Yoko’yu ait olduğu yere, 12 krallığın bulunduğu farklı bir evrene götürmek için gelmiştir.

1. #412 sıra
  2. #1040 popülerlik
  3. 86K üye
  4. 2K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce The Twelve Kingdoms
  • Orijinal 十二国記
  • Diğer İsimler 12 Kingdoms, Juuni Kokki

Başlarken ne beklentilerim vardı hâlbuki. Eli yüzü düzgün olanını bırak, toplamda kaç tane epik fantezi anime var sorarım? Buna rağmen, Janrında pek bir rekabet olmamasına rağmen, vasat bir yapıt ortaya çıkarmayı başarmışlar, tebrik ediyorum. Romanı çok daha iyidir belki, okumadığım için bilemem ama animedeki yönetmen başarısızlığı rahatlıkla fark edilebilir bir durumda. 

Öncelikle animenin en kötü, en cinnet geçirten tarafı vasat altı karakterleri. Yazarın veyahut anime ekibinin, izleyicileri seriden soğutmak için ant içtiğinin bir numaralı kanıtı bir nevi. Hikâyenin dört bir yanında cirit atan karakterler realizmden bir o kadar uzak, (Evet, tür epik fantezi olsa da karakterler; o evrenin yaratılan ortamına ve kurallarına göre uygun, mantıklı ve realistik davranmalıdır.) bir o kadar salak ve bir o kadar da kıskanç. Evet, kıskanç. 45 bölüm boyunca da döngüsel bir şekilde böyle devam ediyor karakter ilişkileri. Biri başka bir karakteri kıskanır. Bunun neticesinde 10-15 bölüm izleyicilerin kafalarını duvardan duvara vurmasına sebep olur ve en sonunda da sözde karakter gelişimlerini daha olgun bir insan hâline gelerek tamamlarlar. Bu serinin başından sonuna dek devam eder.

Bünyesinde yarım kalan olay örgüsü bulundurur. 7-8 bölüm anlatılan hikâyeyi izlersiniz ve öncesinde herhangi bir sinyal dahi verilmeden pat diye hiçbir sonuca ulaşamadan kesilir. Sonra da ekrana bön bön bakma faslı başlar falan fistan.

Fantezi öğeleri çok zayıf ve olanlar da bayâ kofti. Hadi ASOIAF gibi realizmden gidip harikalar yaratsa bir şey demeyeceğim ama o da yok. Evren yaratılırken 2-3 şey karalanmış ve daha sonra hiç üstüne katmadan öylece devam etmiş.

Yönetmenlik çok zayıf. Sahneler, sahne geçişleri ve tempo aşırı uydurukça icra edilmiş. Daha iyi bir yönetmenin elinde eli yüzü düzgün bir yapım olabilirdi.

Bu kadar eksi yönleri yazdıktan sonra artılarını yazmak isterdim ama aklıma hiçbir şey gelmiyor ne yazık ki. Bi' 39. bölüm güzeldi o kadar. Kısacası bu seriyi kimseye önermem. Buna rağmen yine de izlemek istiyorsanız hikâyenin yarım kaldığını belirteyim. ''12'' Krallık adının hakkını veremiyor yani. Şu ana kadar 3-4 krallık anca gördük ki onlar da aşırı basitçe tasvir edilmiş hâldeler. 

Ekleme: Muhabbetin devamı için: Juuni Kokuki (2002)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Akuma_Blade    33
Akuma_Blade

Uchuu Senkan Yamato 2202: Ai no Senshi-tachi

1. 2017
  2. 25 dakika
  3. 22 Bölüm
  4. OVA

Ayrıntılar

1. Puan
    8.02 ( 1K )
  2. Kaynak Orijinal
  3. Yaş Sınırı PG-13
  4. İlk Bölüm 25 Şub, 2017
  5. Son Bölüm 2 Kas, 2018
  6. Durum Devam Ediyor
  7. Yayın Bilinmiyor
  8. Stüdyo
    • Xebec
  9. Tür

Seslendirme

1. Susumu Kodai
  2. Yuki Mori
  3. Juuzou Okita

Yapım

• Yönetmen
    • Bölüm Yönetmeni
    • Yazar
    • Senaryo Amiri

Space Battleship Yamato 2202: Warriors of Love continues the story of Space Battleship Yamato 2199.

It is the year 2202, three Years after the war with Gamillas, the people in the Solar System are finally at peace once again and the Earth has been restored back to life. With the end of the war, there is a peace treaty between Earth and Gamillas which will strengthen their military bond and secure true peace. In addition to the reconstruction of Earth, the joint forces form a new intergalactic defense fleet with a new ship, Andromeda, to be its new symbol of power. Due to these advancements, the Earth is going on a path of military expansion despite Starsha Iscandar's wishes of peace. But when a new threat called the Gatlantis starts to wreak havoc to a newly reformed galaxy, the Goddess Teressa calls upon the Yamato once more in order to fight back against the new threat.

1. #548 sıra
  2. #3845 popülerlik
  3. 10K üye
  4. 29 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Star Blazers: Space Battleship Yamato 2202
  • Orijinal 宇宙戦艦ヤマト2202 愛の戦士たち

Çıktığı gün çevirecek denli beğendiğim Uchuu Senkan Yamato 2199'un, tüm külliyattaki en sevdiğim parça olan 2. sezon (ve onun filmi "Ai no Senshitachi") temel alınarak devam ettirileceğini duyduğumda sevincim tarif edilemezdi. Hatta hem şef senarist hem de yönetmen değişimine gidilmesi beni üzmemiş, tam aksine Soukyuu no Fafner ve Mobile Suit Gundam Unicorn'da çıkarttıkları işleri takdir ettiğimden adeta senelerdir şafak sayarak beklemeye devam etmiştim. Arada gelen tek gol ise, ilk serinin aksine BD'in İngilizce altyazı içermeyecek olduğunun açıklanması oldu. Hal böyleyken ilk bölümü birkaç haftalık bir rötarla izleyebildim ve vol1'deki diğer bölümleri ne zaman izleyebiliriz, inanın hiçbir fikrim yok. Fansub kavramının son 5 yıldır içinin boşalıp Ripper/re-encode'luktan farksız hale gelmesi bu gecikmedeki en büyük sebep ama bu konuyu belki daha uygun bir başlıkta konuşup tartışmak en iyisi.

İlk bölüm genel olarak serinin atmosferi hakkında oldukça fikir verir nitelikte. Zaten orta karar olan episodik yapının tümden bir film formatına dönerken sırıtmadığını söylemek mümkün. (Zaten serinin premier'i önceki seri gibi film formatında yapıldı) Hala hayatta olan tüm karakterler dönüyorlar ve Dünya geçen 3 yılda yaralarını sarmış, kendi kendini savunmaya odaklanmış ve hatta Gamilas'la galaksilerarası ittifaka girerek yaşanan olayların tekrarlanmamasına emin olma niyetinde. Öte yandan her iki tarafın toplamından daha güçlü bir filo ortaya çıktığında Dünya son kozunu oynayarak Yamato'nun geliştirilmiş bir kopyası olan Andromeda'yı ortaya çıkartıyor. Ama ilk ipuçlarından anladığımız kadarıyla, gezegenleri bile yokedebilen bu güç Gamilas'ın insanlara duyduğu güveni sarsacak gibi görünüyor ve ilk bölümdeki saldırının sadece Dünya'nın savunma gücünü test amaçlı küçük çaplı bir akın olduğunu söylemek mümkün.

Seriyi izleyecek arkadaşların 2199 serisinin yanısıra bu serinin 24. ve 25. bölümleri arasında geçen "Hoshi Meguru Hakobune" filmini de izlemeleri gerekmekte.

Yeni remake'i sevme sebeplerimden birisi yeni bir hikaye ile serinin yeni bir jenerasyona izlettirilebilir bir hale getirilmesi ve karakter cast'ının çok genişletilmesi, öte yandan klasik serinin başlangıç kısmına olabildiğince sadık kalınmasıydı. Burada da 2. sezonun daha çok tedirginlik üzerine kurgulanmış ilk bölümlerine sadık kalan alternatif bir işleniş görecek gibiyiz. Hal böyleyken karakterler direkt sonraki bölümde Yamato'ya atlayıp savaşmaya geçmeyecekler. Çizimler her zamanki gibi 10 numara. XEBEC Zwei stüdyosu Soukyuu no Fafner EXODUS'da olduğu gibi pek çok stüdyoya direkt "rütbenizi bilin" mesajı vermiş. Seiyuu kadrosu, aslına sadık müzikler ve epik bir bilimkurgu atmosferi serinin ilkinin altında kalmayacağının göstergesi. Serinin film kurgusuna yakın olması sebebiyle hikayenin giriş kısmına yönelik birçok şeyin daha birkaç bölüme daha yayılacağını söylemek mümkün. Dolayısıyla sonraki bölümleri iple çekiyorum. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    200
zapp brannigan

Boku dake ga Inai Machi

1. 2016 Kış
  2. 23 dakika
  3. 12 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    8.55 ( 476K )
  2. PlanetDP
    8,9 ( 7 )
  3. Kaynak Manga
  4. Yaş Sınırı R-17+
  5. İlk Bölüm 8 Oca, 2016
  6. Son Bölüm 25 Mar, 2016
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • A-1 Pictures
  9. Tür

Seslendirme

1. Satoru Fujinuma
  2. Kayo Hinazuki
  3. Sachiko Fujinuma

Yapım

• Yönetmen
    • Ses Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni
    • Resimli Senaryo Taslağı
    • Uç Kare Detay Çizimleri
    • Uç Kare Çizimleri
    • myanimelist_values_positions_backgroundart

Hayatın zorluklarıyla cebelleşen manga yazarı Satoru Fujinuma, kendisini ifade edememe korkusuyla yüzleşmektedir. Ancak, ölüm ve faciaları engellemeye zorlayan doğaüstü bir yeteneği vardır. Bu olaylar gerçekleşmeden önce, zamanda geri gider ve bu süreç sürekli tekrar eder; ta ki söz konusu olan kaza önlenene kadar. Bir gün, kendisini katil durumuna düşüren bir kazaya karışır. Kurbanı kurtarma çabasıyla kendisini geçmişe yollar. Fakat, sınıf arkadaşı Kayo Hinazuki'nin kaybolmasından bir ay önceki zamana, ilkokul öğrencisi olduğu yıllara gelmiştir. Bunun üstüne, Satoru kendisine yeni bir görev edinir: Kayo'yu kurtarmak ve kayboluşundaki gizemi çözmek. (Ecthelion)

1. #81 sıra
  2. #39 popülerlik
  3. 754K üye
  4. 23K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce ERASED
  • Orijinal 僕だけがいない街
  • Diğer İsimler The Town Where Only I am Missing, BokuMachi

Muhteşem bir zamanda yolculuk içeren zaman zaman duygusal yapım. 9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
benteksizhepin    164
benteksizhepin

Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge

1. 2016 Bahar
  2. 24 dakika
  3. 12 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. Puan
    8.02 ( 82K )
  2. Kaynak Web mangası
  3. Yaş Sınırı PG-13
  4. İlk Bölüm 9 Nis, 2016
  5. Son Bölüm 25 Haz, 2016
  6. Durum Tamamlandı
  7. Stüdyo
    • Silver Link.
  8. Tür

Seslendirme

1. Tanaka
  2. Oota
  3. Miyano

Yapım

• Yönetmen
    • Ses Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni

İç çekiyor, uykulu gözlerle dirseklerine yaslanıyor. Tana-kun kısaca hiçbir gayret göstermeyen ama çevresi tarafından da dışlanmayan bir çocuk. Bu da; Tanaka-kun ve onu yalnız bırakmayan sessiz sakin Oota hakkında sakin bir gençlik komedisi.

1. #546 sıra
  2. #474 popülerlik
  3. 181K üye
  4. 2K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Tanaka-kun is Always Listless
  • Orijinal 田中くんはいつもけだるげ

Tanaka-kun Is Always Listless (2016)

Lise yaşamı ile ilgili ama konusu itibariyle bu güne kadar izlediğim en ilginç animelerden biri. Sürrealist bir komedi denebilir. Uyuşuk olur olmaz zamanlarda uyku moduna geçen sevimli Tanaka ile  enerjik ve ona yardımcı olan arkadaşı Oata ana karakterler. 

Notum: 9/10

MAL Linkim

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mileydi    5
Mileydi

İzledim geldim hell yes onion head

Koe no Katachi

1. 2016
  2. 2 saat 10 dakika
  3. Film

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    9.03 ( 346K )
  2. PlanetDP
    7,4 ( 5 )
  3. Kaynak Manga
  4. Yaş Sınırı PG-13
  5. Yayın Tarihi 17 Eyl, 2016
  6. Durum Tamamlandı
  7. Stüdyo
    • Kyoto Animation
  8. Tür

Seslendirme

1. Shouko Nishimiya
  2. Shouya Ishida
  3. Yuzuru Nishimiya

Yapım

• Yönetmen
    • Ses Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni
    • Uç Kare Çizimleri

Sıkıntısını başka şeylerden çıkarmaya meraklı Shouya Ishida, bu sefer sert kayaya çarptı... Ishida, okula yeni nakil olmuş Shouko Nishimiya'yı zorbalığının hedefi hâline getirir. Shouko'ysa... sağır. Sonucunu düşünmeksizin buna devem eden Ishida, Shouko'nun okuldan ayrılmasının ardından aynı duruma kendisi düşer. Yanlışlarını düzeltmeye niyetli Ishida, 5 yıl sonra Shouko'yla tekrar karşılaşır. Bu genç adamın kurtuluşa giden hikâyesi başlıyor...

1. #10 sıra
  2. #67 popülerlik
  3. 584K üye
  4. 24K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce A Silent Voice
  • Orijinal 聲の形
  • Diğer İsimler The Shape of Voice, A Silent Voice: The Movie

Mangasını severek okumuştum, Animesinden de beklentilerim oldukça yüksekti ama yine bu Japonlara güven olmaz deyip mümkün olduğunca kendimi kaptırmamaya çalıştım, ama beklediğime değdi. Daha başlar başlamaz kapıldım gittim resmen soluk almadan izledim. Açılış şarkısına bayıldım admire2 onion head Çizimler, hikaye, atmosfer gerçekten etkileyiciydi , süre olarak uzun gelebilir ama daha kısası da zaten olmazdı buna rağmen hiç sıkmadan kendini izletmeyi başaran bir yapım. Şiddetle tavsiye ediyorum. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    426
RyK

Arkadaşlar, dostlar, romalılar:oleyo2:;

Forumumuzun bu sayfasında son zamanlarda bir düzensizlik, bir kanunsuzluk hakim. Vahşi Batı havasındaki sayfamıza şerif geldi.:olemaganda:  Yada şerif yardımcısı, burası biraz karanlık.:butwhy: Her çalı yuvarlandığında bir ileti saat 12 yi vurduğunda ölmesin diye size kurallar getirdim. Hayrını görün. Ahanda kurallar.:foleyo:

Alıntı

- Bu başlık altındaki animelerin bitmiş yada sezonun bitmiş olması gerekmektedir. Yani 3 bölüm izlediğimiz animeler ile ilgili görüşlerinizi burada değil, animenin    sayfasında yazabilirsiniz.

- İzlediğiniz animeye ait ANNmyanimelist yada imdb sayfası eklenmesi gerekmektedir. Böylelikle ilgilenenler varsa anime hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirler. Yeni tag  hizmete girdiğinde bu maddede revizyona gidilecektir.

- İzlediğiniz anime için 10 üzerinden bir puan vermelisiniz.

- Diğer kullanıcıların iletilerine cevap niteliği taşıyan iletilerin olmaması gerekmektedir. Bu bölümde sadece izlediğiniz animeye yorum yazabilirsiniz. Anime ile ilgili  tartışma  ve sohbetleri yine sayfasından yapabilirsiniz.

Bu maddelere uymayan ileti sahiplerine ö.m. ile ulaşıp düzenlemeleri için yardımcı olacağız.

4. madde uymayan iletiler yakında temizlenecektir, vaktiniz varken bol bol bakın.:luffy2:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Cru    4
Cru

Bu hafta Full Metal Panic! serisini izledim. İlk sezonu 7/10 İkinci sezonu komikti bayağı, ben beğendim. Sırf güldürme amaçlı yapılmış bir sezon belli. İlk sezona göre çizimlerde de kalite artışı vardı. Birinci ve üçüncü sezonun karanlık bir havası olduğundan arada iyi gitti. 9/10 veriyorum Fumoffu'ya. Üçüncü sezonda son iki bölüm kaldı onu da yarın izleyeceğim. Ama sonunu az çok tahmin ediyorum. Gidişatı belli. 3. sezonada 7/10 veriyorum. Bakalım sonunda bana süpriz yaparsa güncellerim puanımı :) Aslında bu Full metal panic! için burada çevirilen altyazılarda, fansublarda çok kötüydü. İngilizce bluray altyazısı ile izlemek zorunda kaldım. İndirdiğim sürümde de nasıl bir şeyse değişmiyor altyazının stili. Küçük küçük yazmışlar. Güzel bir Türkçe çeviri olsa tadından yenmez aslında bu seri. :24:

Haftasonu da Cowboy Bebop izlemeyi düşünüyorum. Haftayada Baki the Grappler. Bunun mangasını okumaya başladım 2 ay önce ama ilk serinin 194. bölümünde yarıda bırakmışlar anime adapte etti diye. Nyaa da kapanınca bulamadım. Sabahtan beri o fansub senin bu irc kanalı benim geziyorum. Torrent sitelerinde de ratio muhabbeti var. En sonunda nibl.co.uk diye bir site buldum. Oradan indireceğim şimdi. Birde bu kotasızlığın şımarıklığı ile indirmediğim Cowboy Bebop sürümü kalmadı. BD beğenmiyorum :) Sonunda [OZC] sürümüne karar kıldım. Şu Baki'nin iki sezonu da izlesemde devam etsem mangasına. Bunlar bitince tekrar güncellerim puanlar için.

:boxing: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    200
zapp brannigan

11-nin Iru!

1. 1986
  2. 1 saat 31 dakika
  3. Film

Ayrıntılar

1. Puan
    7.20 ( 3K )
  2. Kaynak Manga
  3. Yaş Sınırı PG-13
  4. Yayın Tarihi 1 Kas, 1986
  5. Durum Tamamlandı
  6. Stüdyo Bilinmiyor
  7. Tür

Seslendirme

1. Frolbericheri
  2. Lane Tadatos
  3. Doricas Soldam IV

Yapım

• Yönetmen
    • Yönetmen

İnsanlar, gelecekte evrende birçok koloni kurmuş ve birçok türle karşılamıştır. Evrende gezegenler arasındaki uzun bir savaşın ardından barış antlaşması imzalanmıştır. Barış çağına girilmesiyle Cosmo Akademisi, evrenin çeşitli yerlerinden gelen öğrencileri geleceğin yöneticileri ve uzay adamları olarak yetiştirmeye başlamıştır. Genç bir yetim olan Tada (Tadatos Lane), Cosmo akademisine girmeyi arzulamaktadır. Ancak Tada da, herkes gibi zorlu son sınavı geçmelidir. Akademiye başvuran her gezegenden ve her ulustan kişiler, 10 kişilik gruplar halinde gemilerle uzaya gönderilmektedir. Tada ve diğer 9 kişinin son sınavı, eski bir uzay gemisi olan; “Esperanza”da düzenlenmektedir. Görevleri; bu gemide 53 gün kalmak ve ortaya çıkacak olan her türlü sorunla baş etmektir. Bunu hep beraber başarmak zorundadırlar çünkü biri başarısız olursa tüm grup başarsız sayılacaktır. Ancak daha gemiye girdiklerinde bir sorun vardır. Tada’nın grubunda 10 kişi değil 11 kişi vardır…

1. #2821 sıra
  2. #4711 popülerlik
  3. 6K üye
  4. 25 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce They Were Eleven
  • Orijinal 11人いる!
  • Diğer İsimler They Were 11, Juuichinin Iru!

Bilim kurgu anime filmi. Sınav için 10 kişi belirlenmişken 11 kişi olduklarını fark ediyorlar. İdare eder. Benim eski çizimleri sevenlere önerebilirim. 7/10

Ayrıca Hollywood bunu fark ederse, biraz daha akıcılaştırarak filmini çekebilir.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    200
zapp brannigan

Dragon Ball Z

1. 1989 Bahar
  2. 24 dakika
  3. 291 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    8.30 ( 386K )
  2. PlanetDP
    8 ( 3 )
  3. Kaynak Manga
  4. Yaş Sınırı PG-13
  5. İlk Bölüm 26 Nis, 1989
  6. Son Bölüm 31 Oca, 1996
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • Toei Animation
  9. Tür

Seslendirme

1. Gokuu Son
  2. Vegeta
  3. Gohan Son

Yapım

• Yapımcı Yardımcısı
    • Yönetmen
    • Karakter Tasarımı
    • Bölüm Yönetmeni

Goku'nun abisi Raditz, Dünya'ya Goku'nun neden bu gezegeni yok etmesi gerekirken yok etmediğini öğrenmek için gelir. Ama daha çocukken, Goku bir uçurumdan düşüp asıl görevini unutmuştur. Kakarrot, Goku'nun asıl adı, eski düşmanı Piccolo ve arkadaşı Krillin ile bir olup abisi Raditz ile savaşır. Bu arada, Goku'nun oğlu Gohan içinde saklı gücünü ortaya çıkararak Raditz'e saldırır ve onu öldürmeye çok yaklaşır. Ancak, Goku ölür, ama Raditz'i de Piccolo öldürür. Ölmeden önce, kendinden çok daha güçlü iki şeytani Saiyan'a Dünya'ya gelmelerini söyler. Piccolo, Gohan'ı yeni gücünü kullanabilmesi için eğitirken diğer savaşçılar Yamucha, Krillin, Tenshinhan ve Chaotsu şeytani Saiyanlarla savaşmak için eğitimlerine başlarlar. Bu sırada Goku, Kaio-ken sanatının sırlarını öğrenmek amacıyla King Kai'ın olduğu yere gidebilmek için Yılan Yolu'na ulaşmak zorundadır. Goku, zamanında dönüp arkadaşlarına yardım edebilecek mi? İzleyin ve öğrenin! Saiyan savaşçısı Raditz, daha hazır olmayan Dünya Gezegeni'ne gelerek savaşın ilk mermisini sıkmış oldu. Ama daha kötüsü yola çıkmıştı bile. Raditz, gezegenleri ele geçiren ve onları en yüksek fiyatı veren kişiye satan iki acımasız Saiyan arkadaşını çağırmıştı. Dünya'nın umutları Goku'ya bağlıydı. Ama Goku'nun da nerede olduğu bilinmiyordu. Goku, Dünya'ya dönerken inanılmaz derecede tehlikelerle dolu olan bu Yılan Yolu'nu kullanacaktı. Saiyanlar bir yıl sonra varacak. Goku geri dönmeyi başarabilecek mi? Yoksa gezegen sonsuza dek yok mu olacak? Goku ve diğer Z savaşçılarının Dünya'yı ve evreni süper güçlü savaşçılara ve canavarlara karşı savunmalarının destansı macerası. Z serisi orjinal Dragon Ball serisinin bir devamı ama şiddet daha çok ön planda ve birçok bölümde Z savaşçıları düşmanlarıyla savaşıyor. Seri, ortalarına doğru Goku'dan çok oğlu Gohan merkezli oluyor. Goku'nun abisi Raditz ile olan ilk savaştan tam 30 yıl sonra final savaşı Goku ve Uub arasında oluyor.
Öncül Dragon Ball

1. #243 sıra
  2. #70 popülerlik
  3. 565K üye
  4. 23K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Dragon Ball Z
  • Orijinal ドラゴンボールZ
  • Diğer İsimler DBZ, Dragonball Z

Dragon Ball ilk seriyi bitirdim. Başka evrenlerde geçen özet vari 4 filmini de izledim. Dün gecede 4 bölümle Z serisine başladım. Öncelikle Goku'nun oğlu Gohan'ın tipi ve sesiyle çocuk Goku gibi olmasına çok sevindim. Goku'nun büyümesini pek kabullenememiştim. İlk bölümden Goku'nun kökenini öğrenmek ve saiyan muhabbetleri şaşırttı. Hızlı bir başlangıç oldu. 291 bölümlük uzun bir macera ve bir sürü filmi var önümüzde. 8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.