Jump to content
kizancik

En Son Hangi Animeyi İzlediniz?

hasangdr

---U Y A R I---

Arkadaşlar, iletilerimize birden fazla MAL tag eklemeyelim lütfen.
Her iletide sadece bir etiket çalışacaktır,  fazla tag kullanılan iletiler düzenlenecektir.

Ekleyen: hasangdr

Tavsiye Edilen İletiler

zapp brannigan    206
zapp brannigan

Kuroko no Basket

1. 2012 Bahar
  2. 24 dakika
  3. 25 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    8.35 ( 305K )
  2. PlanetDP
    9,3 ( 4 )
  3. Kaynak Manga
  4. Yaş Sınırı PG-13
  5. İlk Bölüm 8 Nis, 2012
  6. Son Bölüm 22 Eyl, 2012
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • Production I.G
  9. Tür

Seslendirme

1. Tetsuya Kuroko
  2. Taiga Kagami
  3. Daiki Aomine

Yapım

• Yapımcı
    • Yönetmen
    • Ses Yönetmeni

Teikou Orta Okulu'nun efsanevi basketbol takımı, bütün takımları yenmesi ve kupaları almasıyla "Mucizeler Takımı" ünvanıyla ün salmıştır. Orta okulun bitmesi ve lisenin başlamasıyla ise takım dağılmış, takımın her bir üyesi farklı liseye gitmiştir. Bu takımın bir üyesi olan Tetsuya Kuroko da Seirin Lisesi'nde okumaya başlamıştır. Burada basketbol takımına giren Kuroko Mucizeler Takımı'nın üyesi olmasına rağmen oyundaki yeteneksizliğiyle herkesi şaşırtır. Fakat, Kuroko'nun esrarengiz yeteneği onu müthiş bir takım oyuncusu yapmaktadır. Takımın diğer bir yetenekli oyuncusu olan Taiga Kagami ile beraber, diğer takımlara üstün gelerek en iyi olmayı amaçlayacaklardır.

1. #196 sıra
  2. #88 popülerlik
  3. 516K üye
  4. 16K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Kuroko's Basketball
  • Orijinal 黒子のバスケ
  • Diğer İsimler Kuroko no Basuke, KuroBas

Haikyuu bitince hemen buna başladım. Gayet tatmin edici bir spor animesi. 8/10

Japonların okul aktivitelerini görünce bizim okul hayatımızın nasıl mal gibi geçtiği kafamıza dank ediyor...

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi
İleti başlık kuralları gereği bölündü.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
benteksizhepin    166
benteksizhepin

PrbgY9.gif

DIVE!!

Komik bir spor animesi. Özellikle çizimler çok hoşuma gitti. 

8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan

Tokyo Ghoul

1. 2014 Yaz
  2. 24 dakika
  3. 12 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    7.99 ( 714K )
  2. PlanetDP
    8 ( 1 )
  3. Kaynak Manga
  4. Yaş Sınırı R-17+
  5. İlk Bölüm 4 Tem, 2014
  6. Son Bölüm 19 Eyl, 2014
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • Studio Pierrot
  9. Tür

Seslendirme

1. Ken Kaneki
  2. Touka Kirishima
  3. Juuzou Suzuya

Yapım

• Yönetmen
    • Ses Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni
    • Resimli Senaryo Taslağı

Tokyo'da insanları yiyen gizemli ghoul'ların (hortlak, gûl) neden olduğu gerilim dolu bir korku hikayesi başlar. Bu gizemli ghoul'ların verdiği korku tüm insanları etkisi altına almıştır. Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Kaneki, tıpkı kendisi gibi bir kitap kurdu olan Rize'yle Café Anteiku'da karşılaşır. Kaneki, kaderinin bir gecede değişeceğinin farkında değildir.

1. #580 sıra
  2. #6 popülerlik
  3. 1098K üye
  4. 31K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Tokyo Ghoul
  • Orijinal 東京喰種-トーキョーグール-
  • Diğer İsimler Tokyo Kushu, Toukyou Kushu, Toukyou Ghoul

İlk sezonu bir solukta bitirdim. Tek eksisi tv yayınından alınan bölümlerde karartma sansürü olmasıydı. 2.sezonun ilk bölümünü izledim. Şarkı değişmeseymiş keşke. 8/10

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    426
RyK

Boruto: Naruto Next Generations

1. 2017 Bahar
  2. 23 dakika
  3. Bilinmiyor
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    6.95 ( 93K )
  2. PlanetDP
    8,1 ( 9 )
  3. Kaynak Manga
  4. Yaş Sınırı PG-13
  5. Yayın Tarihi 5 Nis, 2017
  6. Durum Devam Ediyor
  7. Yayın Pazar günü 17:30 (JST)
  8. Stüdyo
    • Studio Pierrot
  9. Tür

Seslendirme

1. Boruto Uzumaki
  2. Sarada Uchiha
  3. Mitsuki

Yapım

• Yönetmen
    • Yönetmen
    • Bölüm Yönetmeni
    • Ses Yönetmeni

Naruto küçükken asla uslanmayan yaramaz bir ninjaydı. Ama köyündeki en güçlü ninja olup köydeki insanlara kendini kabul ettirmek istiyordu. Sonunda bu rüyasına ulaşmıştı ve yüzü Hokage dağındaki yerini almıştı. Ama bu hikaye onunla alakalı değil. Artık sahne başını Naruto'nun oğlu Boruto'nun çektiği yeni nesil ninjalarındı.

1. #3791 sıra
  2. #313 popülerlik
  3. 249K üye
  4. 2K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Boruto: Naruto Next Generations
  • Orijinal BORUTO -NARUTO NEXT GENERATIONS-

Anime öyle saçma bir şekilde başladı ki olacak iş değildi. Suni merak uyandırmak adına resmen adamlar diziyi harcadılar.  SOnunu gösterip olaylar nasıl oraya geldi diye merak uyandırmak filmlerde işe yarar yada bir 50 dk lik dizinin bir bölümünde işe yarar. AMa dizinin tamamını etkileyen bir "olaylar nasıl bu radeye geldi" kocaman bir saçmalık. Kimse uyarmadımı bu adamı "aga sen ne yapıyorsun" diye? Neyse diziye geçelim.

İLk sahneyle başlayalım. 7.nin yanına göndereceğim derken Boruto çok üzgün gibi değildi. Buradan 7. ölmedi ama boyutlar arası bir yerde sıkıştı diye düşünebiliriz. Böyle düşünmezsek Shinobi devri bitti derken tüm ninjaların öldüğünü mü düşünmeliyiz? Bu çok saçma olmaz mı? Ya güçleri engellendi yada boyutlar arası teorisi yürürlükte, her halükarda ninja devri bitti lafını Boruto'nun söylemesi çok garip. İlk sahne tüm büyüyü öldürdü. Tobi'nin kim olduğunu bilmek gibi birşey bu. Çok saçmaydı, yapılmaması gerekirdi. Şuanda her aklıma geldiğinde zevk alamıyorum bu animeden.

İlk sezon iyiydi. Başkan hikayesi sağlamdı ama sezon bitince kıza ne oldu, nereye gitti anlamadım. Sahne arkasında bile gözükmedi. 2. sezon tamamen Boruto dışında bir sezon. Mangasını okumuştum zamanında. Sonunu biliyorum. Sanırım 3 bölüm daha geçerse 2. sezon biter okadarlık metaryel kaldı. 24. bölümde olay bitecektir. Sonra nereden devam eder bilemiyorum.

Başlangıcı görmezden gelirsem izlediğim 21 bölüm için 6/10 veririm. İlk bölüm aklıma gelince bu 3'e falan düşüyor.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

1. 2014 Sonbahar
  2. 23 dakika
  3. 24 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    8.51 ( 444K )
  2. PlanetDP
    8,8 ( 4 )
  3. Kaynak Manga
  4. Yaş Sınırı R-17+
  5. İlk Bölüm 9 Eki, 2014
  6. Son Bölüm 26 Mar, 2015
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • Madhouse
  9. Tür

Seslendirme

1. Migi
  2. Shinichi Izumi
  3. Kana Kimishima

Yapım

• Yönetmen
    • Yönetmen
    • Ses Yönetmeni

Hitoshi Iwaaki'nin bilimkurgu-korku manga'sından uyarlanma bir seridir. Seri 24 bölümde karar kılınması ve Madhouse stüdyoları tarafından ele alınması da işin pozitif bir yanı olarak görünmektedir. Konuya değinecek olursak eğer, Dünya'nın parazit adı verilen istilacılar tarafından istila edilmesinin ardından gelişen olayları anlatmaktadır. Parazitler, insanların kulaklarından, burunlarından ve çeşitli yerlerinden girerek beyne kadar ulaşarak canlıyı ele geçirme süreci ve bu süreç doğrultusunda gelişimlerini tamamlama durumlarından ibarettir, yani kontrol altına alma çabası güderler. Bu doğrultuda, Migi isimli bir parazit, lise öğrencisi Shinichi Izumi'ye uykusu sırasında ele geçirmeye çalışır fakat Shinichi'nin aniden uyanmasıyla birlikte dışarı atılan Migi, zar zor sol elinden bulaşır ve Shinichi'nin çabaları sonucunda beyne ulaşması engellenir. Bu yüzden, Shinichi'yi tam olarak kontrol altına alamaz. Ve ardından gelişen olaylar çerçevesinde Shinichi, parazit istilasının varlığını öğrenir ve yaşadığı olaylar sonrasında savaşmaktan başka yolu olmadığını fark eder. Sonuç olarak, Migi ve Shinichi beraber yaşamayı öğrenmek zorunda kalır. Ayrıca, insanları sadece yiyecek olarak gören bu yaratıklara karşı savaşmaları da gerekiyor. Sadece anime olarak değil, live action olarak gelecek proje, şimdiden yoğun bir ilgiye maruz kaldığı görünüyor.

1. #97 sıra
  2. #43 popülerlik
  3. 733K üye
  4. 17K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Parasyte -the maxim-
  • Orijinal 寄生獣 セイの格率
  • Diğer İsimler Parasite, Parasitic Beasts, Parasyte

Tokyo Ghoul sonrası başladım. İlk 2 bölüm itibariyle muhteşem bir şey. Hem şiddeti hem mizahı... 9/10

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan

Nanatsu no Taizai

1. 2014 Sonbahar
  2. 24 dakika
  3. 24 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    8.26 ( 436K )
  2. PlanetDP
    8,5 ( 2 )
  3. Kaynak Manga
  4. Yaş Sınırı PG-13
  5. İlk Bölüm 5 Eki, 2014
  6. Son Bölüm 29 Mar, 2015
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • A-1 Pictures
  9. Tür

Seslendirme

1. Ban
  2. Meliodas
  3. Elizabeth Liones

Yapım

• Yönetmen
    • Ses Yönetmeni
    • Bölüm Yönetmeni

İnsan ve insan dışı varlıkların bir arada yaşadığı bir dönemde Liones Krallığı kutsal şövalyeler tarafından korunmaktadır. Birçok kişinin saygı duyduğu ve krallığı layıkıyla koruduğuna inandığı bu kutsal şövalyeler söylenenlere göre kendi içlerinden bir grup şövalye tarafından ihanete uğramış ve birçoğu “Yedi Ölümcül Günah (Nanatsu no Taizai)” olarak adlandırılan bu grup tarafından katledilmiştir. Bu olayın üstünden 10 yıl geçer, bu grubun üyelerinin akıbeti ile ilgili kimisi ölü, kimisi diri, kimisi yakalanmış gibi çeşitli söylentiler vardır. Bu sırada da Kral hastalanır ve Kutsal Şövalyeler ülkeyi zalimce yönetmeye başlamıştır. Kralın kızı olan Elizabeth ise krallığı geri almak için 7 Ölümcül Günah’ı bulmak ister ve her yerde onları aramaya çıkar.

1. #275 sıra
  2. #46 popülerlik
  3. 708K üye
  4. 14K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce The Seven Deadly Sins
  • Orijinal 七つの大罪
  • Diğer İsimler Nanatsu no Taizai

Çizimleri güzel, karakterleri sevimli, mizahı yüksek, konusu da ilgi çekici. Eğlenerek izliyorum, tavsiye ederim. 8/10

tarihinde hasangdr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    164
Kanpuu

Zero kara Hajimeru Mahou no Sho

1. 2017 Bahar
  2. 24 dakika
  3. 12 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    7.20 ( 65K )
  2. PlanetDP
    3 ( 1 )
  3. Kaynak Hafif Roman
  4. Yaş Sınırı PG-13
  5. İlk Bölüm 10 Nis, 2017
  6. Son Bölüm 26 Haz, 2017
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • White Fox
  9. Tür

Seslendirme

1. Zero
  2. Youhei
  3. Albus

Yapım

• Yönetmen
    • Yazar
    • Ses Yönetmeni
    • Yazar

Zero, insan olmaya can atan yarı insan, yarı hayvan bir paralı askerle seyahat eden dünyadan bîhaber bir cadıdır. Cadıların varlığı ve efsunculukla uğraştıkları tüm dünya tarafından bilinir olsa da bu devirde hiç kimse büyü sanatına dair bir şey bilmemektedir. Zero, içinde dünyayı yok edebilecek türden bir kudret barındıran; ''Zero'nun Kara Büyü Kitabı'' adlı kitabını bulmak için yolculuğuna başlar. Paralı asker de, cadılardan nefret etmesine rağmen insan olma umuduyla Zero'ya yoldaşlık etmek zorunda kalır. (Dantes)

1. #2860 sıra
  2. #627 popülerlik
  3. 144K üye
  4. 433 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • Orijinal ゼロから始める魔法の書
  • Diğer İsimler Grimoire of Zero

Bir sürü mantık hataları ile dolu bir hikayesi vardı ama anime benim hoşuma gitti. Hoşuma gitmesinin en büyük sebebi sesine aşina olmadığım seslendirmenlerin sesini duymaktı. Bazı yetkin seslendirmenlerin sesini duya duya her nekar çok başarılı olsalarda seslerinden bıkmıştım, bu animede geçmişinde az proje olan seslendirmenler yer almış ve bence çok iyi iş çıkartmışlar. Özellikle Zero'nun seslendirmeni Hanamori Yumiri'nin performansına ve sesnin tınısına bayıldım. Tam aradığım o güzel tınıydı bu. Hikayesi de fena değildi ama yazanın kalemi mantık hatalarıyla yazıvermiş. Ben buna rağmen animenin havasını beğendim. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu ile bir alakası olabilir mi bilmiyorum ama isim benzerliğinden ötürü izlenecekler listeme almıştım vakti zamanında.

Puanım:  7/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Mr.Hate    268
Mr.Hate

Afro Samurai

1. 2007 Bahar
  2. 27 dakika
  3. 5 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    7.40 ( 109K )
  2. PlanetDP
    7,3 ( 3 )
  3. Kaynak Orijinal
  4. Yaş Sınırı R+
  5. İlk Bölüm 3 May, 2007
  6. Son Bölüm 4 May, 2007
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • Gonzo
  9. Tür

Seslendirme

1. Bilinmiyor
    Afro Samurai
  2. Bilinmiyor
    Ninja Ninja
  3. Bilinmiyor
    Jinno

Yapım

• Yönetmen
    • Ses Yönetmeni
    • Yazar

Alternatif bir gerçeklikte Japonya halen feodal bir yapıyla yönetilmektedir. Aşırı gelişmiş bilim ve tekniğe rağmen sosyal hayat tarihin bu döneminde takılı kalmıştır. Samuraylar, ninjalar ve rahipler; robotlar, cyborglar ve nice uygunsuz yaratımla birlikte Japon topraklarını kana bulamaktadır. Bu tuhaf ve kırılmış gerçeklikte, Afro adında küçük bir çocuk babasının bir düelloda vahşi bir şekilde katledilmesine şahit olur. Efsaneye göre babasının taşıdığı "1 Numara"lı kafa bandı insanlara tanrısal özellikler bahşetmektedir. Ancak, "1 Numara" ile dövüşme hakkı, hiyerarşik olarak, yalnızca "2 Numara"lı kafa bandının sahibine aittir. Afro babasının ölümü ile yeni "1 Numara"nın doğumuna tanıklık eder. Bu andan itibaren yalnızca intikam için yaşayan Afro, kan, vahşet ve yıkım dolu bir yaşamın ardından "2 Numara"lı kafa bandını ele geçirir. Ancak, her kafa bandı sahibine büyük bir lanet yüklemektedir; zira, "1 Numara"ya ulaşabilmenin yolu "2 Numara"yı öldürmekten geçmektedir. Afro, "1 Numara"ya giden yolunda kendi kafa bandına sahip olmak isteyen sayısız rakip ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Afro'yu geride bıraktığı vahşetin de ötesinde bir yıkım beklemektedir.

1. #2020 sıra
  2. #463 popülerlik
  3. 188K üye
  4. 1K favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • İngilizce Afro Samurai
  • Orijinal アフロサムライ

Uzun zamandır izlemeyi planladığım animeyi sonunda bu gün izledim. Piyasada adam gibi çözünürlüğü olan yok, bir de altyazı sıkıntılıydı, çeviren arkadaş arada uyuya kalmış olmalı ki her bölüm en fazla 10 dakika çevrilmiş, ama yine de izlerken keyif aldım. Japonca dublajlısını da bulamadım ama İngilizce olanı da gayet güzeldi. Ben daha çok eğlence, espiriler ve aksiyonu bol bir anime bekliyordum ama tam tersi çıktı. Karanlık bir atmosfer, bol dram ve pek anlaşılamayan aksiyon sahneleri vardı. Animenin en büyük eksiği bölüm sayısının yetersiz olmasıydı. 5 bölüme koca hikayeyi sığdırmaya çalışmışlar ama olmamış, en az 12 bölüm olmalıydı, kafa bantlarının başlama hikayesi, bir numaranın kim olduğu, Afro'nun babasıyla olan hikayesi, eğitim gördüğü ve ailesi gibi olan arkadaşlarının hikayeleri filan bunların hepsi havada kaldı. Yine de en son izlediğim anime faciasını bana unutturdu ve gözlerim bayram etti. Boşuna dememişler, ne varsa eskilerde var diye. 8/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
benteksizhepin    166
benteksizhepin

2EY8ZN.gif

Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge Special . Special bölümler, DVD ve Blu-ray sürümlerde verilmiş. 7 kısa bölümden oluşuyor. Ana anime Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge 

Çizimler ve karakterlerin çizimlerde betimlenmesi yine harika. İzlemeye doyamadım.

9/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan

Touhai Densetsu Akagi: Yami ni Maiorita Tensai

1. 2005 Sonbahar
  2. 23 dakika
  3. 26 Bölüm
  4. TV Serisi

Ayrıntılar

1. MyAnimeList
    7.99 ( 28K )
  2. PlanetDP
    10 ( 1 )
  3. Kaynak Manga
  4. Yaş Sınırı R-17+
  5. İlk Bölüm 5 Eki, 2005
  6. Son Bölüm 29 Mar, 2006
  7. Durum Tamamlandı
  8. Stüdyo
    • Madhouse
  9. Tür

Seslendirme

1. Shigeru Akagi
  2. Iwao Washizu
  3. Yukio Hirayama

Yapım

• Yapımcı
    • Yapımcı
    • Yönetmen

Büyük bir miktarda borçlanan Nangou'nun hayatı, oynadığı mahjong oyununa bağlıdır. Oyun, Nangou için çok kötü gitmektedir, Nangou, birinden hatta şeytandan bile olsa yardım dilerken, kapı çalınır. Kapıdaki, yağmurda sırılsıklam olmuş genç bir çocuktur. Kim olduğunu bilmediği halde Nangou, genç çocuğu tanıdığını söyler ve içeri alır. Bu Nangou için de, oyundan bir süreliğine kalkma fırsatıdır. Oyun yeniden başlar. Nangou, tam hamlesini yapacakken, genç çocuk; sen yaşamak değil kurtulmak istiyorsun, der. Bu lafın üstüne başka bir hamle yapan Nangou, bu sayede eli kazanır. Akagi adındaki bu gençte; güç, şans, yetenek ve kazanma arzusunu farkeden Nangou, Akagi'den kendi yerine oynamasını ister.

1. #582 sıra
  2. #1375 popülerlik
  3. 64K üye
  4. 851 favori
Güncellenme:
  • Bütün İsimler
  • Orijinal 闘牌伝説アカギ 闇に舞い降りた天才
  • Diğer İsimler Mahjong Legend Akagi: The Genius Who Descended Into the Darkness, The Legend of Mahjong: Akagi

Mahjong oyunu üzerine bir anime. 33 yaş görünümlü 13 yaşında çocuğun mafya için bu oyunu oynaması. 2 bölümden sonra sıkıldım. Son bölüm dahil ileriki bölümlere baktım, aynı. 6/10

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.