Jump to content
kizancik

TTnet (TürkTelekom)

Tavsiye Edilen İletiler

zapp brannigan    206
zapp brannigan

Akk konusunda maşallah dedik 3 gün yaşamadı. Saat 5'ten 9'a kadar bağlanmadı. Aradım 444 0 375'i, meşgule verdi önce. Sonra otomatik ses "planlı bakım yapılmaktadır" dedi. 1 saat sonra "bölgenizde arıza" vara dönüştü. 9 gibi geldi, 2 saat iyiydi, şimdi sürekli gidip geliyor. Şunu yazmak için sayfanın açılmasını kaç dakika bekledim.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

Az önce müşteri hizmetleriyle görüştüm. Hesaplı katılım kampanyasını kullanıyordum. Çiftetelli kampanyasından paket seçemeyeceğimi ve sadece yine hesaplı katılım kampanyasından herhangi bir üst paketi seçebileceğimi belirttiler. Alo paket kampanyası için de önce genel müdürlüğe gidip başvuruda bulunmam gerekiyormuş. Önce onu halledip öyle aramam lazımmış. Yarın gidip onu hallletmeye çalışacağım öncelikle bakalım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    202
Dantes

@PaRaNoYa7 Ben de Hesaplı Katılım Kampanyası'nın 16 mbps'ye kadar, 100 gb AKK kotalı tarifesini kullanıyordum. Çiftetelli'ye, olmadı Fiber Hızlı Hepsi Dahil Kampanyası'na katılmak istediğimi söyledim fakat o tarifeye geçmem için 500 küsür lira cayma bedeli istediler. Ben de, sadece mevcut taahhüdü olan müşterilerin yararlanabildiği Yüksek Hız Kampanyası'na geçtim. Buradaki paketlerin, şimdi geçeceğiniz paketten daha iyi olup olmadığını kıyaslamakta fayda var. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

@Dantes teşekkür ederim. Önerdiğiniz kampanyada hem geçmeyi düşündüğüm hız uygun fiyata hem de modem 24 ay 3 lira taksitle diye geçiyor bir yanlışlık yoksa. Daha önce ayda 7 lira denmişti. Şu telefon işini halledip bu kampanyadan yararlanayım. Bilgi verdiğiniz çok iyi oldu. :good:

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

Öğlen genel merkeze gidip @Dantes in bahsettiği kampanyadan başvurumu yaptım yalnız 35lik pakete geçmeyi düşünüyordum ama kopmalar olabilir diye 24lük pakete geçtim şimdilik. Ücretsiz tplink modemimi de aldım sorunsuzca. Görüştüğüm yetkili bu kampanyadan bihaberdi. Tek tek ben kendim açıkladım şartları vs. Kendisi de itiraf etti hatta kampanya sayfasını açıp 3-5 defa okudu emin olmak için :D Eve geldiğimde ki 1 saat geçmemiştir adsl modemimde sinyal yoktu. Vdsl modemi bağlayıp hemen çalıştırıp otomatik kurulumla internetime kavuştum. Şu an akkyi geçtiğim için 8 mbps hızındayım. Modem hız kontrol sayfasından ekran görüntüsü aldım. Buna göre benim hızım şu an 100 mbps destekliyor gibi görünüyor. Yanlış mıyım acaba? Maximum veri oranı - İndirme hızı kısmı?

LyjnXz.png

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    202
Dantes

@PaRaNoYa7 Değerler çok iyi. Gerek Maksimum Veri Oranı gerek Hat Zayıflaması ile SNR Margin olsun. Kopma olur denmesi de çalışanın cahilliğinden olsa gerek. Bundan biraz kötü değerlerim olmasına rağmen bana 100 mbit alabilirsiniz demişlerdi.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

@Dantes çalışan yanımda santrali arayıp sordu. Büyük ihtimal o anki eski modem üzerinden ölçtüler değerleri. Yarın müşteri hizmetleriyle bir daha görüşeceğim bakalım. Umarım bir aksilik yaşanmadan halledebilirim. Sana tekrar teşekkür ederim. :friends:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    202
Dantes

@PaRaNoYa7 Hiç önemli değil. Müşteri açısından daha avantajlı kampanyaları sitelerinde o kadar çok derine gömüyorlar ki, dediğin gibi daha çalışanların bile haberi olmuyor. Böyle yararlı kampanyaları ne kadar çok kişi bilirse o kadar iyi. (Ben işimi hallettikten sonra tabii. Yığılma sonucu kampanyayı piyasadan kaldırırlar falan neme lazım :superman:)

Benim de modem yarın gelecek. Bir pürüz çıkmaz diye umuyorum ama çıkar illa ki. :butwhy:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

İnş çıkmaz. Modemin çekim kalitesi çok iyi. Eski airties modemle 3 oda arkası 2 çizgi bazen 1 çizgiyken bu tplink modemle 4 çizgi çekiyor. Yalnızca tek sorun aşırı ısınıyor gibi.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

ZZlmLa.png

35lik pakete geçtim bugün sorunsuz. Binevi artık sınırsız 16 mbps hızında pakete geçmiş gibi oldum. Akkyi en fazla 3 günde aşan biri olarak geçen hafta 3 mbps hıza 55 öderken bugün 5 katı hızı 16 lira farkla kullanıyorum. Keyfime diyecek yok. Yeni paketlere geçmeyi düşünenlere tavsiyem eğer ilk 1 haftada kotayı dolduruyorsanız akk miktarına değil akkden sonra düşülecek hıza bakıp öyle geçiş yapın. Sonuçta kalan 3 hafta o hızdan kullanacaksınız. :good:

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    202
Dantes

@PaRaNoYa7 Hayırlı olsun. Benim de bugün modem geldi, taktım vs. bir sıkıntı yok ama hâlâ yeni tarifeye geçmiş değilim. Online İşlem Merkezi'nde ''Talep beklemede'' yazıyor 5-6 gündür.  Müşteri hizmetlerini aradığımda ise, ''Port ayarlanıyor, 15 gün içerisinde hâllolur ve bu arada bağlantıda kopmalar olabilir.'' minvalinde şeyler söylendi. Sorun ya bu yüzden ya da imzalı evraklar daha Türk Telekom'a ulaşmadığı için gerçekleşiyor muhtemelen. Göreceğiz bakalım. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

@Dantes teşekkür ederim. Ben de online işlemlerden yapsaydım büyük ihtimal uzayabilirdi süreç. Ben müdürlükten eve gelene kadar hallolmuştu. Bugünde telefonu kapatır kapatmaz 35lik paket otomatikman güncellendi. Siz yine de hergün arayıp baskı kurun. Boş bırakmayın. Normalde bana telefonda maksimum 15 gün sürer geçişiniz denmişti. Ondan biraz tedirgindim ama sorunsuz kullanıyorum şimdilik bakalım.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    202
Dantes

Tarife hipernet olanından değil mi? Ayrıca 3 mbit'lik upload hızı verimli bir şekilde kullanılabiliyor mu? Eğer upload hızı 300 kbps değerlerinde seyrediyorsa çok iyi bir haber. (Aza tamah ediyoruz gerçi ama ülke şartları...) Yıllardır 70-80 kb ile seed etmekten ciğerim soldu. :fool: Gerçi şimdi de ceza yememek için upload'dan kaçınacağız gibi görünüyor. (Uygulayabilirlerse tabii.)

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
PaRaNoYa7    281
PaRaNoYa7

Hipernet 35 mbps 71 TL olan paket. Hız ölçümlerim şu an aşağıdaki gibi.

QajqVj.png

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan

Yeni tarife için bugün telekom şubesine gittik. Ev telefonunu kullanmıyoruz artık ve sırf internet bağlı diye kullanmadığımız hizmete çoğu vergi 30 lira boşuna ödüyorduk. Hattı iptal ettirip yalın internet kapsamına geçtik. Yeni tarifemiz 16 mb hız 100 gb akk. Aylık 64 tl. Aslında 54 olacaktı ama 18 tl yalın internet hizmet bedeli varmış. Kampanya ile 10 tl fark oldu. En sevindiğim yanı 100 gb yükselmesi akk'nin. İlla ki birkaç gün kala geçerim onu tabii. :)  Tek düşündüren yanı telefon hattı kesildiğinde, dışarıdan gelen o kabloyu splitter dan çıkarıp modemin hangi deliğine takacağımız. Sorun çıkmaz umarım.

tarihinde zapp brannigan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
SunGod    278
SunGod

Yalın internete geçince sadece telefon çalışmayacak. Kablo söküp takmak gerekmez sanırım.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
The Black    128
The Black

Yalın internette şöyle oluyor işlem. Telefona giden kablo çıkartılıyor spliter cihazından anahat kablosu ve modem kablosu olarak devam ediliyor. O telefon kablosu soketi boş kalıyor. Extra 2.bir kablo gidişi olmuyor aksine 1 kablodan kurtuluyorsunuz.

@zapp brannigan

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan
SunGod, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Yalın internete geçince sadece telefon çalışmayacak. Kablo söküp takmak gerekmez sanırım.

İşte onun dışardan gelen telefon kablosunu splitter dan çıkarıp modeme takın dedi. O an aklıma gelmedi de, portlardan birine mi yoksa köşede ki "adsl" yazan deliğe mi takıcam. Bakıcaz artık tel. kesildiğinde.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan

Telefon hattı bugün kesildi. Splitter'ı çıkardım, tel. kablosunu adsl deliğine soktum ve merhaba yalın internet. İşin buruk tarafı 35 seneye yakındır kullandığımız, yaşı benden büyük olan telefonumuzu kapattırarak resmen bir dönemin bitişine şahit olduk. Vay be...

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    202
Dantes

Nihayet 3 hafta önce başvurduğum Yüksek Hız Kampanyası'nın 35 mbit tarifesine geçebildim. Şu anda herhangi bir sorun yok. Kotayı çoktan geçtiğim için gündüzleri hızım 16 mbit elbette ama tüm hızı kullanabiliyorum. Öncesinde tarifem 16 mbit olmasına rağmen taş çatlasa 14 mbit'e yakın değerler görüyordum. Şimdi ise 15 küsürlerde. Torrent'teki hızları kıyaslarsam da önceden en fazla 1.4-1.5 değerlerine çıkarken şimdi rahatlıkla 1.7-1.8 mb/s'yi görüyor. 2-8 arası ise (asıl değerlerim yani) 3.8 mb/s'ye kadar çıkabiliyor. Speedtest sonuçları da şöyle: 

4Pd5b4.png

Unutmadan, upload hızı da torrent'te 200-230 arası değerlerde takılıyor. Yıllardır 70 küsür upload hızına talim ettikten sonra şaşırtmadı değil. (Gözlerim yaşarıyor :oleyo:) Diğer ülkelere kıyasla hâlen kafayı duvarlara vurduracak kadar kötü olduğu da bir gerçek tabii.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.