Jump to content

Almanya da torrent kullanimi hakkinda

trhn

Recommended Posts

• Member ID:  580
  • Followers:  0
  • Content Count:  210
  • Content Per Day:  0.10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2,060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Device:  Windows

Merhaba arkadaslar,

Almanya da yasiyorum ve yaklasik 4 yildir torrent kullaniyorum. Fakat public sitelerden indirme yapmiyorum. Turk torrent sitelerinden ve bazi yabanci torrent sitelerinden indirme yapiyorum. Almanya da yasal olarak ne gibi yaptirimlar var bilmiyorum ya da torrent kullanimi ile ilgili. Bu konu da bilgisi olan arkaslardan yorum bekliyorum.

Tesekkürler.

• 2 weeks later...

• Member ID:  70
  • Followers:  2
  • Content Count:  78
  • Content Per Day:  0.04
  • With Us For:  2,061 Days
  • Last Seen:  
  • Device:  

@trhn orada yaşayan arkadaşımın başına şöyle bir olay gelmişti public'ten bir film indirmiş sonrasında evine mahkeme kararı ile kesilmiş ceza gelmişti miktarını tam hatırlamıyorum 300-500euro gibi bişeydi sanırım. biraz araştırıp sormuştu şirketlerin avukatları gün boyu torrentlerdeki eşleri sürekli kontrol ediyorlar almanya ipleri denk gelince kayıt altına alıp mahkemeye gidiyorlarmış.. private özellikle çok az kişi tarafından bililen değerli siteler kullanın veya usenet kullanın.

• Like 1
  • 7 months later...

• Member ID:  2,242
  • Content Count:  42
  • Content Per Day:  0.02
  • With Us For:  2,059 Days
  • Last Seen:  

trhn, 08.07.2018 - 19:35 tarihinde yazdı:

Merhaba arkadaslar,

Almanya da yasiyorum ve yaklasik 4 yildir torrent kullaniyorum. Fakat public sitelerden indirme yapmiyorum. Turk torrent sitelerinden ve bazi yabanci torrent sitelerinden indirme yapiyorum. Almanya da yasal olarak ne gibi yaptirimlar var bilmiyorum ya da torrent kullanimi ile ilgili. Bu konu da bilgisi olan arkaslardan yorum bekliyorum.

Tesekkürler.

Almanyada banada mahkeme kağıdı gelmişti Rarbg den dosya çekmiştim.. Private torrentte sorun yaşamadım sadece free halka açık torrentlerde çok büyük sıkıntı var aman uzak durun indircekseniz bile bir tane seedbox alırsınız oraya atarsınız ftpden çekersiniz..

• 4 weeks later...

• Member ID:  4,015
  • Content Count:  1
  • Content Per Day:  0.00
  • With Us For:  2,050 Days
  • Last Seen:  
  • Device:  

En iyisi torrent ilk eklendiği gibi (ilk 5/10 dk) indireceksiniz public torrentlerden. Yada VPN üyeliği satın alıp türm indirmeleri VPN ile yapacaksınız. Alternatif olarak Seedbox veya VDS alınıp FTP aracılığı ile kendi pc'nize aktarabilirsiniz. :) Bunlarla uğraşmam gerek yok diyorsanız Private Torrent sitelerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz Almanyada.

Edited by JBL
  • Like 1
  • 1 year later...

• Member ID:  6,875
  • Followers:  9
  • Content Count:  640
  • Content Per Day:  0.32
  • Days Won:  13
  • With Us For:  2,016 Days
  • Last Seen:  

Avrupa ülkelerinde yaşıyor olsaydım film için torrentle uğraşıp riske girmezdim ben ya. Fiziksel arşiv oluştururdum :)

• Member ID:  25,366
  • Content Count:  107
  • Content Per Day:  0.06
  • With Us For:  1,759 Days
  • Last Seen:  
  • Device:  

Avant-Garde, şöyle yazmıştı: (37 dk önce)

Avrupa ülkelerinde yaşıyor olsaydım film için torrentle uğraşıp riske girmezdim ben ya. Fiziksel arşiv oluştururdum

Avrupa'da yaşamakla ne alakası var? İsteyen istediği yerde fiziksel arşiv yapabilir. İnan ki avrupada amerikada türkiyeden daha fazla torrent kullanan var.

• Member ID:  6,875
  • Followers:  9
  • Content Count:  640
  • Content Per Day:  0.32
  • Days Won:  13
  • With Us For:  2,016 Days
  • Last Seen:  

TheWall, şöyle yazmıştı: (4 saat önce)

Avrupa'da yaşamakla ne alakası var? İsteyen istediği yerde fiziksel arşiv yapabilir. İnan ki avrupada amerikada türkiyeden daha fazla torrent kullanan var.

Alâkasını anlayamadıysanız yapabileceğim bir şey yok :)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...