Jump to content
Sign in to follow this  
trhn

Almanya da torrent kullanimi hakkinda

Recommended Posts

trhn    37
trhn

Merhaba arkadaslar,

Almanya da yasiyorum ve yaklasik 4 yildir torrent kullaniyorum. Fakat public sitelerden indirme yapmiyorum. Turk torrent sitelerinden ve bazi yabanci torrent sitelerinden indirme yapiyorum. Almanya da yasal olarak ne gibi yaptirimlar var bilmiyorum ya da torrent kullanimi ile ilgili. Bu konu da bilgisi olan arkaslardan yorum bekliyorum.

Tesekkürler.

thepirate    34
thepirate

@trhn orada yaşayan arkadaşımın başına şöyle bir olay gelmişti public'ten bir film indirmiş sonrasında evine mahkeme kararı ile kesilmiş ceza gelmişti miktarını tam hatırlamıyorum 300-500euro gibi bişeydi sanırım. biraz araştırıp sormuştu şirketlerin avukatları gün boyu torrentlerdeki eşleri sürekli kontrol ediyorlar almanya ipleri denk gelince kayıt altına alıp mahkemeye gidiyorlarmış.. private özellikle çok az kişi tarafından bililen değerli siteler kullanın veya usenet kullanın.

• Like 1

AnGeLoFDeaTH    5
AnGeLoFDeaTH
trhn, 08.07.2018 - 19:35 tarihinde yazdı:

Merhaba arkadaslar,

Almanya da yasiyorum ve yaklasik 4 yildir torrent kullaniyorum. Fakat public sitelerden indirme yapmiyorum. Turk torrent sitelerinden ve bazi yabanci torrent sitelerinden indirme yapiyorum. Almanya da yasal olarak ne gibi yaptirimlar var bilmiyorum ya da torrent kullanimi ile ilgili. Bu konu da bilgisi olan arkaslardan yorum bekliyorum.

Tesekkürler.

Almanyada banada mahkeme kağıdı gelmişti Rarbg den dosya çekmiştim.. Private torrentte sorun yaşamadım sadece free halka açık torrentlerde çok büyük sıkıntı var aman uzak durun indircekseniz bile bir tane seedbox alırsınız oraya atarsınız ftpden çekersiniz..

JBL    1
JBL

En iyisi torrent ilk eklendiği gibi (ilk 5/10 dk) indireceksiniz public torrentlerden. Yada VPN üyeliği satın alıp türm indirmeleri VPN ile yapacaksınız. Alternatif olarak Seedbox veya VDS alınıp FTP aracılığı ile kendi pc'nize aktarabilirsiniz. :) Bunlarla uğraşmam gerek yok diyorsanız Private Torrent sitelerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz Almanyada.

Edited by JBL
  • Like 1