Jump to content
ssniper

Dinosaur from the Deep (1993) {Jean ROLLIN başrolde}

Tavsiye Edilen İletiler

ssniper    402
ssniper

Dinosaur from the Deep (1993)

WDQ3zE.jpg

IMDb
4.3/33

Dinosaur from the Deep

1. Bilinmiyor
  2. Film

1. Puan
    5/1
  2. Yönetmen
  3. Yazar
  4. Vizyon Tarihi
    Bilinmiyor
  5. Ülke
      • Fransa
  6. Dil
      • French
  7. Türler
  1. Oyuncu
    1. Jean Rollin
        (
      • Professeur Nolan
      • )
    2. Sylvaine Charlet
        (
      • Mme Nolan
      • )
    3. Guy Godefroy
        (
      • Le tueur
      • )
    4. N.G. Mount
        (
      • Kruger
      • )
    5. Quelou Parente
        (
      • La fille des cavernes
      • )
    6. Tina Aumont
        (
      • Nora
      • )

Yıl 2004. İdam cezasının kaldırıldığı bir dünyada, bir caninin yaptıklarının karşılıksız kalmaması ve idam edilebilmesi için zamanda yolculukla Jura çağına gidilmesi infazın orada icra edilmesi planlanmaktadır. Ancak finans sıkıntıları nedeniyle bu yolculuk gerçekleştirilemeyince, bilimsel bir keşif gezisinden de istifade ile Dünya'nın ikiz gezegeni Terra'ya yolculuk planlanır. Zamanla dünyanın çöplüğü haline gelmiş olan bu gezegenin sakinleri, misafirlerini hiç de hoş karşılamayacaktır. kaynak: www.planetdp.org

1. tt0322030
güncellendi

Aslında, kelimelerin kifayetsiz kaldığı şeyleri yazmak üzereyim. Büyük hayranı olduğum, birçok KORKU filmine imza atmış, Fransız Yönetmen, Senarist ve Oyuncu Jean Rollin'in başrolde olduğu bir film olduğu için Türkçe altyazıya kavuşturmak istedim. Ancak, izlerken hayli zorluk çektim. Gerekçesine gelince, Alien {Yaratık} filminin 1979 yılında, Jurassic Park filminin 1993 yılında çekildiği hatırlayın önce, daha sonra bu filmlerde insanı cezbeden görsel efektleri anımsayın. Bilahare, bu film hakkındaki tüm beklentilerinizi sıfırlayın, hatta - 1500 yapın. Sonra da içinize sinerse, 10 dakika olsun katlanabilirseniz izleyin, derim. Bu filmin görsel efektlerini üstlenen arkadaş bu işi bıraksın, bizim işhanında çaycılık yapsın. (Gerçi onu bile başarabileceğinden emin değilim ya.) Aşağıdaki fragmanı izleyince ne demek istediğimi gayet net anlayacaksınız. Konu olarak ilginç (ve dahi taklit) bir konu seçmekle beraber, bunu filme pek yansıtamamışlar. KORKU manyağı olmama, izlediğim KORKU janrında eserlere tavizsiz 6 ila 10 arasında not verme prensibime rağmen, (buna hiç şaşırmayın) bu filme 10 üzerinden 5 verdim. (KORKU filmlerinde en düşük notum normalde 6!!) Neden mi bu filmi çevirdim? Sırf üstat Jean Rollin'in

hatrına. Eğer üstadın hatrına bu filmi izlemeye niyetli olan varsa, olmaz ya sonuna kadar sabredip de tamamlamayı başarabilen olursa, o arkadaşları gözlerinden öpüp, tebrik ediyorum. Zoru başarmışlar, demektir. Bu kez usulen, "keyifli" seyirler. :planetdpok:

Altyazı Sayfası: https://www.planetdp.org/title/dinosaur-from-the-deep-dp12091

Alıntı

KONUSU: Yıl 2004. İdam cezasının kaldırıldığı bir dünyada, bir caninin yaptıklarının karşılıksız kalmaması ve idam edilebilmesi için zamanda yolculukla Jura çağına gidilmesi infazın orada icra edilmesi planlanmaktadır. Ancak finans sıkıntıları nedeniyle bu yolculuk gerçekleştirilemeyince, bilimsel bir keşif gezisinden de istifade ile Dünya'nın ikiz gezegeni Terra'ya yolculuk planlanır. Zamanla dünyanın çöplüğü haline gelmiş olan bu gezegenin sakinleri,  misafirlerini hiç de hoş karşılamayacaktır.

SÜRÜM BİLGİSİ

(Aşağıdakilerin hepsi de aynı filmin ed2k linkidir:)

Dinosaur from the deep - vos eng. - Cutrefilms 1434.mkv

Dinosaur From The Deep 1993 VHSRip VOSE.mkv

Dinosaur from the deep frances subtitulada en ingles 1993.mkv

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.