Jump to content
Ecthelion

En sevdiğiniz Açılış/Kapanışlar

Tavsiye Edilen İletiler

Bakayalo    10
Bakayalo

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    82
Baryshx

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    170
Kusotaku

En sevdiğim değildir belki ama çok sevdiğim bir açılıştır kendisi. Yakın geçmişe dönelim: 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kornsky    336
Kornsky

Benim için Opening, animeyi en iyi şekilde pazarlanması ve izleyici gaza getirmesidir. O yüzden tercihim  Deadman Wonderland opening parçası olan Fade - One Reason'den yana.

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Ecthelion    419
Ecthelion

Aynen, sağlamdı o OP. Bi' ara hep izlerdim, ama seri vasatları oynuyor maalesef.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kornsky    336
Kornsky

@Ecthelion kesinlikle haklısın. Zaten kendini en iyi pazarlayan ifadesini kullandım. Bizlere animeyi çok güzel sattılar.  :D

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Dantes    202
Dantes

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nht.ctn    433
nht.ctn

Darker Than Black kötü bir anime değil ama o da kendini görsellikle ve müzikleriyle iyi pazarlıyordu bence. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    164
Kanpuu

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
RyK    426
RyK

Açılışını çok estetik bulduğum, ayrıca şarkıya da hayran olduğum bir animedir.

Açılışından animenin ne menen bir şey olduğunu anlamak mümkün değil. Şarkı çok iyi, açılışı ilgi çekici. İki animenin de şarkıları animeye özel yazılmış, bunu bir artı olarak görüyorum. İkisi de çok iyi.

Geçen mangasının bir dövüşünü izledim ki sormayın. En sevdiğim pek göze batmayan bir karakteri Zarakiy'e öldürttüler hiç hoşuma gitmedi. Buda animenin efsane olduğu dönemden kalma ve benim en sevdiğim açılış. Aslında bu ve Naruto'nun açılışlarında ki şarkılar ve görseller çok iyidir. 3 büyüklerden en kötüsü herhalde O.P. Adamların tek bir iyi açılışı ve şarkı seçimi yok bir tane vardı onuda yukarıda paylaşmışlar gerisi çöp benim gözümde. Hunter x Hunter ın tek iyi tarafı da kapanış şarkısı sanırım, onu da paylaşmışlar. Geriye bi bunlar kalmış.:58a4ae110a0ce_EkranAlntsfff:

tarihinde RyK tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Tamara    14
Tamara

Sevdiğim bir çok jenerik var ama açılış olarak şunun;

kapanış olarak da şunun yeri hep biraz özel olacak;

tarihinde Tamara tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    170
Kusotaku

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
zapp brannigan    206
zapp brannigan

Benim yaşıtlarım için Saber Rider açılışı. Elektro gitar melodileriyle metalci yaptı ilerisi için. :)

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
catastrop    14
catastrop

Bu sezon güzel açılışlardan birisi, gerçi UVERworld'de kötü açılış yapmaz.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
AkrieL    186
AkrieL

Sevdiğim birçok açılış var ama ilk sıradaki açılışı asla unutmamak gerek.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Bakayalo    10
Bakayalo
gönderildi (düzenlendi)
nht.ctn, 2/15/2017 - 20:36 tarihinde yazdı:

Adamlar açılışı es geçip kapanışa yüklenmişse demek :good:

Şinsekay yori'nin aslında 1 değil, 2 değil, 3 açılış şarkısı var. Ama bunların çoğunlukla sözsüz, "Aaaa aa aa aaa" vokalli versiyonları kullanılıyor animede. Arkasında bir video klip de olmadığından, algıdan kaçıp gidiyor. Yine video klip olmadığından, bir açılış sekansından söz etmek zor >_>

Şarkılar animede sadece birer defa sözlü hâlleriyle kullanılıyorlar. Kulak verirseniz ilk şarkının sözlü hâlini ilk bölümde 01:59'dan, ikinci şarkınınkini 16. bölümde 12:31'den, üçüncününkini de 23. bölümde 18:54'ten itibaren duyabilirsiniz (zamanlar BDRip üzerinden). Üçüncüye bilhassa bayılırım, animede sözlü olarak kullanıldığı yerin de etkisiyle belki.

Sözler biraz eskiye öykünen Japonca olduğundan, anlaması ve tercüme etmesi sıkıntı, ama ölmez sağ kalırsak ona da sıra gelecek :whistle:

tarihinde Bakayalo tarafından düzenlendi
  • Beğeni 1

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Baryshx    82
Baryshx

11'inci bölümden sonra bu op. kullanılmaya başlıyordu. 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
nht.ctn    433
nht.ctn
gönderildi (düzenlendi)
Bakayalo, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Şinsekay yori'nin aslında 1 değil, 2 değil, 3 açılış şarkısı var. Ama bunların çoğunlukla sözsüz, "Aaaa aa aa aaa" vokalli versiyonları kullanılıyor animede. Arkasında bir video klip de olmadığından, algıdan kaçıp gidiyor. Yine video klip olmadığından, bir açılış sekansından söz etmek zor >_>

Şarkılar animede sadece birer defa sözlü hâlleriyle kullanılıyorlar. Kulak verirseniz ilk şarkının sözlü hâlini ilk bölümde 01:59'dan, ikinci şarkınınkini 16. bölümde 12:31'den, üçüncününkini de 23. bölümde 18:54'ten itibaren duyabilirsiniz (zamanlar BDRip üzerinden). Üçüncüye bilhassa bayılırım, animede sözlü olarak kullanıldığı yerin de etkisiyle belki.

Sözler biraz eskiye öykünen Japonca olduğundan, anlaması ve tercüme etmesi sıkıntı, ama ölmez sağ kalırsak ona da sıra gelecek :whistle:

Bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz müzikleri çok sevmekle beraber onları sadece OST olarak görüyordum ama şimdi dikkat ettim de neredeyse her bölümün başlarında düzenli olarak çalınıyorlar cidden. Benim gibi dikkatsiz seyirciler için gözden kaçırması kolay bir ayrıntı olmuş :) 

tarihinde nht.ctn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kusotaku    170
Kusotaku

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
hibarikasuya    62
hibarikasuya

Bunun gibisi az bulunur. Şimdi açınca bile tüylerim diken diken oldu :Headbang:

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.