Jump to content
Sign in to follow this  
Ecthelion

En sevdiğiniz Açılış/Kapanışlar

Recommended Posts

Bakayalo    19
Bakayalo

• Like 1

Baryshx    97
Baryshx

Kusotaku    170
Kusotaku

En sevdiğim değildir belki ama çok sevdiğim bir açılıştır kendisi. Yakın geçmişe dönelim: 

Kornsky    342
Kornsky

Benim için Opening, animeyi en iyi şekilde pazarlanması ve izleyici gaza getirmesidir. O yüzden tercihim  Deadman Wonderland opening parçası olan Fade - One Reason'den yana.

• Like 2

Ecthelion    533
Ecthelion

Aynen, sağlamdı o OP. Bi' ara hep izlerdim, ama seri vasatları oynuyor maalesef.

Kornsky    342
Kornsky

@Ecthelion kesinlikle haklısın. Zaten kendini en iyi pazarlayan ifadesini kullandım. Bizlere animeyi çok güzel sattılar.  :D

Dantes    224
Dantes

nht.ctn    564
nht.ctn

Darker Than Black kötü bir anime değil ama o da kendini görsellikle ve müzikleriyle iyi pazarlıyordu bence. 

• Like 1

Kanpuu    242
Kanpuu

• Like 1

RyK    426
RyK

Açılışını çok estetik bulduğum, ayrıca şarkıya da hayran olduğum bir animedir.

Açılışından animenin ne menen bir şey olduğunu anlamak mümkün değil. Şarkı çok iyi, açılışı ilgi çekici. İki animenin de şarkıları animeye özel yazılmış, bunu bir artı olarak görüyorum. İkisi de çok iyi.

Geçen mangasının bir dövüşünü izledim ki sormayın. En sevdiğim pek göze batmayan bir karakteri Zarakiy'e öldürttüler hiç hoşuma gitmedi. Buda animenin efsane olduğu dönemden kalma ve benim en sevdiğim açılış. Aslında bu ve Naruto'nun açılışlarında ki şarkılar ve görseller çok iyidir. 3 büyüklerden en kötüsü herhalde O.P. Adamların tek bir iyi açılışı ve şarkı seçimi yok bir tane vardı onuda yukarıda paylaşmışlar gerisi çöp benim gözümde. Hunter x Hunter ın tek iyi tarafı da kapanış şarkısı sanırım, onu da paylaşmışlar. Geriye bi bunlar kalmış.:58a4ae110a0ce_EkranAlntsfff:

Edited by RyK

Tamara    14
Tamara

Sevdiğim bir çok jenerik var ama açılış olarak şunun;

kapanış olarak da şunun yeri hep biraz özel olacak;

Edited by Tamara

Kusotaku    170
Kusotaku

zapp brannigan    238
zapp brannigan

Benim yaşıtlarım için Saber Rider açılışı. Elektro gitar melodileriyle metalci yaptı ilerisi için. :)

catastrop    15
catastrop

Bu sezon güzel açılışlardan birisi, gerçi UVERworld'de kötü açılış yapmaz.

AkrieL    194
AkrieL

Sevdiğim birçok açılış var ama ilk sıradaki açılışı asla unutmamak gerek.

• Like 1

Bakayalo    19
Bakayalo
nht.ctn, 2/15/2017 - 20:36 tarihinde yazdı:

Adamlar açılışı es geçip kapanışa yüklenmişse demek :good:

Şinsekay yori'nin aslında 1 değil, 2 değil, 3 açılış şarkısı var. Ama bunların çoğunlukla sözsüz, "Aaaa aa aa aaa" vokalli versiyonları kullanılıyor animede. Arkasında bir video klip de olmadığından, algıdan kaçıp gidiyor. Yine video klip olmadığından, bir açılış sekansından söz etmek zor >_>

Şarkılar animede sadece birer defa sözlü hâlleriyle kullanılıyorlar. Kulak verirseniz ilk şarkının sözlü hâlini ilk bölümde 01:59'dan, ikinci şarkınınkini 16. bölümde 12:31'den, üçüncününkini de 23. bölümde 18:54'ten itibaren duyabilirsiniz (zamanlar BDRip üzerinden). Üçüncüye bilhassa bayılırım, animede sözlü olarak kullanıldığı yerin de etkisiyle belki.

Sözler biraz eskiye öykünen Japonca olduğundan, anlaması ve tercüme etmesi sıkıntı, ama ölmez sağ kalırsak ona da sıra gelecek :whistle:

Edited by Bakayalo
  • Like 1

Baryshx    97
Baryshx

11'inci bölümden sonra bu op. kullanılmaya başlıyordu. 

nht.ctn    564
nht.ctn
Bakayalo, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Şinsekay yori'nin aslında 1 değil, 2 değil, 3 açılış şarkısı var. Ama bunların çoğunlukla sözsüz, "Aaaa aa aa aaa" vokalli versiyonları kullanılıyor animede. Arkasında bir video klip de olmadığından, algıdan kaçıp gidiyor. Yine video klip olmadığından, bir açılış sekansından söz etmek zor >_>

Şarkılar animede sadece birer defa sözlü hâlleriyle kullanılıyorlar. Kulak verirseniz ilk şarkının sözlü hâlini ilk bölümde 01:59'dan, ikinci şarkınınkini 16. bölümde 12:31'den, üçüncününkini de 23. bölümde 18:54'ten itibaren duyabilirsiniz (zamanlar BDRip üzerinden). Üçüncüye bilhassa bayılırım, animede sözlü olarak kullanıldığı yerin de etkisiyle belki.

Sözler biraz eskiye öykünen Japonca olduğundan, anlaması ve tercüme etmesi sıkıntı, ama ölmez sağ kalırsak ona da sıra gelecek :whistle:

Bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz müzikleri çok sevmekle beraber onları sadece OST olarak görüyordum ama şimdi dikkat ettim de neredeyse her bölümün başlarında düzenli olarak çalınıyorlar cidden. Benim gibi dikkatsiz seyirciler için gözden kaçırması kolay bir ayrıntı olmuş :) 

Edited by nht.ctn

Kusotaku    170
Kusotaku

hibarikasuya    62
hibarikasuya

Bunun gibisi az bulunur. Şimdi açınca bile tüylerim diken diken oldu :Headbang: