Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

eMule

Dr_Jekyll

Recommended Posts

Emule gerçekten bir nostaljidir benim için. Eski divxplanet günlerinin en aktif  forum konuları emule kurulum ve çıkan filmlerin sunumlarını ilk kim yayımlayacak olurdu. Carpediem adlı kullanıcıyı hatırlıyorum emule kurulumu ve cfosspeed hakkındaki yararlı paylaşımları vardı, biraz aksiydi yalnız 😉

• 4 weeks later...
  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• fjallraven

7

• perestis

6

• serdar

5

• umudovski

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Merhaba dinazorlar Evlikik, çocuk, iş güç derken değil birşeyler indirmek, bilgisayar başında rahat zaman geçiremiyorum pek. Netflix var ama onu bile ayda yılda bir açabiliyorum. Zaman olsaydı b

eD2K öyle güçlü bir protokol ki, her şey yok olur o yok olmaz; insanların bilgisayarları ve internet yok olmadıkça... Yaşasın dinazorlar... 😃 Nasıl bırakılır; hala şu güzelliğe bakar mısınız:

ben tam gaz kullanıyorum hala ☺️ üstelik netflix üyesi olduğum halde bile kullanım dışına çıkartamadım, çünkü sonuçta netflix'te tüm diziler ya da filmler yok... örneğin, the walking dead, game of thr

Posted Images

fjallraven
yuzenbalik, şöyle yazmıştı: (20.01.2019 - 15:19)

eD2K öyle güçlü bir protokol ki, her şey yok olur o yok olmaz; insanların bilgisayarları ve internet yok olmadıkça...

Yaşasın dinazorlar... 😃
Nasıl bırakılır; hala şu güzelliğe bakar mısınız:
Katırımdaki anlık yükler

harika bir manzara ☺️

emule için kullandığım laptopta büyükçe boş alan olmadığı için 1080p versiyonları -mecburen- tercih edemiyorum ama 720p'ler sürekli listede... sen benden daha verimli kullanıyorsun emuleyi.

• 3 months later...

Herkese selam,

Uzun süredir (neredeyse 12 yıl) kullandığım emulede bağlantı sorunu yaşıyorum.

Sunuculara zaten bağlanamıyordum düşük id nedeniyle, kad ağıyla idare ediyorduk. Onada bağlanmaz oldu 26 Mayıstan beri.

Başına gelen oldu mu? Nasıl bağlayabilirim?

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Forumlarda emule kullananları göremediğimden oldukça üzgündüm. Üstüne üstlük teknik sorunlar yaşamam sebebiyle yaklaşık 1 yıl sistemi açmamama rağmen tekrar düzeltebildik ve şu anda emule ya da genel adıyla ed2k ağındaki 16. zafer yılındayız...

Malesef yerli forumlarda teknik olarak tam anlamıyla bir destek bulmak zor. Ünlü bir yabancı ed2k sitesine bile danıştım ancak oralı bile olmadılar... İş başa düşünce kurcalayarak sorunu hallettik.

Benim gibi tüm emule kullanıcısı dinozor :)) arkadaşlara selamlar.

• 4 weeks later...

3 aydan fazla oldu, hala bağlanamıyorum Kad ağına.

Yardım edin lütfen

• 1 month later...
serdar, şöyle yazmıştı: (18.06.2019 - 19:36)

Herkese selam,

Uzun süredir (neredeyse 12 yıl) kullandığım emulede bağlantı sorunu yaşıyorum.

Sunuculara zaten bağlanamıyordum düşük id nedeniyle, kad ağıyla idare ediyorduk. Onada bağlanmaz oldu 26 Mayıstan beri.

Başına gelen oldu mu? Nasıl bağlayabilirim?

Selam;

Yüksek id almanız gerekiyor; bunun içinde portlarınızı ayarlamamız gerek.

byesiler

Merhabalar.

Yıllar sonra bende başlayım dedim ama varmı biryerlerde paylaşımlar. :)

vanhelsing

Bu hala duruyor mu ya? :oleyo:  Savaş bitti, forumun eskileri hatırlar. Torrent Ordusu kazanmadı mı? :oleyo2:

"Bu bit denizinde eşekle katırla uğraşmayın, boğulursunuz" derdik eskiden. Ne günlerdi be. :moleyo:

Edited by vanhelsing
ek
  • Like 1
vanhelsing, şöyle yazmıştı: (03.11.2019 - 20:40)

Bu hala duruyor mu ya? :oleyo:  Savaş bitti, forumun eskileri hatırlar. Torrent Ordusu kazanmadı mı? :oleyo2:

"Bu bit denizinde eşekle katırla uğraşmayın, boğulursunuz" derdik eskiden. Ne günlerdi be. :moleyo:

Ne yalan söyliyeyim torrentan hiç hoşlanmıyorum. eMule ile devam. Hem izlemesi keyifli emule. Torennt öyle değil :)

• 5 months later...

Bende geri döndüm. MorphXt 12.7 ile. Ayarları anımsamaya çalışıyorum.

Carpediem konularını acaba eski bir harddiskimde bulabilir miyim? :)

• 3 weeks later...
fjallraven
serdar, şöyle yazmıştı: (05.09.2019 - 19:59)

3 aydan fazla oldu, hala bağlanamıyorum Kad ağına.

Yardım edin lütfen

durum nedir?

hala kad bağlantınız yok mu?

2004'ten bu yana (ve halen) emule kullanmaktayım, KAD bağlantısı şimdiye dek sadece 1 kez sorun çıkardı... ve sadece birkaç tıklamayla sorun çözüldü...

KAD ağı çok sağlam bir ağ, ve o kadar sağlam ki olası tek bir sorun çıkarma potansiyeli var, o da KAD ağında önceden  herhangi bir şekilde veri alışverişi yaptığınız istemcileri "bilinen istemciler" başlığı altında kaydedip listelediği bir dosyanın sisteminizde meydana gelmiş herhangi bir sorun nedeniyle bozulmuş olmasıdır....

bu dosyanın adı nodes.dat

bu linkten sözkonusu dosyaya erişebilirsiniz... emule açıksa sitedeki "Add to emule" linkine tıklarsanız doğrudan nodes.dat içeriği emulenize aktarılacaktır ve sorun çözülecektir...

• Like 1
  • Thanks 1

Bu kıpırdanışları görmek bile keyif veriyor :) Ben de iss dinamik ip sorunundan dolayı ekstra ücret ödemediği için high id alamayanlardanım. Henüz o sorunu çözecek bir yol bulamadım.

fjallraven, şöyle yazmıştı: (10.05.2020 - 16:16)

durum nedir?

hala kad bağlantınız yok mu?

2004'ten bu yana (ve halen) emule kullanmaktayım, KAD bağlantısı şimdiye dek sadece 1 kez sorun çıkardı... ve sadece birkaç tıklamayla sorun çözüldü...

KAD ağı çok sağlam bir ağ, ve o kadar sağlam ki olası tek bir sorun çıkarma potansiyeli var, o da KAD ağında önceden  herhangi bir şekilde veri alışverişi yaptığınız istemcileri "bilinen istemciler" başlığı altında kaydedip listelediği bir dosyanın sisteminizde meydana gelmiş herhangi bir sorun nedeniyle bozulmuş olmasıdır....

bu dosyanın adı nodes.dat

bu linkten sözkonusu dosyaya erişebilirsiniz... emule açıksa sitedeki "Add to emule" linkine tıklarsanız doğrudan nodes.dat içeriği emulenize aktarılacaktır ve sorun çözülecektir...

Merhabalar üstadım.

Çok uğraştım; farklı bilgisayarlarda, farklı emule sürümleriyle, farklı modemlerde vs. ama hiç bir şekilde kad ağına bağlanamıyorum.

Yıllardır kablo net kullanırım, önceki modemlerde port açmadanda high id alırken son 3 yıldır falan gelen docsis 3.0 uyumlu modemde port açmama rağmen low id alıyordum, kad ağı yetiyordu.

bir yıldır ise hiç bir şekilde bağlantı sağlayamadım. Yaklaşık 10 tb film, 3 tb dizi, 1,5 tb belgesel arşivimi güncelleyemiyorum. :oleyo2:

Bir yardım eden olsa çok makbule geçer.

Ben de yeniden e-mule kurdum ve kablonet kullanıyorum ve hiçbir sunucuya bağlanamıyorum. Yardımcı olabilecek var mıdır?

fjallraven
umudovski, şöyle yazmıştı: (Bir saat önce)

Ben de yeniden e-mule kurdum ve kablonet kullanıyorum ve hiçbir sunucuya bağlanamıyorum. Yardımcı olabilecek var mıdır?

sunucular görünüyor mu sunucu bölmesinde?

en son güncellemeyle şöyle bir liste görünmesi gerekir...

em-servers202005.jpg.dcd1400913fe4bc309838849274eb666.jpg

bu da sunucu güncelleme adreslerinden biri...

http://upd.emule-security.org/server.met

• Thanks 1

Sunucu listeni indirdim ama e-mule içine yükleyemedim listeyi. :D Nasıl yapıyorduk ki bunu?

• Haha 1
fjallraven

o linki sağ tuşla kopi yapacaksıın vee...

resimdeki yere yapıştaracaksın...

emserv01.jpg.9653d365f2333ae5059794bf1db54de9.jpg

ve "update" butonuna basacaksın...

Edited by fjallraven

Bunu yaptım ama yine düşük id ve kad a bağlanmıyor...