Jump to content
Sign in to follow this  
Shalafi

Samsung TV Dual Audio Problemi

Recommended Posts

Shalafi    0
Shalafi

Herkese merhaba,

Samsung 4K bir TV almak istiyorum, spesifik olmak gerekirse Q6F ya da Q7F modelleri üzerinde duruyorum. USB diskimde daha evvelden indirmiş olduğum 10 kadar UHD film dosyası (MKV) var. Bende bunları denemek istedim ve bir Teknosa mağazasında teşhirdeki yukarıda belirttiğim her iki modeli de denedim, ancak aşağıdaki şekilde sorun yaşadım. Bu sorunlarla karşılaşan özellikle Samsung kullanıcıları varsa yardımınızı rica ediyorum.

1- Dual Audio olan MKV dosyalarında varsayılan olarak yönetmen yorumu ses kanalı geliyor ve ne yaptıysam TV üzerinde diğer ses kanalını seçemedim. Diğer ses kanalına nasıl geçilebilir? Bununla alakalı olarak Remux yapılması ile ilgili bazı şeyler okudum internette, sanırım MKV içerisindeki istemediğim ses kanalları çıkartılabiliyormuş, ancak nasıl yapılacağını bilmiyorum. Ayrıca Bu tarz MKV dosyalarına sahip her Samsung kullanıcısı bu işlemi yapıyor mu?

2- DTS ses kodekli dosyalar desteklenmiyor. Sanırım burada da Remux yapılarak DTS AC3 olarak değiştirilebiliyormuş. Acana TV üzerinde bir uygulama ile bu sorun çözülebilir mi?

Teşekkürler.

Thom Merrilin    9
Thom Merrilin

Mu9000 kullanıyorum açamadığım mkv(uhd, hd vs.) veya ses kodeği olmadı(dts, dts-hd vs.)

alpalp84    942
alpalp84

Ben 10 yıldan daha yaşlı LCD sahibiyim. Açmadığı altyazı, codec yok. Muhakak bir çözümü olması lazım.

Shalafi    0
Shalafi

Şöyleki tam tarihi bilmiyorum ancak DTs desteğini resmi olarak kaldırdı Samsung, dolayısıyla bu bahsettiğim Q6F ve Q7F modellerinde desteklenmiyor. :(