Jump to content
Sign in to follow this  
alpalp84

Ryse - Son of Rome

Recommended Posts

alpalp84    920
alpalp84

71314-ryse-son-of-rome.png

An itibariyle oyunu bitirdim. Esasında yıllardır yüklü duruyordu ama oynamıyordum. Ben-hur un etkisiyle (eski versiyonu)oynamak istedim. Grafik, müzik, hikaye anlatımı çok iyi. Çok hoşuma gitti. Öküz kafalı adamların olduğu bölümde karanlık ortamda ateşin önünde savaştığımız yerler gerçekten mükemmel. Zaten sürekli grafiklerin ne kadar iyi olduğunu ara ara bu gibi sahnelerle bize hatırlatıyor. Hikaye intikam hikayesi, ama başroldeki marius karakteri bence çok sağlam bir karakter olmuş. Marius un "infaz" sahneleri çok iyi yapılmış. Her oyun karakterini sevmem ama marius saygımı kazandı. Her bölümde birbirinden farklı tasarımda. Hiç sıkılmıyorsunuz .Arkadaşlar bu oyun " hack and slash " oyunu. Aksiyon oyunu değil. Düşman çeşidi 10 adet. Birbirinin aynısı düşmanlar geliyor sürekli. Oyunun süreside kısa. 8 saatte bitirebilirsiniz. Bitirmek için herhangibir bulmaca, bulmanız gereken nesne veya yol yok. Dümdüz ilerleyin, zaten yanlış yoldan gitme gibi bir durum söz konusu değil. Her yer elinizin altında ama oyun sadece kendi istediği yerlerden gitmenize izin veriyor. Boss ları öldürmek için bir stratejiye gerek yok. Size saldırırken kalkanla korunup karşı saldırı yapıyorsunuz. Oynanış süresini uzatmak için saçma sapan şeyler toplayabiliyorsunuz ama gerek yok. Bazı şeyler ilgimi çekti ama sonradan umursamadım. Keşke daha iyi bir oyun olsaydı. Çok iyi bir potansiyele sahip bir oyun. Ana karakteri ve hikayeside sağlam ama bazı noktaları nasıl sanat şaheseri gibiyse bazı noktalarıda aşırı özensiz gibi. Ama oynamayanlar bence kesin oynasın. Zaten 8 saat sürüyor.  

Edited by alpalp84

Fallout    52
Fallout

Yeni sistem değiştirdiğimde ilk oynadığım oyunlardan biridir kendisi. Atmosferi ve grafiklerinin güzelliği yanında kendini tekrar eden mekanikleri oldukça sıkmaya başlamıştı ki oyun bitti. Genel olarak çerezlik tadında bir oyun lakin boyutu hiçte öyle değil.:D