Jump to content
Üye Kaydolma hatası giderildi. Tüm 3.parti eklentiler devreye alındı. Yeni bir ilave sorun görürseniz lütfen bize rapor edin. ×

4K film için site tavsiyesi

bart1969

Recommended Posts

4K için önerebileceğiniz torrent sitesi veya davetiye konusunda yardımcı olabilir misiniz.?.

siteye 2005 den beri üyeyim. torrent konusunda yardımı ihtiyacı olan varsa yazabilir.

• Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• bart1969

9

• Dreamer81300

8

• marcos

6

• engereklee

5

Top Posters In This Topic

Popular Posts

PrivateHD tavsiye olunur. 8730 Remux 1272 4K torrent barındırıyor site Neredeyse tüm sunumlarda seed bulunur. Ayrıca internal gruplarının ( EPSiLON, SiGMA, HDBEE ) paylaşımları bayağı

1080 ile fark olmaması saçma olur. çözünüğrlük farkı 4 kat. ben remux veya  ful bluray dvd indiriyorum.  bazen hindistan uzakdoğu gibi remux vs olmayanları da indiriyorum. kaliteyi belirleyen genellik

Full blu-ray demuxların yanısıra, 4K blu-ray demuxlar ve riplerin de paylaşıldığı, sevdiğim bir site   https://snahp.it/   Zippyshare gibi free kullanıcılar için çok iyi olan yerle

planetayfun

yts var. bluray 4 k oluyor mu bilmiyorum tam ama bir incele istersen :D

• 1 month later...
Enes_Biga

Hocam benim kullandığım birkaç site var. İkisi public; Rarbg ve Rutor. Son çıkan filmlerde seed sıkıntısı çekmezsin. Diğer ikisi de private; Zamunda ve Filelist. Bunlarda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum zaten. Rarbg'nin şöyle bir güzelliği var, birden fazla release grubunu bulabiliyorum. Özellikle SWTYBLZ grubu tam istediğim gibi ripliyor. Remux sürümler genelde altta ve üstte siyah barla birlikte geliyor, televizyon düzeltmiyor bunu. Bu grup hem tam ekran hem de Remux'a yakın bitrate oranıyla ripliyor. HDR da sevmiyorum, iki farklı sürüm(HDR-SDR) olarak yayınlıyor hatta. Tavsiye ederim. Onun dışında Zamunda ve Filelist sadece Remux sürümleri yayınlıyor. 

filelist 4k yönünden oldukca geniştir, tavsiye ederim bende.

planetayfun

4K'yı destekleyip gösterebilecek teknoloji yok elimde o yüzden ihtiyacım olmuyor benim :D 

PrivateHD tavsiye olunur.

8730 Remux
1272 4K torrent barındırıyor site

Neredeyse tüm sunumlarda seed bulunur.

Ayrıca internal gruplarının ( EPSiLON, SiGMA, HDBEE ) paylaşımları bayağı iyidir.

Edited by Kill Master
Davetiye paylaşımı yapmıyoruz.
  • Like 1
  • 1 month later...
Enes_Biga, 15.11.2018 - 03:56 tarihinde yazdı:

Hocam benim kullandığım birkaç site var. İkisi public; Rarbg ve Rutor. Son çıkan filmlerde seed sıkıntısı çekmezsin. Diğer ikisi de private; Zamunda ve Filelist. Bunlarda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum zaten. Rarbg'nin şöyle bir güzelliği var, birden fazla release grubunu bulabiliyorum. Özellikle SWTYBLZ grubu tam istediğim gibi ripliyor. Remux sürümler genelde altta ve üstte siyah barla birlikte geliyor, televizyon düzeltmiyor bunu. Bu grup hem tam ekran hem de Remux'a yakın bitrate oranıyla ripliyor. HDR da sevmiyorum, iki farklı sürüm(HDR-SDR) olarak yayınlıyor hatta. Tavsiye ederim. Onun dışında Zamunda ve Filelist sadece Remux sürümleri yayınlıyor. 

rutorun sitesini bulamadım

• 4 weeks later...

güncel... akk kalkmışken yeni site lazım.  rarbg dışında düzgün sitem kalmadı...bilgisi olan bana özelden detaylı da yardımcı olabilir mi?

• 3 months later...

illa torrent olması şart değilse 4kfilmindir.net adresinden takip ediyorum ben dual olarak paylaşıyorlar.

• 6 months later...
  • 2 weeks later...

Ben HDR olanları indirmeye çalışıyorum, sadece 4K yazanların 1080p ile çok farkı olmadığına dair yazılar okudum görüntü kalitesi olarak, 65' inç ekranda izlicem, en iyi Remux yada 4k yapan beğendiğiniz gruplar var mı, mesela Framestor, Kralimarko, AHD internalleri arasında hangisi iyidir?

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

better, şöyle yazmıştı: (07.12.2019 - 02:50)

Ben HDR olanları indirmeye çalışıyorum, sadece 4K yazanların 1080p ile çok farkı olmadığına dair yazılar okudum görüntü kalitesi olarak, 65' inç ekranda izlicem, en iyi Remux yada 4k yapan beğendiğiniz gruplar var mı, mesela Framestor, Kralimarko, AHD internalleri arasında hangisi iyidir?

1080 ile fark olmaması saçma olur. çözünüğrlük farkı 4 kat. ben remux veya  ful bluray dvd indiriyorum.  bazen hindistan uzakdoğu gibi remux vs olmayanları da indiriyorum. kaliteyi belirleyen genellikle dosya boyutu. ancak ful bluray remux içinde fazladan her bir ses dosyası 10 gb kadar yer tutuyor bunu da unutmamak lazım.

manuelmandalina, şöyle yazmıştı: (26.11.2019 - 21:01)

Güncel tavsiyesi olan var mı, rargb dışında?

rarbg yeterli. ama üyelikli sitelerden davetiye bulursanız daha güzel

• Like 1
xlarg3, şöyle yazmıştı: (08.05.2019 - 03:18)

illa torrent olması şart değilse 4kfilmindir.net adresinden takip ediyorum ben dual olarak paylaşıyorlar.

illa torrent malum bilgisayar başında nöbet tutmak zahmetli (dosyalar silinirse acı olabiliyor)

Full blu-ray demuxların yanısıra, 4K blu-ray demuxlar ve riplerin de paylaşıldığı, sevdiğim bir site

https://snahp.it/

Zippyshare gibi free kullanıcılar için çok iyi olan yerlere yükleme yapıyorlar. Arama bölümüne filmi yazıp Enter'a basın

• Thanks 1

Filmlerin Ultra HD-4K bluray'leri ile normal 1080p bluray'leri arasında büyük farklar olmayabiliyor. Stüdyonun remaster yapma becerisine bağlı bir durum bu. 

www.bluray.com sitesindeki incelemeleri okursanız, çoğu filmin 4K blurayinin 1080p blurayine göre çok da fazla bir görüntü üstünlüğü sağlamadığını görebilirsiniz.

Filmden filme değişen bir durum olup, "Her koşulda 4K bluray rip daha iyidir" diye bir kural yok. İlle de 4K arşivleyim demeden bunları da düşünün.

marcos, şöyle yazmıştı: (4 saat önce)

Filmlerin Ultra HD-4K bluray'leri ile normal 1080p bluray'leri arasında büyük farklar olmayabiliyor. Stüdyonun remaster yapma becerisine bağlı bir durum bu. 

www.bluray.com sitesindeki incelemeleri okursanız, çoğu filmin 4K blurayinin 1080p blurayine göre çok da fazla bir görüntü üstünlüğü sağlamadığını görebilirsiniz.

Filmden filme değişen bir durum olup, "Her koşulda 4K bluray rip daha iyidir" diye bir kural yok. İlle de 4K arşivleyim demeden bunları da düşünün.

elimdeki 4k arşivi öyle demiyor. ben teorik konuşmuyorum. gözümün gördüğü bu.

mantık şu "remux" yani bluraydaki görüntü bozulmadan riplemek. aynı filmin remux 1080 ve 4K riplerinden doğal olarak 4K daha iyi.

sizin dediğiniz farklı filmlerin birbiriyle mukayesesi. (çekim baştan kötüyse diğer filmin 1080i daha güzel gelebilir)

Edited by bart1969

Ben birkaç filmi denedim, 65 inç LG 4K UHD TV de, hem UHD 4k, hem 1080p bluray olanları, ben pek fark göremedim hatta 1080p ler daha güzeldi, farklı gruplara aittiler, belki kalite o nedenle değişiyor olabilir.
https://www.experienceuhd.com/blog/can-human-eye-see-difference-between-1080p-and-4k
Buradaki yazıya göre, kişinin göz sağlığı, odanın büyüklüğü, ne kadar yakından izlendiği gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiyor farkı farkedebilmek.

bart1969, şöyle yazmıştı: (09.10.2018 - 15:20)

4K için önerebileceğiniz torrent sitesi veya davetiye konusunda yardımcı olabilir misiniz.?.

siteye 2005 den beri üyeyim. torrent konusunda yardımı ihtiyacı olan varsa yazabilir.

iptorrents.com'da şuan 2396 4K torrent görünüyor hocam.