Jump to content
Sign in to follow this  
bart1969

videolar takılıyor

Recommended Posts

bart1969    1
bart1969

sıfır windows kurdum. ama saçma sapan bir şekilde videolar takılıyor. üstelik bilgisayar ssd-ram işlemci canavarı.

çözüm nedir? codec değiştirmek mi? hangi codeck pakedin veya oynatıcı programıi önerirsiniz? medyaplayer clsasic demeyin. çok ilkekl geliyor

Edited by bart1969

d3d3    385
d3d3

Öncelikle konuyu biraz daha acar mısınız?

Hangi tür videoları oynatıyorsunuz, hangi player kullnıyorsunuz, codec yüklümü vs...

bart1969    1
bart1969
d3d3, 16 dk önce tarihinde yazdı:

Öncelikle konuyu biraz daha acar mısınız?

Hangi tür videoları oynatıyorsunuz, hangi player kullnıyorsunuz, codec yüklümü vs...

1.her format (mkv-mov-avi-mpg...) ama son dönemde h265 ağırlıklı 4K

2.temelde 2 player kmplayer ve daumpot player.

3.eskiden cccp codec vardı. baktım 2015 den bu yana güncellenmemiş. ffdshow codec kurdum ve medyaplayer classic kurdum takılma yok ama tatmin etmedi.

Çünkü:

MEDYAPLAYER CLASSİC ESNEK BİR PROGRAM DEĞİL VİDEO HIZLANDIRMA , ALT YAZI SENKRONLAMA GİBİ HİÇ BİR ŞEY YOK. (pardon caps kazara açıldı)

d3d3    385
d3d3

Biligisayar özelliklerin nasıl bilmiyorum ama, eğer düşük özellikte bir bilgisayar ise takılması olağandır.

Ben potplayer ile k-lite codec pack kullanıyorum ek olarak madvr, (site içinde konusu vardı bir bakın) şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım...

codec paketini güncellemeyi deneyin.

bart1969    1
bart1969
d3d3, 5 dk önce tarihinde yazdı:

Biligisayar özelliklerin nasıl bilmiyorum ama, eğer düşük özellikte bir bilgisayar ise takılması olağandır.

Ben potplayer ile k-lite codec pack kullanıyorum ek olarak madvr, (site içinde konusu vardı bir bakın) şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım...

codec paketini güncellemeyi deneyin.

ilk başlıkta yüksek bir sistem olduğunu tarif etmiştim. codec pakedini güncelliyorum. ama potplayer kendi başına takıldığından teklemeye neden oluyor. yani potplayer dahili codecleriyle çalışıyor

Edited by bart1969

hasangdr    2,478
hasangdr

Potplayer x265 videoları düzgün oynatamıyor, programın sıkıntısı. Vlc'yi deneyin derim.