Jump to content
Sign in to follow this  
alpalp84

Wolfenstein II: The New Colossus

Recommended Posts

alpalp84    978
alpalp84

0425.thumb.jpg.a7493951ff41b7709659cc8de0f46eed.jpg

 

New Order oyununun sonlarına doğru Blazkoviç çok zorlanıyordu, yaralanıyordu. Sürekli tekrarlıyordu bunu ve bize çok güzel bir şekilde yansıtmışlardı. New Colossus tam bu noktadan başlıyor, son boss'u öldürmüş fakat bir ayağımız çukurda başlıyor oyun. Tekerlekli sandalyede yinede yapabileceklerimizi yapıyoruz. Yine çok hareketli bir başlangıç yapmışlar... Bu sefer hikayeyi amerika tarafından bakıyoruz. Oradaki asi grupları ile işbirliği yaparak nazilere daha fazla darbe indiriyoruz. 

 

Oyunun herşeyi iyi. Zaten bir önceki oyundaki hemen hemen herşey korunmuş, geliştirilmiş. Ama oyunun senaryosu çok vasat. İşin içine Blazkoviç'in ailesini katmasalar kötü bile diyebilirdim. İlk oyunda olmayan komedi faktörü almış başını gitmiş. Herkes komedyen olmuş. Bir önceki oyunun kötüsü komutan ""enel"" karakterini komedi yönüne kaydırmış. Tamam asıyor, kesiyor ve bunu fazlasıyla yapıyorlar ama gerilim bence bu oyunda yok. Bir önceki oyunda bir çok nokta duygusaldı, gerilimliydi. Fakat bu oyunda en ufak gerilmedim. Ailesinin sahneleri hariç en ufak duygulanmadım.

 

İlk oyundaki Anya, yani karımız burada karnı burnunda hamile. Hemşireydi ve asi grubuna verdiği destek sadece telsiz başında oturmaktan ibaretti. Fakat burada karnı burnunda hamile bir şekilde aktif görevlerde yer alıyor. Adeta acımasız bir katil, uzman bir asker yapmışlar Anya'yı.

 

Ayrıca oyunda boss karakteri gibi birşeyde yok. Zor ölen düşmanlar var fakat boss yok. Oyun boyunca peşinden koştuğumuz ""enel"" bile dandik bir şekilde ölüyor.

Oynanış, müzikler vs zaten dediğim gibi korunmuş. Hepsi çok iyi. Ciddi çatışmalar yaşatıyor oyun. Ama kesinlikle ilk oyundaki senaryo yanında bu oyunun senaryosu çok yavan kalmış. Bu yüzden pek beğenmedim.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...