Jump to content
rubens9999

Bilgisayarımdaki Çözemediğim Sorun

Tavsiye Edilen İletiler

rubens9999    0
rubens9999
Oluşturuldu: (düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba

Masaüstü bilgisayarımla başım belada :)

Bu masaüstü bilgisayarı 2 aydır kullanamıyorum

Bilgisayarda 2 tane harddisk var hergün kullandığım harddiskte: Windows Vista, 8.1 ve 10 var 

2. harddiskte: Windows 7, 10 ve Ubuntu kurulu (bu harddisk yeni alındı ve  harddiskin kendisi de dahil işletim sistemleri doğru dürüst kullanılmadı)

Yaşadığım sorun şu: ilk başta bilgisayar bios ekranında dondu, birkaç denemem de bios işlemini yaptı, işletim sistemi menüsünden Windows 8.1`i seçtim, mavi renkte bir uyarı ekran açıldı:    "Windows çökmüştür, Windows kurtarma için  USB sürücü takın" gibi birşey yazıyordu)

sonraki denemelerimde bilgisayar sürekli restart işlemi yapmaya başladı

2 hafta kadar bilgisayarı kullanmadım gene denediğim bios ekranı açıldı gene Windows 8.1`i seçtim gene aynı mavi ekran açıldı

bu sefer daha uzun süre kullanmadım sonra tekrar açtığımda, işletim sistemi seçim menüsünden  2. harddiskte kurulu olan  Windows 7`yi seçtim mavi ekran verdi.

sonra tekrar sürekli otomatik restart yapmaya başladı.

Arkadaşlar bilgisayardaki sorun nedir?

tarihinde rubens9999 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
HakanGil    203
HakanGil

Harddiskler bölümlere ayrılımış durumda ve her bir işletim sistemi ayrı bir bölümde mi yer alıyor?

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
rubens9999    0
rubens9999

Evet harddiski bölümlere ayırdım. 

Evet her bir işletim sistemi ayrı bir bölümde yer alıyor hatta 2. harddiskte de kurulu işletim sistemleri var.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
Kanpuu    213
Kanpuu

Hehangi bir işletim sistemini yeniden kurmayı dene. Sistematik bir hata varsa muhtemelen yeniden de kuramazsın. Kurabilirsen, o işletim sitemiyle bilgisayarı çalıştır ve harddisk sağlık kontrolü yapan programlarla harddisklerini bir kontrol et. HD Tune programının deneme dürümü gayet yeterli.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
jacksparrow602    47
jacksparrow602

Restart olayını tam oturum açacağı zaman ( Windows Yükleniyor ) kısmında yapıyorsa bunun sebebi yüklü olan işletim sisteminin düzgün çalışamamasıdır. İşletim sisteminin dvd si ya da usb bellekte işletim sistemi kurulumu varsa öncelikle onarmayı öneririm. Onarım yapılmıyorsa işletim sistemini yeniden yüklemeniz gerekiyor. Birde mavi ekrandan sonra bip sesi veriyor mu bilgisayar restart atmadan önce yada sonra 

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş
lizzyandlana    10
lizzyandlana

Merhaba laptopum ile harddiskim arasında garip bir ilişki fark ettim. Neden olduğunu bilmiyorum o yüzden kısaca anlatayım. Taşınabilir harddiskimi sadece laptopumun yan tarafında gezdirince laptop aniden kapanıyor. Yani harddisk bir kartmış gibi üstünden geçirmem yetiyor kapanması için. Sorunu anlamadım, manyetik bir şey mi onu da bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim çünkü çok garip bir durum.

İletiyi paylaş

Bağlantıyı ilet
Sitelerde Paylaş

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.