Jump to content
Sign in to follow this  
esdemirei

Mozilla Firefox’ta Geçmiş Menüsü Nasıl Gizlenir?

Recommended Posts

esdemirei    44
esdemirei

2019-01-16-14-02-04.png

Arkadaşlar sorduğum soruyu biraz açayım. Şöyle ki benim kardeşim benden habersiz bilgisayarın başına geçmekte ve kontrolsüz sosyal medyayı kullanmakta. Bununla ilgili hem ben hem de ebeveynim aşırı rahatsız. Ne yaptığını ne ettiğini bu geçmiş menüsü ile takip edebiliyorduk. Ta ki kardeşim bu geçmiş menüsünde geçmişi silmeye başlayana dek. Bu menüyü gizleyebilirsem en azından bu geçmiş silme meselesi ortadan kalkar diye düşünüyorum. Bu konuda ne yapabilirim diye size akıl danışmak istedim.

Kill Master    1,692
Kill Master

Bunun mümkün olduğunu sanmıyorum. Yine de araştırdım ama bir şey bulamadım. Kurtarma var mı diye baktım. Onda da bir şey çıkmadı.

• Thanks 1

esdemirei    44
esdemirei
Kill Master, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Bunun mümkün olduğunu sanmıyorum. Yine de araştırdım ama bir şey bulamadım. Kurtarma var mı diye baktım. Onda da bir şey çıkmadı.

Yine de araştırmanız için teşekkür ederim.

d3d3    386
d3d3

@esdemirei şöyle bir şey var işine yarayacağını umuyorum,firefox hesabı açıp bununla sekronize edebilirsin, mobil yada pc, yerimleri geçmiş hepsini senkronize ediyor saklıyor, belki buradan geçmişi görebilirsin diye umuyorum, hangi pc den yada mobilden gireceksen onunla mozilla ile oturum açman yeterli. hepsi arasında senkronize yapıyor.

assgsgsg.jpg

puan    172
Geçmiş'i silmeyi kapatmak mümkün değil Firefox'da. Diğer tarayıcılarda var mı o özellik bilmiyorum.

Wireshark adında bir program önerebilirim size. Programı kullanmadım baştan söyleyeyim.

Program internet trafiğini görüntülemeyi sağlıyormuş. Bu sanırım işinize yarar. Kardeşinizin bilgisayarı kullandığı saatlerde hangi sitelere girdiği görülebilir.

Buna benzer başka programlar da vardır elbet. Araştırırken buna denk geldim. Siz farklı program da kullanabilirsiniz.

https://www.wireshark.org

• Thanks 1

esdemirei    44
esdemirei
d3d3, 3 saat önce tarihinde yazdı:

@esdemirei şöyle bir şey var işine yarayacağını umuyorum,firefox hesabı açıp bununla sekronize edebilirsin, mobil yada pc, yerimleri geçmiş hepsini senkronize ediyor saklıyor, belki buradan geçmişi görebilirsin diye umuyorum, hangi pc den yada mobilden gireceksen onunla mozilla ile oturum açman yeterli. hepsi arasında senkronize yapıyor.

assgsgsg.jpg

Senkronlama açık. Lakin masaüstündeki geçmiş telefona gelmiyor. Telefondaki geçmiş masaüstüne gidiyor olabilir mi?

esdemirei    44
esdemirei
puan, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Geçmiş'i silmeyi kapatmak mümkün değil Firefox'da. Diğer tarayıcılarda var mı o özellik bilmiyorum.

Wireshark adında bir program önerebilirim size. Programı kullanmadım baştan söyleyeyim.

Program internet trafiğini görüntülemeyi sağlıyormuş. Bu sanırım işinize yarar. Kardeşinizin bilgisayarı kullandığı saatlerde hangi sitelere girdiği görülebilir.

Buna benzer başka programlar da vardır elbet. Araştırırken buna denk geldim. Siz farklı program da kullanabilirsiniz.

https://www.wireshark.org

Sorun girdiği saatlerin belli olmaması. Örneğin ben bilgisayardan ayrılıp bir yere gideyim, hemen başına üşüşüyor. İkide bir bu izlemeyi de kapatıp açamam ki. Sağı solu belli değil.

d3d3    386
d3d3
esdemirei, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Senkronlama açık. Lakin masaüstündeki geçmiş telefona gelmiyor. Telefondaki geçmiş masaüstüne gidiyor olabilir mi?

hesabın açık olduğu bütün yerler arası senkronlama yapıyor...

eklentilere bakmaz lazım, şöyle bir şey buldum

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/form-history-control/

• Thanks 1