Jump to content
Sign in to follow this  
DeanJames

51. SİYAD Ödülleri Adayları Açıklandı (Kazananlar Açıklandı)

Recommended Posts

DeanJames    1,379
DeanJames

large.siyadjpg.jpg

 

SİYAD, 51. kez düzenleyeceği Türkiye Sinema Ödülleri adaylarını açıkladı. 11 dalda yılın en iyilerine yer veren SİYAD, 27 Şubat'ta yapacağı ödül töreniyle ödül kazananları açıklayacak. Ahlat Ağacı'nın en çok adaylık alan film olarak dikkati çektiği listede, belgesel ve kısa film adayları henüz açıklanmadı.

 

En İyi Film

Ahlat Ağacı

Anons

Güvercin

Kar

Kelebekler

 

En İyi Yönetmen

 Nuri Bilge Ceylan - Ahlat Ağacı

 Mahmut Fazıl Coşkun - Anons

 Emre Erdoğdu- Kar

 Tolga Karaçelik - Kelebekler

 Banu Sıvacı - Güvercin

 

En İyi Senaryo

 Akın Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan - Ahlat Ağacı

Emre Erdoğdu - Kar

Tolga Karaçelik - Kelebekler

Banu Sıvacı - Güvercin

 Ümit Ünal - Sofra Sırları

 

En İyi Kadın Oyuncu

 Farah Zeynep Abdullah - Bizim İçin Şampiyon

 Tuğçe Altuğ - Kelebekler

 Hazar Ergüçlü - Kar

 Demet Evgar - Sofra Sırları

 Ezgi Mola - Aydede

 

En İyi Erkek Oyuncu

 Kemal Burak Alper - Güvercin

 Fatih Artman - Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

 Doğu Demirkol - Ahlat Ağacı

 Hayat van Eck - Daha

 Timuçin Esen - Müslüm

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

 Ayça Bingöl - Müslüm

Hazar Ergüçlü - Ahlat Ağacı

 Gülçin Kültür Şahin - Kelebekler

 Ayşenil Şamlıoğlu - Son Çıkış

 Bennu Yıldırımlar - Ahlat Ağacı

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

 Halil Babür - Kar

 Murat Cemcir - Ahlat Ağacı

 Hakan Karsak - Kelebekler

 Şahin Kendirci - Müslüm

 Ahmet Mümtaz Taylan - Daha

 

En İyi Görüntü Yönetmeni

 Serkan Güler - Bizim İçin Şampiyon

 Krum Rodriguez - Anons

 Andreas Sinanos - Yol Kenarı

 Gökhan Tiryaki - Ahlat Ağacı

 Arda Yıldıran - Güvercin

 

En İyi Müzik

 Canset Özge Can - Güvercin

Barış Diri, Tamer Temel - Son Çıkış

 Okan Kaya - Anons

 Orkun Tunç - Arada

 Uygur Yiğit - Daha

 

En İyi Kurgu

 Ali Aga - Yol Kenarı

 Ayris Alptekin - Kar

Nuri Bilge Ceylan - Ahlat Ağacı

 Çiçek Kahraman - Anons

 Evren Luş - Son Çıkış

 

En İyi Sanat Yönetimi

 Meral Aktan - Ahlat Ağacı

 Özkan Çimenli, Hakan Yarkın - Arif v 216

 Osman Özcan, László Rajk - Anons

 Tuğba Gül Poyraz - Güvercin

 Natali Yeres - Yol Kenarı

Share this post


Link to post
Share on other sites
DeanJames    1,379
DeanJames

Kazananlar açıklandı: 

 

En İyi Film

Ahlat Ağacı

Anons

Güvercin

Kar

Kelebekler

 

En İyi Yönetmen

 Nuri Bilge Ceylan - Ahlat Ağacı

 Mahmut Fazıl Coşkun - Anons

 Emre Erdoğdu- Kar

 Tolga Karaçelik - Kelebekler

 Banu Sıvacı - Güvercin

 

En İyi Senaryo

 Akın Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan - Ahlat Ağacı

Emre Erdoğdu - Kar

Tolga Karaçelik - Kelebekler

Banu Sıvacı - Güvercin

 Ümit Ünal - Sofra Sırları

 

En İyi Kadın Oyuncu

 Farah Zeynep Abdullah - Bizim İçin Şampiyon

 Tuğçe Altuğ - Kelebekler

 Hazar Ergüçlü - Kar

 Demet Evgar - Sofra Sırları

 Ezgi Mola - Aydede

 

En İyi Erkek Oyuncu

 Kemal Burak Alper - Güvercin

 Fatih Artman - Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

 Doğu Demirkol - Ahlat Ağacı

 Hayat van Eck - Daha

 Timuçin Esen - Müslüm

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

 Ayça Bingöl - Müslüm

Hazar Ergüçlü - Ahlat Ağacı

 Gülçin Kültür Şahin - Kelebekler

 Ayşenil Şamlıoğlu - Son Çıkış

 Bennu Yıldırımlar - Ahlat Ağacı

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

 Halil Babür - Kar

 Murat Cemcir - Ahlat Ağacı

 Hakan Karsak - Kelebekler

 Şahin Kendirci - Müslüm

 Ahmet Mümtaz Taylan - Daha

 

En İyi Görüntü Yönetmeni

 Serkan Güler - Bizim İçin Şampiyon

 Krum Rodriguez - Anons

 Andreas Sinanos - Yol Kenarı

 Gökhan Tiryaki - Ahlat Ağacı

 Arda Yıldıran - Güvercin

 

En İyi Müzik

 Canset Özge Can - Güvercin

Barış Diri, Tamer Temel - Son Çıkış

 Okan Kaya - Anons

 Orkun Tunç - Arada

 Uygur Yiğit - Daha

 

En İyi Kurgu

 Ali Aga - Yol Kenarı

 Ayris Alptekin - Kar

Nuri Bilge Ceylan - Ahlat Ağacı

 Çiçek Kahraman - Anons

 Evren Luş - Son Çıkış

 

En İyi Sanat Yönetimi

 Meral Aktan - Ahlat Ağacı

 Özkan Çimenli, Hakan Yarkın - Arif v 216

 Osman Özcan, László Rajk - Anons

 Tuğba Gül Poyraz - Güvercin

 Natali Yeres - Yol Kenarı

 

Ahmet Uluçay En İyi İlk Film Ödülü: Güvercin (Yönetmen: Banu Sıvacı)

Giovanni Scognamillo En İyi Fantastik Film Ödülü: Arif v 216 (Yönetmen: Kıvanç Baruönü)

En İyi Uzun Metraj Belgesel: Meteorlar (Yönetmen: Gürcan Keltek)

En İyi Kısa Metraj Belgesel: Yıkıntılar Arasında (Yönetmen: Özcan Alper)

En İyi Kısa Film: Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var (Yönetmen: Umut Subaşı)

Onur Ödülleri: Sevda Ferdağ; Ethem Özgüven, Petra Holzer

Emek Ödülü: Beyoğlu Sineması’nı yaşatma kampanyası gönüllüleri ve Beyoğlu Sineması çalışanları

En İyi Yabancı Film: Roma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...