Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
DeanJames

Black Panther Oscar Adaylığını Hak Ediyor Mu?

Sizce Black Panther Oscar Adaylığını Hak Ediyor Mu?  

43 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Question

DeanJames    1,313
DeanJames

2019 Oscar Adayları açıklandı ve en çok tartışılan konulardan biri Marvel filmi Black Panther'in aldığı adaylıklar oldu. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
ShadowKing    29
ShadowKing

7 dalda aday gösterilmiş,7'sini birden alamaz...Tahminim Özgün Müzik-Original Score, Kostüm tarasımı-Costume Design, ve Prodüksiyon tasarımı-Production design dallarından birini alabilir.Bir de En iyi orjinal şarkı-Best Original Song dalında da belki... İyi Effect ve vfx dalında göstermediler çünkü vasatı.Marvelin gerçek effect ekibi Avengers filmleri için çalıştığından başka bir firmayla anlaşmışlar bu film için ondan iyi değildi.Ama Avengers Infinity war effect ve Hareket effecti-Motion capture de çok çok başarılı.

• Like 1

• 0
Coilbone    602
Coilbone

Sinema tarihinin en çok şişirilen fiyaskosu oldu herhalde bu film. Neden bu kadar "başarı" elde ettiğini çok net anlayabiliyorum ama yinede anlam veremiyorum şu adaylıklara, ödüllere falan, kabul etmiyor mantığım. Hani film ağzına kadar klişe dolu, türüne hiç bir yenilik getirmiyor, ismini hatırlayamadığım derecede leş bir kötü adama sahip. Nesini aday gösteriyorlar anlayamıyorum, kriter ne yani? En iyi film ödülünü alırsa asıl o zaman göreceğiz neler konuşuluyor film hakkında, akla kara belli olacak.

Kostüm tasarımı dışında hiç bir ödülü almaması lazım, hiç birini hak etmiyor. Kostüm tasarımını da kategorideki diğer filmleri izlemediğim için söylüyorum, belki daha iyileri vardır ama kostüm tasarımları oldukça iyiydi filmin hakkını vermek lazım.

• Like 1

• 0
samet_419    748
samet_419

Törenin bana göre adil olduğu dönemlerde adaylık almak bile büyük bir şeydi. Bazı filmlere sadece adaylık verilerek onore edilirdi. O zamanlarda olsak Black Panther bu kontenjandan yararlandı derdim ama değiliz. Benim için aday olmuş olmamış bir anlamı yok. İzlemediğim onlarca film arasında dahi hak etmediği kanısındayım. Teknik tarafına lafım yok. Bu taraftan ödül alacaktır.

• 0
ayguno    749
ayguno

Diğer birçoğunu izlemediğim halde, Black Panther'in aday olmasını hiç anlaşılır bulmuyorum. Bu Oscar'ı iyice çorba ettikleri için epey bir ödül alabilir ama. Oyumu haketmiyor ve ödül alamaz olarak işaretledim.

• 0
zapp brannigan    231
zapp brannigan

Rezilce bir swj saçmalığı! 2  sene önce "oscar so white" diye ağladılar. Ertesi sene hepsi zenci olan "moonlight" filmine oscar verdiler. Zorla ırkçı yaptıracaklar. Yahu bbc bile Les Miserables uyarlamasında Javiert karakterini zenci yapmış! 19.yüzyılın sömürgeci-köle taciri Fransa da rütbeli zenci polis!  swj saçmalığı son 5-6 yılın tüm castingleri ve ödül törenlerini ... attı...

• 0
samet_419    748
samet_419

Birinin sözü vardı, ırkçılık yapmamak ırkçılık oldu gibisinden. Oscar'ı tarif eder nitelikte.

• Like 2

• 0
ShadowKing    29
ShadowKing
ShadowKing, şöyle yazmıştı: (24.01.2019 - 12:57)

7 dalda aday gösterilmiş,7'sini birden alamaz...Tahminim Özgün Müzik-Original Score, Kostüm tarasımı-Costume Design, ve Prodüksiyon tasarımı-Production design dallarından birini alabilir.Bir de En iyi orjinal şarkı-Best Original Song dalında da belki... İyi Effect ve vfx dalında göstermediler çünkü vasatı.Marvelin gerçek effect ekibi Avengers filmleri için çalıştığından başka bir firmayla anlaşmışlar bu film için ondan iyi değildi.Ama Avengers Infinity war effect ve Hareket effecti-Motion capture de çok çok başarılı.

Tam bir ay önce yazmışım .Bahsettiğim 3 dalda Oscarları aldı. 3'te 3 tahminim tuttu! Yalnız Avengers: Infinity wara VFX dalında ödül verilmemesi büyük ayıp oldu...Listedeki en iyi Vfx ve effektler bu filmdeydi.

• 0
bettikli    158
bettikli

Şu filmin oscar alması kadar çok az saçma şey gördüm. Sırf zenciler oynuyor diye o kadar pohpohladılar ki 2. filmi çekseler ölmez sağ kalırsam sadece MCU evreninde yer aldığından mecbur izlemek zorunda kalıcam. Hiçbirşey vermeyen tadı olmayan sıradan bir aksiyon filminden fazlası değildi ve umarım artık ödül falanda aldığı için daha fazla konuşulmaz. Karakterden soğudum yemin ederim. Zenciler birşeyler alsın, zenciler böyle şöyle diye diye adamlar lobi sayesinde nerelere geldiler.