Jump to content
Sign in to follow this  
hayhan44

Potplayer yardımlaşma başlığı

Recommended Posts

ismuta    285
ismuta

Kaydetme klasörünü şöyle değiştirebilirsiniz.   Sağ Tık -> Tercihler -> Sol menüde Konum

Görsel: https://prnt.sc/j6rlad

Görüntü yakalama ise CTRL + E diyebiliyorum.

Daha fazlası için: https://aboutdevice.com/how-to-take-snapshot-screenshot-with-potplayer/

• Like 2

DeanJames    1,465
DeanJames

@JaguaR Doğru mu anladım bilmiyorum ama ctrl+c tuş kombinasyonu ile de ekran görüntüsü alabilirsiniz.Tabii sizin kastettiğiniz şey tamamen farklı bir şey olabilir.

ekleme:

@ismuta Benden detaylı yazmış. Verdiği link epey açıklayıcı. :) 

Edited by DeanJames
  • Thanks 1

JaguaR    105
JaguaR
On 4/18/2018 at 10:53 AM, DeanJames said:

@JaguaR Doğru mu anladım bilmiyorum ama ctrl+c tuş kombinasyonu ile de ekran görüntüsü alabilirsiniz.Tabii sizin kastettiğiniz şey tamamen farklı bir şey olabilir.

ekleme:

@ismuta Benden detaylı yazmış. Verdiği link epey açıklayıcı.  

Çok teşekkür ederim. Bu işi hallettim.

Yalnız çeşitli ortamlarda film sunumları yaparken almamız gereken ekran görüntüsünü en iyi yazılım maalesef ki Pot Player değil, titiz moderatörler bu konuda hassaslar, pot playerı önermiyorlar. Ben normalde VLC player portable'ı kullanıyordum ve sorunsuz ekran görüntüsü alıyordum lakin son deneyişimde bir sorun oldu, doğru şekilde ekran görüntüsü alamadı. 

MPC önerdiler, en son sürümünü kurdum ancak ayarlarda Capture sekmesi deaktif durumda, Oradan hiçbir ayar, düzenleme yapamadım.

Bir önerin var mı? Gerçekten işe yarayacak bir öneri.

busillis    232
busillis
JaguaR, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Ben normalde VLC player portable'ı kullanıyordum ve sorunsuz ekran görüntüsü alıyordum lakin son deneyişimde bir sorun oldu, doğru şekilde ekran görüntüsü alamadı. 

VLC 2.1.5 veya daha önceki bir sürümü kullanmalısınız. Son sürümler hatalı görüntü oranıyla ekran görüntüsü alabiliyor.

• Thanks 1

JaguaR    105
JaguaR
3 minutes ago, busillis said:

VLC 2.1.5 veya daha önceki bir sürümü kullanmalısınız. Son sürümler hatalı görüntü oranıyla ekran görüntüsü alabiliyor.

Çok teşekkür ederim. 

DeanJames    1,465
DeanJames

@JaguaR Gerçekten işe yarayacak bir önerim yok çünkü profesyonel anlamda pek gerek duymadım. Şurada ve şurada bir karşılaştırma yapılmış ama bu tür incelemelerin reklam olabileceğini de unutmamak gerekir. Yine de bir fikir verebilir belki.Nerede kullanılacağı da önemli tabii.Pot player neden önermiyorlar acaba? VLC 'de olabilir. Mutlaka versiyonla alakalı bir sorundur ,düzeltecek bir yöntem vardır.

• Like 1

blackshark    24
blackshark

dizi izlemeye başladım lakin potplayer diğer bölüme otomatik geçmiyor ayar yeri neresi acaba ?

puan    186
blackshark, 20.08.2018 - 14:53 tarihinde yazdı:

dizi izlemeye başladım lakin potplayer diğer bölüme otomatik geçmiyor ayar yeri neresi acaba ?

Potplayer penceresinde sağ altta "Çalma Listesini Aç/Gizle" butonu var. Ona basınca sağ tarafta playlist açılıyor. Orada gözüküyor mu dizinin diğer bölümleri?

• Like 1

blackshark    24
blackshark

Gözükmüyor bölümler

Kavaphes    71
Kavaphes

"Preferences (Tercihler) -> General (Genel) -> File open method (Dosya açma yöntemi)" eğer "open selected file(s) only (Yalnızca seçilen dosyayı/dosyaları aç)" olarak işaretliyse dizinin diğer bölümleri çalma listesine otomatik olarak eklenmiyor. Bunu bir kontrol edin isterseniz :)

• Like 2

planetayfun    0
planetayfun

Takipteyim güzel bilgiler var :D

d3d3    420
d3d3

Potplayer + madvr ile UHD remuxları izlemeye çalıştığımda bazen takılmalar oluyor, madvr  devre dışı bırakırsam sıkıntı yok, bunu nasıl çözebilirm, bilgisayarım düşük özelliklere sahip değil ( i5 işlemci, ekran kartı AMD Radeon R9 200, 16gb ram )

blackshark    24
blackshark

merhabalar potplayarda bir türlü ayarlamıyorum,

kısayol simgesine tıkladığımda kaldığım son video açılsın istiyorum ayar yeri neresi acaba ?

onurali    21
onurali
blackshark, şöyle yazmıştı: (39 dk önce)

merhabalar potplayarda bir türlü ayarlamıyorum,

kısayol simgesine tıkladığımda kaldığım son video açılsın istiyorum ayar yeri neresi acaba ?

36n1YA.png

blackshark    24
blackshark
onurali, şöyle yazmıştı: (1 saat önce)

36n1YA.png

çok teşekkür ederim sorun çözüldü. :fl:

Edited by blackshark

awsalli    0
awsalli

Potplayer uygulaması altyazıları otomatik bulabiliyor. Planetdp sitesi için eklenti var mı? Yoksa, ileri bir tarihte eklenti gelir mi?