Jump to content

Atiye (2019) - The Gift

Kill Master

Recommended Posts

Kill Master

Başrolünde Beren Saat’in olduğu Atiye dizisinin kadrosunda Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi de yer alıyor. Anadolu topraklarından geçerek İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan bir hikaye anlatan dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor.

Netflix'te yayınlanacak dizinin yayın tarihi henüz belli değil.

IMDb
7.5/14K

Atiye (2019–)

1. 2 seasons
  2. 16 episodes
  3. 40 minutes
  4. TV Series

1. Rating
    7/7
  2. Creator
    Unknown
  3. Release Date
    Dec 27, 2019
  4. Country
      • Turkey
  5. Language
      • English
      • Turkish
  6. Genres
  7. Cast
    1. Beren Saat
        (
      • Atiye
      • )
      8
    2. Mehmet Günsür
        (
      • Erhan
      • )
      8
    3. Metin Akdülger
        (
      • Ozan
      • )
      8
    4. Melisa Senolsun
        (
      • Cansu
      • )
      8
    5. Basak Köklükaya
        (
      • Serap
      • )
      8
    6. Civan Canova
        (
      • Mustafa
      • )
      8

Atiye, with her family and lover Ozan, leads a simple and happy life in Istanbul until her life changes with a discovery made in Göbeklitepe, the world's oldest temple. The archaeologist Erhan, who carries out excavations in the region, discovers a symbol that reveals the mystical relationship between Atiye and Göbeklitepe. Atiye chases after this mysterious event that opens her a different door. She decides to look for her own past in the ancient temple. As this mystery is revealed, Atiye will question everything between the past and the future, between the true and the spiritual. written by ahmetkozan

1. tt10075318
Updated

Edited by alpalp84
  • DeanJames changed the title to Atiye -The Gift

Hadi hayırlısı diyelim bakalım nasıl olacak?

• DeanJames changed the title to Atiye (2019) -The Gift
  • 4 months later...
  • hasangdr changed the title to Atiye (2019) - The Gift
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

malum mecrada arzı endam etmiştir.

Kaliteli dizi ama Protector gibi patlamasın da konu başka bir şey istemiyorum gene biton gizem fantastik olaylar dönüyor hayırlısı...:oleyo: İçini doldurabilirlerse iyi bir iş olur.

benteksizhepin

İlk bölümü seyrettim. Başlarda biraz klişe ve basit geldi ana sonlara doğru sardı. Konu güzel arkeoloji ve gizem. Ama çok sulandırmadan. Beren Saat ve Mehmet Günsür harika oturmuşlar. Devam edicem bakalım...

KenmaKozume

Beren saat sıfır makyajlı gibiydi yada bana öyle geldi ama çok güzeldi 💘

Bu kadar güzel bir hikaye ancak bu kadar rezil bir şekilde anlatılabilirdi. Oyunculuklar çok kötü. Beren Saat ne kadar güzel bilemem ama sanki silah zoruyla rolü kabul etmiş gibi oynuyor dizide.

ehl-i karye

Beren saat'in oyunculuğu kötü. Sahneler bri o kadar zorlama. Gerçek kesit'ten hallice olması izlenebilir kılmıyor ne yazık ki.

bence Beren Saat'den farklı birisi oynayabilirdi. Daha iyi olurdu diye düşünüyorum...Mehmet Günsür her zamanki gibi gayet yerinde bir seçim olmuş.

ilk bölümünü izledim.. Beren Saat dışında gayet iyi idi...

İlk sezonu seyredeceğim...

Ben bu kadar fantazi beklemiyordum yav! Gene çok iddialı bir son oldu. İkinci sezon artık Protector gibi zırvalamazlarsa iyi olur lütfen! :luffy2:

DeanJames

Ben de izledim birkaç bölüm gayet akıcı olmuş ama eksikleri var tabii. Diğer arkadaşların da belirttiği gibi en büyük eksisi oyunculuk kısmı. Oyuncular pek önemsememişler rollerini. Bunun dışında kurguda da hatalar var ve senaryo pek özenilerek yazılmamış. Gizem, mistik hava, prodüksiyon ve genel olarak müzik kullanımı iyiydi. Tam gece karanlıkta izlenecek dizi olmuş. :D Beklentileri epey düşürüp izlemekte fayda var. Biraz özenilse epey iyi bir iş çıkabilirmiş ortaya. Tabii ellerindeki hikâye nereye varır bilmiyorum. Dizi kitap uyarlaması ve kitabı yazan ablanın biyografisine göz attım, biraz garip geldi açıkçası. Yurdum insanı çeşit çeşit senaryoları tükettiği için buna da bir şans verilebilir belki. 

• 2 weeks later...
Kill Master

İlk 2 bölümü izledim. Dandik Stephen King uyarlamaları gibi bazı yerlerde gerilim müzikleri çok baskın. Yine de iyi gidiyor senaryo olarak. Bakalım, yavaş yavaş izliyorum.

• 3 months later...

İlk 5 bölümü izledim yani hayatımda bu kadar ağır bu kadar sıkıcı bir dizi görmedim konu güzel atmosfer güzel ama nedir anlamadım hızlıca çekip teslim edelimmi dediler. Geri kalan bölümleri zorlanarak da olsa izleyeceğim. Umarım daha da sıkıcı hale gelmez.

• 3 months later...
benteksizhepin

Dizinin 2. sezonu 10 Eylül 2020'de yayınlanacak.

• 3 weeks later...